Фірташа ледь не втопив сусід

9 вересня 2011, 14:47

У рідному селі олігарха Дмитра Фірташа читають молитву за його здоров'я, але односельчанам пробитися до мільярдера не вдається. У дитинстві ж Фірташа кликали Дмитро-Дмитрунько-Тунько, а сусід якось ледь не втопив.

Про це пише "Gazeta.ua".

46-річний мільярдер Дмитро Фірташ народився і виріс у селі Синьків Заліщицького району на Тернопільщині. Там до нього і причепилося прізвисько Тунько.

"Його на вулиці кликали Тунько, Дмитро-Дмитрунько-Тунько. Отак воно пішло", - розповідає 55-річний сусід Іван Шевчук. Його мати 89-річна Ганна Іванівна є одною із хрещених мільярдера.


У селі кажуть, що у школі Фірташ був середняком. Сидів на останній парті, ніколи не порушував дисципліну, був мовчазний.

"Тунько в драці ніколи не був. Як котрісь бахурі билися, то любив стояти збоку і сміятися. Казав: за що дурні б'ються? Такий батько його спокійний, і він такий був", - пригадує Шевчук.

Дмитра Фірташа (ліворуч) обіймає його подружка Марія Юрча під час обіднього сну у дитсадку села Синьків на Тернопільщині

Також колишній сусіда олігарха зізнався. що якось у дитинстві ледь не втопив Фірташа.

"Біля нашої хати була купа снігу. Я її водою полив, щоб можна було на санях кататися. Фірташ і ще один його одноліток сіли, а я як потручив їх ззаді, то вони прямо в потік полетіли. Води там їм по шию було. Швидко їх на п'єц грітися, шмаття на шнурок сушити кинули", - поділився він спогадами.

У дитинстві Фірташ товаришував із сином свого класного керівника Івана Гречка Петром.

"Разом з моїми дітьми по п'єцу скакали. Після школи із сином ходили по селі, хати малювали. Потім разом на пожарку встроїлися у Чернівці. Згодом мій поїхав до Тернополя, а той у Донецьк вчитися", - розповідає Гречко про хлопців.

От тільки тепер до бізнесмена односельчанам і людям з минулого до Фірташа не пробитися.

"Слабуємо 10 років, хата валиться, а пенсії не вистачає. Якось як він приїхав, то пішов побачитися. Чекав біля паркана пару годин. Вийшла його мама і сказала, щоб я не чекав, бо він нічого не дасть. Син також якось ходив. Дмитро сказав прийти зранку, а зранку його не було, поїхав", - розповів колишній класний керівник Фірташа.

Мати мільярдера Марія Григорівна

Так само "якийсь начальник" не пустив до Фірташа і його хрещену матір 89-річну Ганну Іванівну.

Якийсь чолов‘яга, що попивав по обіді пиво у селі, зауважив, що Фірта ш - насправді слабкий у науці був:

"То що Фірташ нормальний мужик і нікого в селі не обідив, то факт. Але тут його трохи перехвалюють. Нібито він добре вчився кажуть, але насправді він слабкий у науці був. Так само хтось в інтерв'ю говорив, який він підприємець був сильний, що першим у селі з помідорів "Жигуля" купив. Але всі у селі знають, що їм ті гроші з-за кордону від родичів прийшли".

До слова, прізвище Фірташ старші селяни вимовляють з наголосом на останній склад. Садиба Фірташів знаходиться на бічній вулиці, неподалік від школи. Кілька споруд під червоною металочерепицею відгороджені від дороги довгим кам'яним парканом. Там переважно пусто.

Мати мільярдера Марія Григорівна живе у Чернівцях. У селі лишилися батькові брати: Петро Дмитрович — фермер, Іван Дмитрович — на пенсії.

Синьківчани досі називають тестем Фірташа колишнього учителя Юліана Грабовецького. Однак з його дочкою Людмилою олігарх, як пише преса, розлучився у 1990-х. Після того одружувався двічі.

А кожної неділі у церкві священник з парафіянами читають молитву за здоров'я Фірташа.

Фірташ зі своєю донькою від першої дружини Іванкою і Мариною Калиновською, з якою прожив у шлюбі з 2002 по 2005 рік. Фото зроблене в кінці 1990-х

Фото "Української правди", а також фото з сайту "Gazeta.ua" та "Инвест-газеты"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів