Поярков: У мене таке відчуття, що я з дитинства помічник депутата

5 грудня 2013, 16:57

Один із найбагатших вітчизняних художників Сергій Поярков не приховує, що вміє продавати свої картини дорого, дружить з депутатами та має кілька гектарів землі і величезний будинок.

Поярков працює помічником депутата, постійно з'являється на світських заходах, а Верховну Раду порівнює з "Камеді Клаб".

Своїм баченням того, яким має бути успішний митець, Сергій поділився з "Фактами".

За словами Пояркова, в нього таке відчуття, що він з дитинства працює у Раді.


"У цьому скликанні я помічник Олеся Донія. Взагалі, у мене таке відчуття, що я з дитинства помічник того чи іншого народного депутата. Парламент - це клуб моїх колекціонерів. Хоча при цьому виходить, що вони мені допомагають більше, ніж я їм", - зізнався художник.

"Парламент - це клуб моїх колекціонерів", - не приховує Поярков

Сергій прямо каже, що депутати купують його картини. Крім того, для нього парламент – цікаве місце.

"Насправді це дуже цікаве місце, де відбувається багато сценок а-ля "Камеді клаб". Втім, як би там не було, саме там зібрані найбагатші колекціонери нашої країни. Верховна Рада - це жорсткий відбір потрібних заможних людей. І коли якийсь художник запитує, що Поярков робить у Верховній Раді, я щиро дивуюся у відповідь: "А чому ви продовжуєте сидіти на Андріївському узвозі?!" Якщо людина хоче стати успішною, їй треба обертатися серед успішних людей", - зауважив Поярков.

Сергій уже кілька років будує величезний заміський будинок і досі не добудував.

"Його не можна закінчити. Коли у вас тисячі метрів і гектари землі, будівництво триває нескінченно. Підготовку до війни можна закінчити?" – зазначив Поярков.

Поярков з 2005-го будує 4-поверховий маєток

Загальна площа будинку митця – понад тисяча квадратних метрів.

"Але це досить скромно в порівнянні з моїми сусідами, у яких вдома по десять тисяч квадратних метрів. Навколо мене попередня і нинішня влада розкинулася на таких гектарах, що мама дорога. Цього року ми підняли рівень дороги і повністю переробили ворота. Збільшили удвічі гараж, тому що він був всього на три машини. Крім покупки нового авто, хочу обзавестися ще й квадроциклом", - розповів Поярков.

Також у нього є гектар лісу та сад на дві тисячі дерев.

"Взимку топимо камін виключно своїми дровами. Ви не уявляєте, який у нас розкішний вид на Київ: від Теремків до Осокорків - як на долоні", - похвалився художник.

Сергій має власний сад та ліс

Іще Поярков похизувався майстернею на 300 метрів квадратних, якої немає в жодного художника Києва.

Але є річ, на якій Сергій свідомо економить.

"Коли художник реально заробив мільйони, спершу він витрачає їх на комфортні умови для життя і роботи. Ось на що я практично не витрачаюся, так це одяг. Все купую в Америці, в магазинах, де зібрана торішня колекція брендів… Якщо я розумію, що можу кілька тисяч доларів на рік заощадити на одязі, чому б цього не зробити", - зізнався Поярков.

З вигляду Пояркова одразу зрозуміло, що на одязі він заощаджує

На думку Пояркова, сучасне мистецтво – це той самий шоу-бізнес.

"Зараз все мистецтво розділилося на два напрямки: образотворче та мистецтво маркетингу. Завдання кураторів - переконати вас у тому, що бочка з лайном - це витвір мистецтва", - сказав помічник Донія.

"Професійний художник не може бути некомерційним. Його робота - продати картину. Не буває некомерційних банкірів, хірургів або двірників. Некомерційний письменник чи балерина - це просто ті, хто не вміють робити свою роботу. Якщо я справжній професіонал, я живу з того, що продаю свої роботи", - наголосив Поярков.

Тому Сергій не погоджується з висловом, що художник має бути голодним.

"Історія доводить, що гарні художники, письменники і музиканти завжди мазали масло на хліб. І їхні роботи від цього аж ніяк не ставали гірше. Правда, рецепт успіху таких людей більшості наших художників не підходить з кількох причин. По-перше, треба з вечора не бухати горілки... Друге - завжди виконувати свої обіцянки. Пікассо та Марк Шагал були людьми високої бізнес-організації. Намалювати роботу - це одна справа, продати - зовсім інша. А поєднати і перше, і друге - вже точно дано небагатьом.

Нагадаємо, два роки тому Поярков збив людину у центрі Києва.

Фото ТаблоID

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів