Азаров тягав віскі у темношкірого сусіда і жив у шахрайському районі

18 листопада 2010, 13:31

Юність прем‘єр-міністра Миколи Азарова пройшла з пригодами. Нинішній глава уряду не лише крав яблука та вишні, а й якось стягнув у сусіда віскі та потай від рідних втік із дівчиною.

Батько Азарова помер, коли він був зовсім хлопчиком. Мати Колі вдруге вийшла заміж і переїхала в іншу частину російської Калуги. А сам хлопчик залишився жити з бабусею, пише "Сегодня" із посиланням на шкільного товариша прем‘єра, Ігоря Полякова.

Як розповів інший однокласник Миколи Яновича, Олександр Вовк, у початкових класах була традиція на вихідні ходити всім класом до Азарова. Мовляв, його бабуся була турботливою, хлібосольною господинею:

"...Пекла дуже смачні пироги і від усього серця засмучувалася, коли хтось не доїдав приготовлене нею. Жили вони не багато, але завжди була ідеальна чистота і порядок".


Школяр Азаров (по центру) жив з бабусею, яка пекла пироги
Азаров ліворуч згори

За словами товариша Азарова з дитинства, бабусиної пенсії не завжди вистачало на двох. Щоб виглядати настільки ж охайно, як інші, купити одяг і шкільну форму, Коля підробляв на будівництві.

Будинок, де на другому поверсі жили Азарови, досі стоїть у центрі Калуги. Правда, з двоповерхового він став триповерховим і вже не є житловим.

"Цей район спокійним не вважався. Він хоч і у центрі, але поруч з ринком. Шахраїв там завжди вистачало. Бувало так, що і Колі доводилося битися", - каже Поляков.

А коли Азаров отримав освіту за фахом геолог-геофізик, його направили у невелике російське містечко у Тульській області. Тоді інколи Микола Янович носив з собою надворі ціпок, ховаючи його під пальто. Мовляв, люди різні трапляються.

Нагадаємо, у Росії Азаров навчався у школі №5. Цього року навчальному закладу виповнюється 150 років. А у 50-х роках минулого століття тут викладав російську мову і літературу відомий бард Булат Окуджава.

Як з‘ясувалося, Микола Янович і у дитинстві любив вставити свої п‘ять копійок.

"Такий він колючий був, Коленька. Любив побігати, побешкетувати, але здібне було хлоп'я, розумничок - від природи. Але задирочка такий - завжди, щось на противагу моїм словам казав, любив посперечатися, показати свої погляди", - згадує вчителька історії Іда Олександрівна.

Також у школі Азаров частенько грав у доміно. Мовляв, завдяки математичному складу розуму він "обігравав мужиків, що були набагато старші за нього". Окрім того, у юності Коля захоплювався лижами, грав у баскетбол, волейбол, футбол і настільний теніс. А також мріяв закінчити школу з золотою медаллю.

Азаров любив бешкетувати і різатися в доміно

Кажуть, школярем Микола Янович брав участь у всіляких олімпіадах, ходив у різні гуртки. "Сидів на першій парті, але ніколи не був зазнайкою, якщо просили його дати списати - давав", - згадують колишні друзі.

Врешті Азаров таки завершив школу срібним медалістом. А цього року він приїжджав у рідну школу. І візит цей для прем‘єра пройшов не без казусів.

Так, у холі школи до її ювілею повісили стенд, присвячений Азарову. Однак коли автор "кровосісь" подивився на фото, сказав: "Це не я". Виявилося, що у тій же школі вчився інший Микола Азаров, і вчителі просто переплутали світлини.

У Росії Азарова переплутали з однофамільцем

У 1966 році, коли майбутньому прем'єр-міністру було 18 років, він приїхав у Москву вступати на геологічний факультет Московського державного університету імені Ломоносова.

У виші одним з улюблених гуртків Азарова став філософський. Водночас ще у школі Микола Янович захопився журналістикою і писав в обласну газету "Молодий Ленінець".

Його замітки про туризм, КВК, будівельні бригади виходили під псевдонімом А. Заров. За словами прес-секретаря прем‘єр-міністра, Азаров навіть подумував про кар'єру журналіста.

Втім, як раніше вже згадувалося, юний Микола Янович був не без гріха. Студентом він з друзями їздив по Криму автостопом, крав у садах черешню і яблука.

У студентські роки Азаров (праворуч) крав яблука й вишні

Разом з тим, є на совісті Азарова, якщо вірити газеті, і "алкогольний" грішок. Як розповів друг прем'єра Ігор Поляков, у студентстві Азаров жив в одній кімнаті з темношкірим сусідом. Останній щовечора діставав з шафи пляшку віскі, наливав у кришечку, випивав, і ставив пляшку знову в шафу.

Та одного разу в гості до Миколи Яновича завітав друг. Спершу товариші випили "своє", а потім взялися і за віскі темношкірого хлопаки. Правда, напій Азарову тоді не сподобався. І попри те, що віскі він стягнув без дозволу, конфлікту з сусідом у Миколи не було - "він з розумінням поставився до сваволі сусіда".

Між іншим, одружився Азаров будучи студентом "МГУ". Вже понад 40 років прем‘єр-міністр перебуває у шлюбі зі своєю дружиною Людмилою. За словами прес-секретаря Азарова, познайомилася пара на пожежі: старшокласники випадково опинилися у палаючому калузькому будинку.

А якось Азаров потай від бабусі втік зі своєю дівчиною Людою у похід. Про це газеті розповів його однокласник Андрій Ікрянніков.

Микола Азаров (ліворуч) з другом дитинства Андрієм Ікрянніковим

"Коля сказав бабусі, що іде зі мною у похід. А насправді він взяв намет і пішов з Людою. А мені сказав: "Ти не заходь до мене, бо я сказав, що ми з тобою в поході"... І тут ми з товаришами базікали-вешталися і теж вирішили піти у похід. І я вже не пам'ятаю чому, але заходжу до Коліної бабусі і кажу: "Дайте мені наплічник". Вона в шоці: "Так він же пішов з тобою у похід. Де він?". Я вже й не пригадаю, як я викрутився", - розповідає друг Азарова.

За словами однокашника прем‘єра, Ігоря Полякова, шлюб спонукав Азарова проявити свої кулінарні таланти:

"Невдовзі після весілля ми зайшли до Колі додому, а він, на наш подив, смажить на кухні м'ясо, хоча раніше приготуванням не цікавився. Спробували його страву -смачно! Потім довго разом жартували, мовляв йому на користь одруження пішло".

З дружиною Людмилою Микола Янович "Дапашліви" познайомився на пожежі. Пожежа згасла, а він понад 40 років палає

У Калузі ж і понині живе мама Азарова Катерина Павлівна Кваснікова. На прохання прем‘єра за здоров'ям жінки стежить заступник головного лікаря місцевої лікарні Олег Смірнов.

"У неї є певні питання з тиском", - зауважує чоловік. За словами медика, його спілкування з матір‘ю Азарова вийшло за "службові" рамки, вони потоваришували, і лікар часто буває вдома у сім‘ї Азарова.

"Я відпочивав разом з Азаровим на Чорному морі, і навіть ходив з ним у сауну. У Миколи в Криму є травник, який готує йому спеціальні збори для парильні. А напарившись, Азаров любить пірнути просто в море і подалі заплисти", - розповідає Смірнов.

"До слова, коли Азаров їде з Калуги в Київ, то везе з собою кошик яблук, зібраних на дачі його мамою. Я якось привіз йому у подарунок пляшку нашої калузької горілки, але Микола, хоча і спробував її, зізнався: "Більше люблю віскі", - додав лікар.

Певно, незгладимий слід залишив стягнутий у темношкірого студента віскі у пам‘яті прем‘єр-міністра.

Фото з "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів