Пішла з життя переможниця найпершого "Євробачення"

25 березня 2018, 12:03

Швейцарська співачка Ліс Ассія, котра в 1956-му році виборола перемогу на найпершому конкурсі "Євробачення" з піснею "Refrain", померла на 95-му році життя.

"Першу леді "Євробачення", котра виступала перед королевою Єлизаветою, королем Єгипту Фаруком І та Евітою Перон, згадують на офіційній сторінці пісенного конкурсу.

Не стало "першої леді "Євробачення"

Ліс Ассія, чиє ім'я при народженні було Роза Міна Шерер, починала як танцівниця, але згодом прославилася саме як співачка. Також вона знялася у кількох фільмах.


Після своєї перемоги Ліс неодноразово ставала почесною гостею "Євробачення". Зокрема в 2003-му вона через супутниковий зв'язок із Кіпру побажала успіхів учасникам конкурсу перед "Великим фіналом", а в 2008-му оголошувала початок голосування в Белграді.

У 2011-му році Ассія вирішила повернутися на "Євробачення" як конкурсантка, але, на жаль, не перемогла в швейцарському нацвідборі ні на конкурс 2012-го, ні 2013-го років.

Ліс Ассія перемогла на найпершому конкурсі в 1956-му

"Спів повертає мені радість життя", - сказала якось артистка.

"Життя надто коротке, щоби витрачати його на неважливі речі. На жаль, зазвичай це помічаєш лише тоді, коли оглядаєшся в минуле. Моє життя було дуже щасливим. Ніколи не треба заздрити щастю інших людей", - говорила Ліс.

Ліс Ассії було 94 роки

В останні роки в співачки були проблеми зі здоров'ям. Вона пішла з життя 24-го березня в лікарні Цюриха.

Як відомо, цьогорічне "Євробачення" приймає Лісабон, завдяки перемозі португальського співака Сальвадора Собрала. Нагадаємо, кілька місяців тому артист отримав донорське серце і вже почав знову співати.

Україну на конкурсі, який відбудеться в травні, представить Melovin. А перемогу букмекери віщують запальній ізраїльтянці Нетті Барзілай.

Фото з Facebook, із сайту "Євробачення", відео з YouTube

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів