Хливнюк: Ми перестали боятися, але, на жаль, перестали і жаліти

27 лютого 2015, 16:19

Лідер гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк ніколи не приховує своєї громадянської позиції, але й не кричить про неї на кожному кроці.

Однак інколи співак все ж таки ділиться своїми переживаннями щодо долі українців і України в цілому. Про хворе суспільство і страх перед втратою людяності Хливнюк розповів у інтерв'ю "Cultprostir".

До річниці Євромайдану Андрій разом зі співачкою Джамалою і співаком Дмитром Шуровим представили пісню "Злива". Вокаліст "Бумбоксу" каже, що для нього це - пісня про очищення.

"Рік тому мені здавалося, що ми чистішими вже бути не можемо. Коли я писав пісню, то думав, що ціна занадто висока. А зараз мені здається, що ми всі захворіли. Це процес, коли температура піднімається до граничного рівня, і потім ти одужуєш. Але можеш і померти. Лякає те, що і мене, і суспільство, в якому я живу, вже не бентежать бійки і гармати. Вірніше, бентежать, люди плачуть, страждають, але ти розумієш, про що я?" - зауважив Андрій.


Лідер "Бумбоксу": Зараз мені здається, що ми всі захворіли

Хливнюк дійсно переживає, що минулий рік міг незворотньо змінити українців. І не обов'язково у кращу сторону.

"Те, що ще рік-два тому для нас не влазило б ні в які ворота, тепер дійсно рядок у новинах. Іноді мені здається, що ми вже ніколи не одужаємо. Ніби щось незворотньо змінилося в нас. Так, ми стали набагато сильніше – нам не страшно битися, захищатися. Ми перестали боятися, але, на жаль, перестали і жаліти", - пояснив співак.

"Я дуже хочу, щоб ми не втратили людяність у цілому. Гадаю, ми близькі до цього. Щоб ми не просочилися суцільним "анти". Я б дуже не хотів чути фразу "співаєте мовою окупантів" або "москалі завжди такими були, вони всі однакові". Так, треба згуртуватися, так, образ ворога цілком реальний, на нас напали. Ми відіб'ємося, я в це вірю. Але нехай бацила ненависті, якою ми вражені, буде щепленням, а не хворобою. Інакше, мені складно зрозуміти, як жити з цим далі", - додав Андрій.

Андрій вважає, що разом зі страхом в українцях зникла й жалість

На думку Хливнюка, все, що відбувається нині з Україною - це "прозріння після багатьох років сліпоти":

"Але що ми будемо робити з цим гострим зором, чи на обидва ока прозріємо, і чи побачимо колоди в своїх очах, це питання. Те, що я бачу зараз у ЗМІ, дуже однобоке. Так, є задача, так, все для перемоги. Але ми не маємо права брехати. Ні собі, ні глядачеві, слухачеві. Потрібна кристально чиста правда. А підім'яти під себе реальність, надіти шаровари і врізати гопака...".

"Ось приклад, образний. Є такий герой – козак Мамай. Символ українського воїнства. Ми ним пишаємося. Я теж. Але мені і соромно в тому числі. Тому що на деяких варіантах картини з Мамаєм на задньому плані є повішений чи то єврей, чи то поляк. І я не хочу ігнорувати цей сором. Я хочу, щоб Мамай був кришталево чистим. Напевно, я ідеаліст", - зауважив артист.

Прозріння після багатьох років сліпоти - так характеризує Хливнюк нинішній перод в Україні

Нагадаємо, нещодавно Андрій Хливнюк заявив, що не поїде в Росію, поки триватиме війна.

Фото з Facebook "Бумбокс" і з сайту "Cultprostir"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів