Вакарчук: Я не проти, що світ не чорно-білий, я проти вважати його сірим

14 травня 2015, 16:43

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук 14-го травня відзначає 40-річчя.

З цієї нагоди сайт "Cultprostir.ua" оприлюднив інтерв’ю з музикантом, зроблене ще наприкінці квітня.

У розмові Вакарчук ще раз підкреслив, що має чітку позицію та думку стосовно подій у країні та вірить у те, що добро все ж таки переможе.

В останньому відео "ОЕ" на пісню "Не твоя війна", яке здається чорно-білим, піднято найбільш актуальну для України тему.


На зауваження про те, що багато музикантів відмовляються сприймати українську реальність чорно-білою, кажучи, що все складніше, Святослав зазначив:

"З одного боку, це правда – не чорно-біле. З іншого, деякі ж не хочуть взагалі нічого говорити на цю тему. Світ дійсно складніший, ніж у казці, на шаховій дошці або в кліпі гурту "Океан Ельзи". І тим не менше... Я не проти того, що світ не чорно-білий, але проти того, щоб вважати його сірим. Тому що він різний".

Вакарчук проти того, щоб вважати світ сірим

"Коли людина висловлюється з того чи іншого приводу, я завжди з повагою прийму те, що ближче до чорного або до білого. Але не розумію, коли думки немає. Людина – особистість, у неї немає права перед Богом відмовлятися від вибору. Той, хто не робить вибір, грішить", - наголосив Славік.

І хоча Вакарчук не береться засуджувати колег, він упевнений, що кожен музикант повинен мати власну переконливу думку щодо важливих для суспільства подій і не боятися її висловлювати.

"Не думаю, що той, хто має чесну думку, відмінну від позиції більшості в Україні, буде підданий обструкції… Коли запитують, як ти ставишся до подій на сході України, ніхто не має права говорити: "Це не моя справа, я не знаюся на політиці, я повинен нести любов". Тому що хочеться тут же запитати: "І що твоя любов тобі каже про ці події? Розкажи!" - зазначив в інтерв’ю музикант.

Вакарчук переконаний, що кожна особистість має сформувати власну думку стосовно важливих подій

"Багато українських музикантів часто бояться бовкнути щось зайве. І цією боязню вони роблять тільки гірше. Переконана в чомусь людина не може бовкнути зайвого, вона може лише поділитися своїми думками. Це стосується і мене. В уявленні про те, які позиції повинен займати український патріот, чимало стереотипів. Є маса спільних трендів, з якими я не згоден", - зауважив Вакарчук.

Утім, попри все, Святослав налаштований на майбутнє оптимістично та з надією.

"Ну, я ж все-таки попросив поставити у фіналі кліпу "Не твоя війна" наприкінці усміхнене сонце! Думаю, що все-таки надії більше. Я вірю в те, що добро переможе зло, тому що вірю в Бога. Але я не ставлюся до цього інфантильно", - сказав Святослав.

"Я не вважаю, що добро переможе швидко, що ми це скоро побачимо і зрадіємо. В іудаїзмі дуже цікаво прописана концепція месії – він же до іудеїв, на відміну від християн, так і не прийшов. Вони його все ще чекають. І хто б не прийшов, вони кажуть: "Ні-ні, це не те". Фішка в тому, що, можливо, він ніколи не прийде, але важливо чекати його. Коли ти чекаєш, то стаєш краще", - поділився думкою Вакарчук.

Святослав має надію, що добро переможе зло, хоча й нешвидко

Що ж до свого 40-річчя, то Вакарчук сказав наступне:

"…Усі мої знайомі і друзі, хто пережив це, ставляться до цього моменту з іронією. Крім того, що в анкеті в розділі "вік" доводиться писати дві інших цифри (а навіть не одну), більше нічого і не міняється, я думаю. Мені майже сорок, а я себе як відчував тим хлопцем, який починав з групою "Океан Ельзи", так і відчуваю".

Таким Вакарчук був на початку створення "ОЕ". Фото "Facty.ictv"

Фото "Cuitprostir.ua" та з Facebook "Океан Ельзи"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів