Шпигунські пристрасті Росії і Великої Британії

24 січня 2006, 17:21

Російські спецслужби виявили групу агнлійських шпигунів, які працювали під прикриттям Британського посольства.

У передачі російського державного телеканалу "Росія" "Спеціальний кореспондент" були показані кадри, на яких дипломатів знято "на гарячому". ФСБ переконує, що англійські шпигуни використовували у своїй діяльності засоби, не відомі раніше спецслужбам.

У звичайнісіникий (на вигляд) камінь був вмонтований електронний пристрій, який дозволяв зчитувати інформацію з палм-комп’ютера на відстані 20 м. За допомогою цього "каменя" шпигуни передавали і отримували необхідну інформацію. Обмін даними відбувався за 1-2 секунди.


"Ми спочатку вирішили, що це звичайнісіньке класичне сховище. Контейнер, закамуфльований під камінь", - розповів журналістам "Спеціального кореспонденту" оперативний співробітник ФСБ.

"Камінь" знаходився у одному з московських парків. Він був значно легшим за вагою, ніж аналогічних розмірів каміння.

На рентгенівському знімку ФСБ виявило ось що: "у камені були вміщені акумулятори великої ємкості. А також електронні плати. Все дуже компактно. Обладнання спеціальними шурупами прикручене до стінок каменя, щоб унеможливити будь-який зовнішній вплив. Залито все особливим герметичним засобом – щоб не проникала волога", - прокоментували побачене на знімку російські журналісти у своїй передачі.

За каменем було влаштоване постійне відеоспосереження. Протягом кількох місяців до каменя підходило чимало співробітників Британського посольства. Серед них помічник офіційного представника британської розвідки в Росії Пол Кронтон, секретарі-архівісти Ендрю Флемінг і Крістофер Пірт та секретар посольства Марк Доу.

На відео "Спеціального кореспондента" показано, як Флемінг підійшов до пристрою з маленьким комп’ютером, щось спробував передати, але у нього не вийшло. Він покружляв навколо "каменя", спробував ще раз і пішов.

Марк Доу до "каменя" прийшов одягнутий по-студентськи, з рюкзаком на плечах. Переконавшись, що нікого поряд немає, Доу забрав камінь.

За даними журналістів, Доу тісно співпрацював з недержавними організаціями Росії. Як повідомила журналістам прес-секретар ФСБ Діана Шемякіна, "на території Російської Федерації функціонують тисячі недержавних організацій, з яких лише 92 офіційно зареєстровані в Міністертсві юстиції".

Журналісти підсумували: Марк Доу вербував у англійську розвідку російських громадян, через нього надходили гроші деяким російським недержавним організаціям.

Міжнародне агенство новин "Рейтерс" зазначає, що раніше Путін вже заявляв про діяльність НДО, які готують грунт для "помаранчевих революцій" у Росії.

Наразі Британія офіційно відкидає всі звинувачення у шпіонажі. Міністерство закордонних справ Британії заявило, що воно справді підтримує деякі російськї НДО, але робить це відкрито і прозоро.

За матеріалами РІА Новини, Reuters, каналу "Россия"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів