4 поради від завзятих paparazzi: як доглядати за об’єктивами FUJIFILM

14 червня 2018, 11:30

Фотозйомка – слово, що асоціюється з гарною локацією, прикрашеною студією, стильним одягом та щасливими обличчями. Однак, це погляд лише з боку героя фотосесій, адже той, хто знімає, бачить свою роботу дещо інакше.

Як і представникам інших творчих професій, фотографам досить часто приходиться працювати в екстремальних умовах. Зйомка під відкритим небом (особливо в країнах з тропічним, або навпаки – вологим континентальним кліматом) – це завжди ризик для фототехніки.

Навряд чи комусь хочеться через дощову погоду чи надлишок пилу у повітрі втрачати зовнішній спалах чи об’єктив. Особливо, якщо останній виготовлено одним із топових виробників – японською компанією FUJIFILM.

До речі, купити об’єктиви FUJIFILM можна за посиланням. Але як за ними доглядати, щоб запобігти завчасному виходу зі строю і максимально продовжити терміни експлуатації?

  1. Не варто допускати накопичення пилу і бруду на внутрішній та зовнішній поверхні лінзи. Після кожної вуличної зйомки (особливо, якщо надворі вітряно) потрібно, як мінімум, протирати об’єктив мікрофібровою серветкою. Однак, це лише профілактичний засіб. Що ж стосується безпосередньо боротьби з пилом і брудом – перший можна видалити за допомогою спеціального пензлика, а другий – використовуючи спецрозчин для фотооб’єктивів.

Важливо: у жодному разі не можна використовувати для "промивання" лінзи ацетон, оскільки він може пошкодити її поверхню.


  1. Найбільший жах для власника дорогого об’єктива – це подряпини. На жаль, прибрати їх самостійно за допомогою підручних засобів неможливо. Саме тому слід завчасно потурбуватися про захист об’єктива від механічного впливу ззовні. Для цього існують спеціальні захисні фільтри – тобто своєрідні прозорі скляні кришки. Однак, обов’язково потрібно враховувати той факт, що бюджетні їх версії згубно впливають на якість кадрів.

  2. Не можна забувати і про падіння. Добре, що для того, щоб захистити фотоапарат і, зокрема, об’єктив, від непередбачених "польотів", вже давно придумали сумки зі спеціальними протекторами, а також різноманітні кріплення на шию, руку чи статичний штатив.

  3. Згубний вплив для об’єктива несе і вода чи волога будь-якого походження. Щоб не втратити своє знаряддя праці, фотографу, перш за все, необхідно бути обачним, а також (по можливості) використовувати спеціальні захисні бокси, які наразі продаються майже у всіх магазинах фототехніки.

І остання, найважливіша рекомендація: обережність – понад усе. Фотограф має ставитися до об’єктива не як до знаряддя праці, яке з часом зміниться на інше – більш вартісне та сучасне, а як до свого незмінного помічника, котрий у вмілих руках допомагає створювати справжні шедеври.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів