"Більш живим, ніж зараз, я ніколи не був": Бадоєв про фаталізм, відсутність сліз та перехід на українську

17 червня 2022, 15:30

Режисер Алан Бадоєв зізнався, що війна забрала у нього бажання знімати кліпи та здатність плакати. Водночас, він іще ніколи не почувався настільки живим, як зараз.

Про те, чому він відмовився від себе-вчорашнього та чому більше не спускається у сховище під час тривог, Бадоєв говорив із Машею Єфросиніною в програмі "Экзамен".

"Я не спускаюся тому, що я наспускався вже. Багато разів. І, як багато хто вже наспускалися. І щось для себе внутрішньо вирішив... Я боюся закликати своєю промовою людей до непильності, будьте дуже пильні. Може, в Києві трохи менш зараз небезпечно, ніж у інших містах України, де після кожної такої сирени відбуваються ймовірні бомбардування - я не знаю, як люди це переживають, це жахливо - але спускатися зараз я вже поки не можу себе змусити. Тому що намагаюся наповнити кожен день свого життя життям, а не цим", - пояснив Алан.

 
Бадоєв не спускається в бомбосховище, але не закликає брати з нього приклад
фото дмитра комісаренка

"У моїй голові наче вже з'явилась така думка, що в тебе все одно є якась доля... У мене є приятель, який всю війну не був у Києві, побачив, що у Києві полегшало, приїхав та потрапив під бомбардування на Артема. Він втік від однієї бомби, але друга його накрила... Я завжди був трішечки фаталістом, я завжди вірив у те, що ми - лише енергія на цій Землі, і наша енергія сама знає, коли її слід покидати", - додав він.

Новин Бадоєв не перевіряє, натомість слухає звернення президента Володимира Зеленського, до якого ставиться як до друга і якому довіряє. Відчуття, ніби його життя зараз поставлене на паузу, в режисера нема.

"Я не вважаю, що хтось поставив наше життя на паузу. Більш живим, ніж зараз, я ніколи не був. Сотні людей здобули зараз тверезість та дієвість... Так, у нас забрали комфорт і добрі цілі, у нас забрали ніжність сприйняття життя, якого, мабуть, в росії ніколи й не було, бо там все про бабло, а тут - ніжність сприйняття життя", - поділився він.

 
Росіян режисер тепер вважає виродками та жалкує про свій колишній космополітизм

"Мені довелося відмовитись від себе вчорашнього повністю. Я-вчорашній не потрібен сьогоднішньому часу. Я маю побудувати особистість, яка потрібна сьогодні, бути корисним, щось зробити для своєї країни", - розповів Алан, який наразі "звільнився" з кліпмейкерства.

Зі слів Бадоєва, раніше він був людиною, яка завжди могла заплакати.

"Пустити скупу сльозу чи пустити нескупу сльозу. Я чуйна людина, мене це очищувало. Зараз у мене за три місяці не було жодної сльози. Вони десь там набігають, і нічого не відбувається. Вочевидь, організм трохи закам'янів та закрився, тому що дуже зворушлива всередині людина - вона би не вижила", - сказав він.

На думку Алана, чвари щодо переходу чи непереходу на рідну мову - це результат підривної пропаганди росії, яка навмисне їх розпалює. Але він вірить у розум та мудрість українців, які не дозволять себе роз'єднати.

 
Вишиванки Алан поки собі не купив

"У майбутньому, я певен, ми все ж муситимемо переходити на нашу рідну мову. Тому що, по-перше, вона дуже красива. Я просто в шоці, коли слухаю, що я натеревенив - наче так кострубато, але так симпатично слухається. Красива мова, красива!", - наголосив він.

Бадоєву дуже сподобався почутий десь вислів про те, що українська мова - це кордон.

"Цей вислів я сприйняв дуже близько до серця. Я зрозумів, що безвідповідально, якщо твої діти не вчать рідної мови, безвідповідально, якщо вони не знають української літератури, безвідповідально, якщо ти її не знаєш. Ми стільки російських книжок прочитали, а чи так само багато ми українських прочитали? Не так. А от я зараз читаю. Читаю різних поетів із "Розстріляного відродження". Мені так легше вчити мову, вона збагачується в такий спосіб. Читаю історію, читаю ці вірші, читаю прозу - це неймовірно. Так, я вважаю, що кожен з нас повинен вивчити свою мову, повинен вивчити та відкрити його для себе - цілий світ, шалено красивий світ, океан краси", - підкреслив він.

Нагадаємо, колишня дружина Алана, Жанна Бадоєва, з котрою в них є спільна донька Лоліта, продовжує мовчати про війну в Україні та зніматися в тревел-шоу.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

"Ми тобі тут все дамо": Бадоєв зізнався, що після початку війни його кликали до москви

Бадоєв росіянам: "Ви прозрієте і побачите у дзеркалі своє потворне відображення із зашитими ротами"

"Не розчиняйтеся у люті та болю": Бадоєв закликав ставати краще заради нової України

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів