"Досі для мене загадка": Пономарьов про те, чому не поїхав до Москви, про Лободу, допомогу армії та причини розлучень

1 червня 2023, 12:00

Співак Олександр Пономарьов зізнався, що на початку свого творчого шляху був "російськомовним чуваком". Те, що він став писати пісні українською та не пристав на пропозиції поїхати до Москви, артист пояснює виключно Божим втручанням.

Як він ставиться до колег, які навіть після початку повномасштабної війни залишилися працювати в росії, як допомагає армії, та про особисте життя 49-річний Пономарьов говорив у інтерв'ю Дмитрові Гордону.

Зі спогадів артиста, за часів його дитинства у Хмельницькому взагалі не було чути української мови.

"Мода була на російськомовне все. Школи були найпрестижніші - російські. Казали, я так розумію, що це КДБ тоді якісь такі запускало на вулиці шняги, що хто розмовляє українською, той із села", - пояснив він.


 
У це зараз важко повірити, але колись Сашко не говорив українською
фото з instagram пономарьова

"Я українську мову знав виключно зі школи. Але фактично я був російськомовним хлопцем. А мені треба писати пісні українською мовою. І тут виходить казус... Навіть не казус, а Боже провидіння, тому що я досі не розумію, як це відбулося. Тоді я подумав, що я писав як під диктовку. Але з'явилася пісня "Зіронька", в якій я не розумів навіть деяких частин тексту. Там є фраза "я лишив свої надмірні почуття у кишенях старої, як світ, маринарки". І я ходив, питав у гуртожитку на Зеленій, 96 у Львові у дівчат: "Що таке маринарка?", - поділився Олександр.

Іншого пояснення, крім як те, що тексти йому надиктовувалися згори, у співака досі немає. Саме Бог, підозрює Пономарьов, і розпорядився так, що він залишився в Україні.

"Чомусь існувала така теорія, що якщо ти не поїдеш у росію, а потім не повернешся в Україну, то тебе тут не признають. Не розумію, чому. Запрошували ще в 1995-му році, але тоді, в 1994-1993-му я прийняв для себе рішення, що я, російськомовний чувак, до речі, прийняв для себе рішення, що я буду україномовним співаком. Не знаю (чому). Досі для мене загадка. Ніби це Боженька так управив. Як можна пояснити те, що я міг мати можливість співати на більшій території і заробляти більше грошей, а я прийняв таке рішення?", - зазначив він.

"Жодного разу не шкодував, тому що я розумів, що я йду тим шляхом, яким мені сказали, і я йду", - запевнив Пономарьов.

 
Юний талант запрошували до Москви

Ані Лорак, Таїсію Повалій та інших українських артистів, які навіть зараз залишаються в росії, Олександр не розуміє, але і засуджувати, керуючись Біблією, не береться.

"Я розумію, що виправдання цьому, крім як заробити грошей, я не бачу. Чому було не повернутися, як, наприклад, Лобода навіть? Вона встала, підняла і поїхала після 24-го лютого, залишила все, що в неї було, і приїхала сюди, в Україну допомагати. Чому було не зробити так хоча б? Я не виправдовую якісь попередні кроки, але це був крок, який заслуговує повагу, і я би робив так принаймні, якщо вже потрапили в ту ситуацію", - сказав він.

"Хоча виправдовувати я не збираюся, тому що кожен має свій шлях. Критикувати, судити не буду. Хай Боженька їх простить, благословить на добрі справи - все, що я можу сказати з цього приводу", - додав Пономарьов.

Сам Олександр виступає перед військовими в Україні, а також збирає кошти для армії за кордоном. А ще разом із Михайлом Хомою вони оплатили форму для 1500 жінок-військовослужбовиць ЗСУ.

 
Пономарьов зі своїм другом та колегою DziDzio

Торкнувся артист і теми особистого життя. Зараз у ньому "все в порядку", але детальніше Пономарьов розповідати не захотів, щоби не наврочити. Про дітей та колишніх жінок - Олену Мозгову та Вікторію "Кусю" Мартинюк - говорив трохи охочіше.

"У мене відбулося так в житті, що зрадили - я спробував простити, потім ще раз зрадили - я не зміг простити і пішов. Так відбулося. Я Олену поважаю, вдячний їй за дочку, я поважаю її як матір своєї дитини, тому нічого поганого я не хочу говорити про неї. Це було життя", - зазначив Пономарьов, пояснюючи, що зруйнувало його понад 9-річні стосунки з Мозговою.

А от крах шлюбу з Мартинюк спричинило інше.

"У мене було таке помилкове судження в 30 років, що я можу домовитися навіть зі змією, такий я був комунікабельний, із усіма спілкувався, мені здавалося, що я людину зможу змінити. Це була моя помилка. Ми не співпали за характерами. А потім коли вона мені сказала, що "вибирай: або я, або Женя", дочка моя, Женя ж жила завжди зі мною після нашого розлучення з Оленою, і вона не дуже її любила, скажімо так. І сказала: "або я, або Женя". Я сказав, що я доньку вибрати не можу, вона вже вибрана, а дружину можу. І так ми розійшлися. Так само зла не тримаю. Це життя. Кажуть завжди, що винуваті обидва, можливо, це і так. Я не хочу згадувати цих двох людей поганими словами, тому що це дві людини, з якими я жив і які мені народили двох прекрасних дітей, сина і доньку", - заявив Олександр.

 
Артист згадав про своїх колишніх

Як запевнив виконавець, для нього немає жодної різниці між Євгенією та Зоєю, старшою донькою Олени Мозгової, яку він виховував змалечку. Підтримує стосунки він із усіма своїми дітьми.

"Женя поїхала за кордон працювати ще три роки тому і досі працює там. Вона закінчила наш естрадно-цирковий коледж, він зараз інакше називається, і поїхала працювати. Працює не за спеціальністю", - розповів він.

16-річний син Сашко зараз вчиться у школі та мріє стати льотчиком, а от співати, хоча й має голос, категорично не бажає.

Нагадаємо, в квітні Пономарьов у мережі показав рідкісне фото з трьома нащадками.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

"Многая літа!": Пономарьов і Мозгова привітали дочку з 25-річчям і показали архівні ФОТО

Пономарьов, DziDzio, Антитіла та Кошовий випустили запальний кліп про перемогу України

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів