Перемога Білана - жарт, а "Євробаченню" оголосять бойкот?

27 травня 2008, 11:31

Перемогу Росії на цьогорічному "Євробаченні" передбачала не одна країна. І не одна країна, як з‘ясувалася, залишилася незадоволеною цьогорічним пісенним конкурсом.

Представники Великобританнії, наприклад, говорять про бойкотування "Євробачення-2009". Натомість російський поп-король Філіп Кіркоров , який був на "Євробаченні-2008" з українською делегацією, задоволений.

Британський коментатор сер Террі Воган, який майже 40 років висвітлює "Євробачення", заявив, що перемога російського співака Діми Білана є несправедливою і політично ангажованою.


Британський коментатор Террі Воган

Як пише, "The Times", коли у ході фінального голосування Україна віддала Росії 12 балів, Воган у прямому ефірі відзначив: "Україна просто хоче, як і раніше, одержувати електрику і газ".

А коли перемога Діми Білана таки була оголошена, Террі прокоментував: "Ну що ж, давайте не будемо позбавляти його цього, давайте привітаємо його".

При цьому сам Террі Воган після повернення у Великобританію заявив, що він і продюсер "Євробачення" на BBC Кевін Бішоп ще подумають, чи брати участь у конкурсі 2009-го року.

"Я не хочу бути свідком чергового подібного фіаско", - пояснив Воган. Террі вважає несправедливим те, що учасник від Великобританії на "Євробаченні" Енді Абрахам посів останню сходинку.

"У 1980-му 62 країни бойкотували Олімпійські Ігри на знак протесту проти Радянської навали на Афганістан... Тепер, у 2008-му ми говоримо про те, щоб оголосити бойкот Російському Євробаченню..," - заявив коментатор.

Через перемогу Білана російському "Євробаченню" оголосять бойкот?

Воган вважає несправедливою сучасну систему голосування на "Євробаченні". За існуючої системи глядачі голосують не за пісню, а за країну. При цьому держави сформували блоки: балканські держави голосують одна за одну, так само роблять скандинавські країни.

Однак у найкращій ситуації знаходиться Росія, яку з політичних міркувань або під тиском підтримують колишні республіки СРСР.

"Росія знову стала трохи ведмежою", - сказав Террі Воган. При такому розкладі, на думку британського коментатора, Західній Європі можна сказати "прощавй": західноєвропейські країни завжди будуть у програші.

А депутат Палати громад Річард Янгер-Росс, пише "The Guardian" і "Mirror", взагалі вніс резолюцію, яка закликає депутатів офіційно визнати підсумки голосування на "Євробаченні" жартом.

"The Guardian" і "Mirror" пишуть, що підсумки голосування на "Євробаченні" пропопнують офіційно визнати жартом

"Очевидно, що голосування проходить по країнах, які підтримують своїх друзів або голосують проти своїх супротивників. Корпорація "BBC", яка є одним з головних спонсорів конкурсу, повинна призупинити фінансування, поки система голосування не буде змінена", - відзначив Янгер-Росс.

Водночас на батьківщині Діми Білана, у Кабардино-Балкарії йому хочуть присудити звання народного артиста. Про це повідомила керівник прес-служби глави республіки Джаміля Хагарова, пише "ФАКТnews".

"Президент Кабардино-Балкарії Арсен Каноков вболівав за вихідця з республіки Білана. Глава республіки щиро привітав співака з перемогою на "Євробаченні-2008" і прийняв рішення удостоїти Білана звання "Народний артист КБР", - повідомила Хагарова.

Дімі Білану хочуть присудити звання народного артиста Кабардино-Балкарії

Тож, якщо все піде за планом, то Білан стане наймолодшим народним артистом Кабардино-Балкарії. Два роки тому після завоювання другого місця на "Євробаченні" йому було присвоєно звання "Заслужений артист КБР".

Щиро радіє за Білана і його майже земляк (якщо говорити про Росію) Філіп Кіркоров, який цього року на "Євробаченні" підтримував українську Ані Лорак.

"Я дуже радий за Діму, його перемога - заслужена! Так само, як і наше (українське) друге місце, престижне і почесне, заслужене. Я постарався зробити все, що зміг", - заявив ЗМІ Кіркоров, пише "Сегодня".

Кіркоров їхав з Ані Лорак, а за Білана радіє

Водночас, як повідомляє "Ліга", Філіп Бедросович вважає, що Росії належать два перших місця на "Євробаченні". Нагадаємо, коли єдина країна, яка дала Україні максимум, Португалія оголосила 12 балів для Ані Лорак, Кіркоров на камеру весело розмахував російським, а не українським, флагом.

"Це тріумфальна подвійна перемога. Ми отримали два призові місця: перше одержав Діма Білан. Друге місце на 50% має відношення до Росії, тому що спродюсував і написав музику до виступу Ані Лорак з України громадянин Росії на ім‘я Філіп Кіркоров", - без зайвої скромності заявив динозавр російського попу.

Філіп Бедросович заявив, що Росії належать два перших місця на "Євробаченні"

От тільки перше місце коштувало дорожче за друге. Як пише російська "Комсомольская правда", на підготовку до "Євробачення" Білан витратив 1 000 000 євро. І це при тому що фігурист Євген Плющенко та скрипаль Едвін Мартон виступали безкоштовно.

У той самий час Ані Лорак витратила 500 000 євро тільки на свій номер у дзеркально-шафовій кімнаті. А 200 000 коштувала її сукня від Роберто Каваллі.

Просто для довідки: за чутками, дебютанти нинішнього року Ельнур та Самір з Азербайджану витратили 7 000 000 євро тільки на свою промо-кампанію.

Фото прес-служби Ані Лорак, фото з офіційного сайту Кароліни, фото з офіційного сайту "Євробачення", фото "The Associated Press" та "Reuters"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів