"Білоруси завжди були братами для українців": Сморігін пояснив, чому вирішив змінити громадянство лише під час війни

16 листопада 2022, 17:50

Зірка "Дизель Шоу" білорус Євген Сморігін пояснив, чому, доки не почалася повномасштабна війна, для нього не було "гострим питанням" змінити білоруське громадянство на громадянство України.

Про те, що спонукало його до цього кроку, як минув його іспит із української та як він ставиться до російської мови, 43-річний артист говорив у інтерв'ю "Слава+".

 
Євген хоче стати громадянином України
фото з instagram "Дизель Студіо"

"Коли почалася війна в 14 році, для мене це не було такою гострою проблемою, бо я розумів, що я білорус, я не росіянин, конфлікт із росією, з російської сторони. Білоруси завжди були братами для українців. Це не просто слова, я знаю, я живу в Україні білорусом 15 років, і жодного разу не було "а, ти, білорус...". І для мене це не було гостре питання. А коли з моєї рідної Білорусі пішли війська та полетіли ракети в мій дім в Україні, ось це для мене стало гострим питанням", - поділився Євген.


"Я розумію, що це не білоруси зробили, а одна конкретна людина, яка дружить із тим, чиє ім'я вимовити соромно зараз. Мої рідні всі в Україні, українці, і тут треба робити вибір", - додав він.

Зі слів Сморігіна, серед його родичів, друзів та знайомих у Білорусі нема жодної людини, яка би підтримувала Олександра Лукашенка, але вони не мають права навіть заїкнутися про це. І він вдячний тим своїм співвітчизникам, які не піддаються брехливій пропаганді росії.

Як підкреслив актор, успішно - більше 97 балів зі 100 - складений ним іспит із української мови ще не гарантує йому громадянства.

 
Сморігін був зіркою мінської команди КВК "ЧП"
фото з instagram сморигіна

"Це вирішує президент особисто, не іспит із української мови. Це одна з умов - іспит із української мови, на рівні розмовному, побутовому щоби людина могла спілкуватися українською", - пояснив він.

Наступний етап - це перевірки МВС, СБУ, та прикордонної служби. Решту документів: про родину, офіційний дохід тощо Сморігін уже зібрав.

"Найважчим було для мене, звісно, письмо, писати українською. Бо я ніколи в житті не писав українською, я вчився розмовляти українською, на розмовному рівні", - поділився Євген, зізнавшись, що деяких помилок під час іспиту таки припустився.

На думку Євгена, відмова від російської мови на користь української має бути виключно свідомою та добровільною.

 
Актор склав іспит із української мови на 97 балів зі 100

"Це не питання мови, я думаю. Коли ми звільнимо Донбас... Люди там все життя розмовляли російською мовою, переучувати силоміць нема сенсу. Але зараз це дуже прекрасний тренд, що українці намагаються - і ті, що не розмовляли українською - намагаються говорити українською. У Франції всі говорять французькою, в Німеччині всі говорять німецькою, і там кордон три метри, але він - француз, а він - німець. Якщо це пройде хвилею по всій Україні, все буде гарно. Але в жодному разі не можна примушувати людину говорити тією чи іншою мовою", - заявив він.

"Якщо людина сама - от я білорус, мені зараз хочеться розмовляти українською мовою. Я вважаю, якщо всім українцям захочеться після цього розмовляти українською мовою, вони всі вивчать українську мову, і через 20 років на кордоні з росією українці будуть розмовляти українською мовою", - переконаний Сморігін.

На запитання, про що він мріє після перемоги, зірка відказав, що про повернення свого довоєнного життя, адже до 24-го лютого, свого найстрашнішого дня, він був абсолютно щасливою людиною.

Як відомо, Євген одружений із українкою на ім'я Лідія. Пара виховує трьох дітей.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Білорус Євген Сморигін та Jerry Heil заспівали "Ніч яка місячна" у челенджі Паш. ВІДЕО

Єгор Крутоголов розказав, чому під час війни лишився під Києвом, хто з "Дизель Шоу" поїхав до росії, а хто - до Білорусі на танку

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів