Кужель: Моє небагатство - це мій недолік

4 липня 2013, 16:54

Народний депутат Олександра Кужель святкує 60-річчя. З цього приводу жінка розповіла, як збирається старіти та згадала про втрату дитини.

Відзначить свій ювілей Кужель поїздкою з подругами до Туреччини. За словами іменинниці, коли вона спілкується з університетськими друзями, то час зупиняється. При цьому депутат розуміє, що старіть неминуча, і збирається зустріти її гідно.

"Вирішила, що буду старіти красиво і по-європейськи. Без операцій і підтяжок, з хусточками і прикрасами, із зачісками та емоціями!", - пояснила Кужель в інтерв'ю "Фактам".

"Я широко відзначила 50-річчя, запросила багато гостей, заспівала для них - Віктор Пінчук був дуже здивований, що я так вмію. Це був феєрверк, і на цьому я зупинилася. Тепер, як француженка, рахую час назад, молодшаю: тобто по-французьки сьогодні мені виповнюється сорок", - додала вона.


Кужель святкує 60-річчя

Олександра Кужель впевнена, що в характері має багато чоловічого.

"Це правда, я з дитинства дружила в основному з хлопцями, подруг за все життя було всього кілька. Але чим довше я в політиці, тим більше мені шкода жінок. Жінки в Україні не захищені ані громадською думкою, ані законодавством, тоді як попит з них божевільний", - зауважила вона.

Депутат розповіла, що характер їй передався від тата, який був єдиним чоловіком у сім'ї.

"Для мене ж незаперечним авторитетом був батько, я дуже його любила, слухала кожного його слова, і якщо він замовкав - це було для мене найгіршим покаранням. А батько зі мною ніколи не сюсюкався. Виховував, як хлопчака", - зауважила Кужель, яку назвали "на честь татового брата, який під час війни обв'язався гранатами і підірвав німецький поїзд".

Своїх власних синів Олександра Кужель виховувала досить суворо. Жінка називає себе "дуже владною мамою".

"До певного віку дитину не можна жаліти. Старшого я виховувала саме так. І він виріс справжнім чоловіком, гідно несе відповідальність за себе, дружину і дочок", - пояснила вона.

Депутат каже, що живе небагато

А от молодшого сина Кужель дозволяла собі жаліти: "До його появи на світ я вже знала, що значить втратити дитину, ми роками жили у важких матеріальних умовах. І мені хотілося дати йому все те, чого не додала старшому синові".

Та, схоже, більша поблажливість до другого сина виховала в хлопцеві "мажорність".

"Перший дзвіночок пролунав, коли Микиті виповнилося шість років. Мене тоді якраз обрали до парламенту. Він вийшов з під'їзду, а тут хтось бризнув на нього зверху водою. Микита зупинився, повільно підняв голову і прорік: "Хто посмів облити сина народного депутата?", - згадала Кужель.

"Коли він подорослішав, стало очевидно, що необхідно прибирати з характеру "мажорні" нотки. Зазвичай по блату "відмазують" від армії, я ж, навпаки, попросила знайомих влаштувати туди Микиту. І це сильно скорегувало його поведінку", - додала вона.

Розповіла нардеп і про найбільші трагедії у своїй сім'ї.

"Таких моментів було два: втрата дитини, нашого першого з Сашею хлопчика, і коли лікар пологового будинку з жалем сказала нам, що Микита помре", - згадала жінка.

Кужель згадала, як втратила сина

Як з'ясувалося, першого сина від другого чоловіка Кужель народила у потязі - під час відрядження з Москви до Тули.

"Пам'ятаю, як стікала кров'ю, навколо бігали провідниці, шукали лікарів, поливали навколо мене окропом ліжко", - розповіла вона.

Тоді Кужель вдалося врятувати, а от дитину - ні.

"Сьогодні ж я більше страждаю за батьківщину. Батьки померли, діти виросли, молюся, щоб були здорові мої улюблені онуки. Завжди дуже тішуся кожній реалізованої ідеї", - зізналася жінка.

До слова, Олександра Кужель не приховує, що стала народним депутатом завдяки співу: якось замість того, щоб оприлюднити свою програму, жінка заспівала бардівську пісню.

У ті далекі роки майбутня депутатка мала прізвиська: Ковбой Сенді, Сашенція і Попелюшка.

"А вже Шурою назвав мене Леонід Данилович Кучма", - додала Кужель.

З чоловіком Олександра Кужель вже 30 років

Цікаво, що відсутність мільярдів жінка вважає своїм недоліком:

"Моє небагатство - це мій недолік. Мені часто кажуть, що я дурна, бо не попросила свого часу у Леоніда Даниловича Кучми заводик або земельки. А я не вмію, не можу".

"Я шкодую, що небагата, але не страждаю від цього. Були б фінанси - відправила б онучку вчитися за кордон. Зробила б це свого часу і з молодшим сином. Їздила б не до Туреччини, а до Нової Зеландії і Австралії. Коли мене запитують, як у мене життя, я щиро відповідаю: "Точно як у вас"", - додала вона.

Наостанок Кужель розповіла про свого чоловіка, з яким познайомилася у 28 років в автобусі.

"Ми з Сашком - повні протилежності. Але, мабуть, це і називається "дві половинки одного цілого". Разом ми вже рівно тридцять років. Недоліків у нього значно менше, ніж у мене", - запевнила вона.

"Ці 30 років ми прожили зовсім не в ідилії, бувало всяке. На жаль, мама не виховувала мене дружиною. Вже в процесі життя я почерпнула у подруг три заповіді мудрої дружини: якщо посварилися, не переставай годувати, не лягай на інше ліжко і, якщо не впевнена, що готова закрити двері назавжди, не кажи "Пішов геть!", - додала жінка.

Фото "Фокус", "Дуся", "Факты", "Сегодня" та Телеграф

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів