Як "Підрахуй"-Ківалов звалив дружину з мотоцикла і ходив до наркоманів

29 квітня 2011, 15:07

Депутат Партії регіонів Сергій Ківалов напередодні свого 57-ліття вдарився у спогади. Народний Підрахуй згадав, як впустив свою майбутню дружину з мотоцикла, як працював асфальтоукладальником, побував у наркоманському притоні і як готує "кролика по-ківаловськи".

"Я народився у Тирасполі. Наприкінці 50-х, коли мені було чотири роки, мої батьки, за покликом партії, поїхали піднімати цілину в Казахстан, місто Кустанай. Там я й пішов до школу. Навчання давалося мені легко, хоча круглим відмінником не був", - почав був розповідати про своє дитинство Ківалов "Сегодня".

Як всі хлопці, регіонал, каже, любив пожартувати, пограти у футбол, ну і без бійок не обходилося. Любив математику і читати.

"Після закінчення восьмого класу я вступив до Кустанайського автодорожнього технікуму. Після закінчення технікуму близько півроку я попрацював за фахом - на катку з укладання асфальту. Потім покликали в армію", - розповідає нинішній голова Комітету з питань правосуддя Верховної Ради.


"В армії мені довелося служити у Забайкальському військовому окрузі, в навчальному батальйоні. Там я отримав звання сержанта, командиром відділення послужив в різних місцях - від Улан-Уде до Хабаровського краю", - ділиться спогадами "Підрахуй".

Обережно! Ківалов працював асфальтоукладником

Саме в армії у Ківалова і прокинувся дикий голод.

"Запам'яталося те, що ми постійно хотіли їсти. Вітамінів не було - продовольство отримували у вигляді сухих пайків. Тоді ми тікали у тайгу і збирали чорниці, від яких чорнів весь рот. Тому командири легко вираховували, були ми у самоволці чи ні, - за кольором ротів", - каже Ківалов.

"А одного разу кочегар казарми з 31 грудня на 1 січня заснув і заморозив труби. Тож доводилося спати, одягненими з голови до п'ят, але деякі однаково приморожували собі вуха", - додає Ківалов.

Втім, грошима регіоналу і тоді було кому підсобити.

"Дуже допомагала моя сестра Людмила, яка надсилала мені перекази по 3-5 рублів. На той час ці гроші були справжнім багатством для солдата. На них я купував у буфеті згущене молоко та печиво", - розповідає "Підрахуй".

В армії Ківалова мучив голод - тепер від'їдається

До речі, стати юристом Ківалов вирішив теж з подачі сестри, яка сама ним була.

"Вона порадила мені вступати до Свердловського юрінституту. Іспити до цього ВНЗ я здав успішно і вступив на судово-прокурорський факультет. Конкурс був величезний - 10 осіб на місце. Але тим, хто відслужив в армії, віддавали перевагу", - каже нинішній почесний президент Одеської юридичної академії.

"Після закінчення юрінсттуту я повинен був їхати суддею до Новоросійська, але через те, що я вже працював у профкомі інституту, мене залишили у Свердловську. Тоді ж я вступив до аспірантури та успішно захистив дисертацію", - хвастається Ківалов.

Ось десь тоді його і потягнуло у правоохоронні органи. Ківалову кортіло чогось "погарячіше", от і вирішив чолов‘яга в міліції засісти. Він попросився до Одеси на будь-яку роботу в органах. Взяли до патрульно-постової служби. Його, каже, призначили в роту оперативного реагування. А потім був і кримінальний розшук, і зустріч із наркоманами...

"Бувало всяке, але один випадок особливо запам'ятався. Це сталося у квартирі, де перебував наркоманський притон. Я прийшов туди сам. Лишень переступивши поріг, виявив, що мені явно не раді, - назустріч мені кинулися два наркомани, один з яких тримав великий ніж для м'яса. Він же кричав, мовляв, "на ремені поріжу мента", - згадує Ківалов.

Колись "Підрахуй" був у наркоманському притоні, а тепер відпочиває на VIP-вечірках

"Тоді мені вперше довелося застосувати зброю, щоправда, я стріляв не у них, а в стелю. Але перший постріл не справив на наркомана жодного враження! Він, як і раніше, йшов на мене, як зомбі, виставивши попереду ніж. Тому довелося навмання вистрілити вдруге, вже у бік нападника. І тут сталося неймовірне - не цілячись, я влучив у... ніж! Клинок вибило з рук зловмисника кулею, а він звалився на коліна, закривши голову руками", - розповідає Ківалов.

Між іншим, депутат-регіонал давно і відверто любить і зброю, і полювання.

"Полювання я справді обожнюю. Знаєте, кажуть, "не вбита антилопа приносить нам щастя, а азарт полювання". Я завжди полюю на території Україні, виняток становить лише Придністров'я - я добре знаю ці місця", - запевняє він.

"Річ у тому, що я надаю перевагу полюванню лише зі своєю зброєю, а за кордоном немає такої можливості. Я, до речі, завжди йду у загін, і якщо виходить дичина - жодного разу не мазав. А моя улюблена зброя - рушниця італійського виробництва "Бенеллі". Вважаю, що вона дуже добре виготовлена", - ділиться регіонал.

Регіонал любить зброю і полювання

До речі, у свій день народження 1-го травня, Ківалов може потішити гостей здобиччю з полювання.

"Частіше за все я відзначаю свій день народження у колі сім'ї та друзів. Іноді радую своїх близьких "фірмовою" стравою, яку вмію готувати лише я - "зайцем по-ківаловськи". Заєць шпигується салом, а всередину кладуть яблука і брусницю, потім відправляємо все це в духовку. Виходить смакота - пальчики оближеш!", - сміється Підрахуй.

Між іншим, найприємніший свій подарунок на день народження Ківалов отримав вже давно: "Мені подарували велосипед. На ньому я тренував ногу, яку перед цим травмував".

А наостанок Ківалов розповів, як познайомився зі своєю дружиною Наталею. Каже. було кумедно.

"Мені було 17 років, їй - 16. Мені дуже хотілося привернути до себе увагу дуже гарної дівчини, яку я неодноразово зустрічав надворі. У мене був мотоцикл, і я часто пропонував її підвезти. Спершу вона відмовлялася. Але одного разу погодилася і дуже пошкодувала про це..," - пригадує він.

"У моїй голові крутилася одна думка: це мій шанс! І я вирішив продемонструвати свої чудові навички водіння на одному колесі, а Наташа не втрималася і впала. Покрутила пальцем коло скроні і пішла. Мені було дуже незручно, але її увагу я вже завоював. Потім ми почали зустрічатися. Вона дочекалася мене з армії", - каже Ківалов.

Дружину Ківалов якось впустив з мотоцикла
Молоде подружжя Ківалових

Нагадаємо, у подружжя Ківалових є дочка Тетяна, яка, як і батько, пішла в юристи. Вона, до речі, нещодавно вдруге вийшла заміж - за екс-заступника міністра транспорту Олега Бондаря.

Фото прес-служби ОНЮА, "Сегодня", "Комсомольської правди в Україні", "Бульвара Гордона"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів