Віктор Ющенко політав на винищувачі

28 березня 2008, 18:05

Про те, що український президент - екстримал, всі зрозуміли вже давно. Проте ніхто, мабуть, не думав, що захоплення Віктора Ющенка зайде так далеко.

Спочатку за гострими відчуттями Ющенко ліз у гори, потім - у 30-градусний мороз пірнав в ополонку, ще пізніше - з усією сім'єю сплавлявся гірською річкою на байдарках. І тут президента понесло: катання на квадроциклі, на сівалці, на кораблі, на коні, на танку... і нарешті - польоти на винищувачі.

Останній екстрім-тур стався цієї п'ятниці. Ющенко потрапив у салон винищувача СУ-27, відвідуючи 40-у бригаду тактичної авіації повітряного командування "Центр" Повітряних сил.


Спочатку Ющенко був у костюмі
Йому показали авіаційну ракету
Перед польотом президент переодягся в льотний протиперевантажний комбінезон (камуфляж), льотні черевики, підшоломник, захисний льотний шолом і чорні шкіряні рукавички.

Потім на Ющенка надягли протиперевантажний комбінезон, більше схожий на скафандр космонавта

Перед польотом Ющенко пройшов медичний огляд і предпольотний інструктаж.

"Перший, перший, повертай на Нові Безрадичі"

Сівши в усьому цьому екіпіруванні на місце інструктора пілота, президент піднявся у небо. Із свого місця Ющенко міг навіть самостійно керувати винищувачем. Чим він і скористався.

Ющенко виробляв віражі у небесах

В ході польоту, що тривав 35 хвилин, президент спробував змінювати потужність двигунів літака і зробив декілька поворотів.

"Хлопці, я літаю, я в раю!"

Спустившись з небес на землю, Ющенко віддав данину давній авіаційній традиції - подарував пілотові пачку своїх "вилітних сигарет".

Ющенку пошили іменний костюм

Традиція передбачає, що льотчик, який перший раз здійснив політ, пригощає всіх сигаретами. Він також мусить покласти пачку сигарет під колесо літака і самостійно переїхати через неї.

Ющенко роздає сигарети

Ця розчавлена пачка зберігається в піонера-льотчика все життя, нагадуючи про цей політ.

Фото Миколи Лазаренка, прес-служба президента

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів