"Вождю" Януковичу навісили зубра та стелю за 5 мільйонів

25 листопада 2011, 17:53

У господарстві президента Януковича люстри за 19 000 євро й іспанські унітази по 2000 євро за штуку. А лише на частину стелі а "мисливському будиночку Януковича" оцінили у 5 000 000 гривень.

"Українській правді" вдалося дізнатися цікаві деталі про володіння Януковича за селом Сухолуччя. Розповів про них Олександр Беньковский - столяр-бригадир, який працював на об'єктах в Сухолуччі з серпня по кінець листопада 2010-го року.

Небачені за своєю розкоші володіння Януковича не обмежуються одним "Межигір'ям".

Трохи північніше, за селом Сухолуччя розташоване Дніпровсько-Тетерівське лісо-мисливське господарство у 30 тисяч гектарів. Формально це - державна власність, а реально з 2007-го року вона перебуває під контролем Януковича. Тут президент проводить своє дозвілля за відстрілом кабанів та іншої дичини.


З води господарство охороняють "Беркут" і приватна фірма. По лісу ж уздовж всього периметра мисливських угідь виритий багатометровий протитанковий рів.

Столяр-бригадир Олександр Беньковский працював на північно-східній околиці Дніпровсько-Тетерівського лісомисливського господарства. Там, на території "Острів", знаходиться головний об'єкт Сухолуччя - так званий "мисливський будиночок Януковича".

За словами Беньковского, він там робив стельові арки, фальш-крокви, установку склопакетів, установку дверей, і вішав опудало зубра.

"В альтанці для гриля я навісив опудало, яке президенту Януковичу на день народження у 2010-му році подарував президент Білорусі Олександр Лукашенко. Внизу під опудалом видно, що це подарунок Януковичу від Лукашенка", - зазначив Олександр, з яким, за його словами, за роботи так і не розплатилися повністю.

Лукашенко подарував Януковичу опудало зубра. Голову вбитої тварини повісили в "альтанці для гриля"
Згідно з Червоною книгою, зубр вважається вразливим до зникнення видом

"Альтанка для гриля" у Януковича - об‘єкт досить претензійний.

"На цю альтанку виділено 45 кіловат електроенергії, тому що там багато споживачів: теплі доріжки, підігрів водостоків на даху, потужні кондиціонери, кухня обставлена італійською технікою. Що казати, як у найкращих будинках Парижа!" - запевняє столяр-бригадир.

Вартість трьох люстр в альтанці, як говорило начальство Беньковському, становить 19 000 євро.

"Унітази в туалеті цієї альтанки іспанські, за ціною близько 2000 євро за штуку. Але найсмішніше, що один унітаз був замінений на підробку, яка була зроблена десь в Києві", - каже чолов‘яга.

"Альтанка для гриля" під Сухолучям у Януковича

Вартість трьох люстр в альтанці, за словами робітника, становить 19 000 євро

Дах у "Мисливському будиночку Януковича" крили - на секундочку - міддю. За словами Беньковського, покрівлю робили чи то мадяри, то чи румуни. 1400 квадратних метрів метало-черепиці були зірвані і замінені на мідь - вона набагато дорожча.

"По-моєму, ця мідь привозилася навіть з Німеччини", - зауважує бригадир.

"Мисливський будиночок Януковича"

Природа у садибі так і пашить розмаїттям.

"На території навколо "мисливського будиночка Януковича" є штучний канал для розведення качок і риби. Так ось, рибу єгері раз на тиждень виловлюють для аналізу. Качок розводять щороку приблизно 5000 штук. Восени частина відлітає, частину відстрілюють, частина залишається зимувати. Саме на березі цього каналу знаходиться альтанка для гриля, де я працював, і де висить опудало від Лукашенка", - зазначає Олександр.

Ближче до "мисливського будиночка", на самому березі Київського моря знаходиться критий тир з рухомими мішенями. За будиночком - бухта для яхт, з іншого боку - лазня, літня альтанка, волейбольний майданчик. Трохи далі - вертолітний майданчик. Коли його будували, вирубували дерева, каже Беньковський.

"Сам "Мисливський будиночок Януковича" дуже гарний. Там все зроблено з розумом. Видно, що Янукович все робив для себе, не для гостей..," - зауважує чоловік.

Як каже Олександр, усередині багато різьблення, усе оброблено в морському стилі. "Наличники" навколо дверей з орнаментом у стилі морських вузлів - ефект такий, ніби це корабель, перевернутий догори дном. Також є розкішний камін. А підлогу зроблено з дерева і залито лаком так, ніби вона монолітна.

"Коли я спілкувався з начальством, вони повідомили, що стеля була оцінена у 5 000 000 гривень - і це тільки частина стелі! Але зроблено її, ви уявляєте, не з дерев'яного масиву, а з МДФ! Цілковита халтура. Її собівартість 400 000 гривень. Я чув, що деякі елементи почали псуватися", - зауважує столяр-бригадир.

Дерево та ковані елементи у будиночку

Трохи осторонь, за територією "мисливського будиночка" зведено будинок для обслуги Януковича - на 12 сімей. Там люди працюють сім'ями, наприклад, чоловік і дружина.

До газонів підведено автоматичну подачу води. На тих ділянках території, де може з'явитися Янукович, дерева підрізають, чистять так, щоб не було жодного сухого сучка.

За словами чоловіка, на території угідь є три пости охорони. На одному з них, на в'їзді на територію "мисливського будинку Януковича" завжди перевіряли, що везуть з собою робітники, оглядали їхні інструменти.

Між іншим, для президента робітники вигадали кодове ім‘я - "вождь". Віктор Федорович у маєток приїжджав не лише на полювання, а й на перевірку.

"Янукович приїжджав не тільки на полювання, а й на ревізію - подивитися, як будують будинок та інші об'єкти. Всіх терміновим чином виганяли за територію, де він перебував, примушували ховатися по вагончиках і забороняли висовувати ніс. Ми якось раз працювали в суботу, то нам забороняли виходити на дорогу, за межі альтанки - казали, що це з метою нашої безпеки", - ділиться Олександр.

Як стверджує чоловік, полювання у Сухолуччі " завжди на вищому рівні, це і дурню зрозуміло".

"Як мінімум за день до початку нам забороняли голосно працювати, щоб не злякати звіра. Місця там підгодовані, номери для відстрілу стоять скрізь - і для різної стрільби. На кого полює Янукович? На кабана і оленя на - це точно. Кабанів там взагалі розводять у розпліднику, уявляєте! У розпліднику ж дресирують собак лазити по норах на лисиць", - уточнює Беньковський.

За словами чоловіка, крім альтанки для гриля, в якій висить зубр від Лукашенка, він робив "альтанку для першої крові".

Саме з цим об‘єктом Олександр намучився найбільше.

А це "альтанка для першої крові"

"Це альтанка "першої крові", яку я робив з самого нуля. Це в дикому лісі, 8 кілометрів до житла. Альтанка "першої крові" - це місце, де після першого вдалого пострілу, коли вдалося вбити дичину, мисливці збираються, щоб обмити цю подію", - зауважує він.

Як стверджує Беньковський за "сухолуцькі" роботи йому недоплатили, через що тепер він по вуха в боргах і проблемах, та навіть виїхав у Росію.

"У загальному, мене кинули на Україні приблизно на 35 000 доларів. Тому я сьогодні не можу сплатити кредит по квартирі. Банк подав на мене до суду, а квартира в заставі. А у нас сім'я чималенька - тепер з'явилася загроза залишитися на вулиці", - жаліється робітник з володінь Януковича.

Детальніше читайте на "Українській правді": "Будівельник з мисливського господарства президента: Ми називаємо Януковича "вождем"

Фото "Української правди"

На титулці фото прес-служби президента

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів