Плагіат на плагіаті: шеф-редакторку українського Vogue підловили на "копіпастах"

31 жовтня 2018, 13:45

Медіа-скандал навколо українського Vogue, який днями підірвав соцмережі, не вщухає, а навпаки – набирає обертів.

Головну редакторку видання, Ольгу Сушко, вже неодноразово підловили на плагіаті російських колег.

Це вперше Ольга Сушко на посаді головного редактора Vogue опинилася в епіцентрі скандалу

Усе почалося з того, що у редакторській колонці Сушко виявили плагіат на слово шеф-редактора російського Harper’s Bazaar за 2006 рік.

Першим, хто звернув на це увагу, став телеграм-канал "Киев Фєшн Лавэз".


Це текст з українського Vogue
А це текст Шахрі Амірханової з російського глянцю ще за 2006 рік

Після того, як скандал розлетівся соцмережами та пресою, Ольга Сушко написала у Facebook пост. Вона вибачилася за інцидент, пояснивши його тим, що через брак часу доручила написати слово редактора фрілансеру, а той скопіював текст Шахрі Амірханової.

Але не встигли про цей недолугий скандал трохи забути, як у новому номері Vogue за листопад вийшла колонка головного редактора зі шматком, так само скопійованим з чужих слів.

Цього разу абзац тексту Сушко скопіювали з livejournal все тієї ж Шахрі Амірханової. Про це також написав телеграм-канал "Киев Фэшн Лавэз".

Слово Ольги Сушко
Шматок з ЖЖ, підписаного іменем Амірханової

"Це було виявлено завдяки одній нашій читачці і за пасивною наводкою каналу Good Morning, Karl. Наша команда провела невелике дослідження і з'ясувала: текст в листопадовому VOGUE, який підписаний іменем поки-ще-головного-редактора, був узятий Шахрі Амірхановою з цього блогу (http://etnika-travel.ru/2011-10-30-11- 53-43 / 75-otserdca / 262-indian-life.html) і репостунут ось сюди, в свій ЛайвЖорнал у ТРАВНІ 2014 року (https://shahri-love.livejournal.com/)" - йдеться на телеграм-каналі.

Утім, сама Шахрі стверджує, що це не її ЖЖ, і вела його не вона. Тобто виходить, що текст Сушко є копією копії. Про це стало відомо завдяки коментарям під публікацією Ярослава Солопа, яку він вже видалив через погрози.

Тим часом, пильні користувачі мережі і читачі модних глянців відшукали ще приклади плагіату Ольги Сушко. І це вже набуває масштабів якогось флешмобу або змови. Ефект снігового кому у дії.

Сама Сушко більше не коментувала наступні "знахідки" її копіпастів. А коментатори розділилися на тих, хто вимагає звільнення шеф-редакторки, і тих, хто намагається знайти пояснення та виправдати інцидент.

Скріншоти зі сторінок у Facebook, фото з Facebook Сушко та фото з сайту МедиаНяня

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів