"Драконівська цензура": Роджер Вотерс обурився скасуванням його концертів у Польщі через позицію щодо війни

26 вересня 2022, 18:05

У Польщі скасували концерти одного з засновників Pink Floyd Роджера Вотерса. Причина полягає в позиції 78-річного музиканта стосовно війни росії проти України, що викликала великий резонанс у мережі.

На початку вересня Вотерс написав відкритого листа, якого адресував першій леді Олені Зеленській. У ньому він, зокрема, заявив, що на шлях катастрофічної війни Україну штовхнули "крайні націоналісти", та закликав Захід припинити постачати зброю українцям.

Допис Вотерса в Facebook зібрав багато гнівних коментарів. Відповіла на нього й Зеленська, підкресливши, що до миру музикантові слід закликати президента іншої країни, Україна ж перестане існувати, якщо відмовиться від боротьби.

 
Вотерс висловлював свою позицію щодо війни в Україні та радив Зеленській вплинути на її чоловіка
фото з facebook вотерса

Після того Роджер написав іще один пост у тій самій тональності. А в рамках свого туру вирішив виступити в Польщі.

Категорично проти приїзду Вотерса висловився член міськради Кракова Лукаш Вантух. Він запропонував бойкотувати концерти та визнати рокера персоною нон грата.

"Дозволити Роджеру Вотерсу, який відкрито підтримує путіна, виступати у Кракові... це буде ганьбою для нашого міста. Хай співає в Москві", - цитує його The Daily Mail.

Засновник Pink Floyd, знов-таки, відповів на це дописом у Facebook, адресувавши Вантуху відомий рядок із пісні "LEAVE THEM KIDS ALONE!".

Він назвав його позицію "драконівською цензурою".

 
Як то кажуть, ой, а що сталося??

"Це правда, що член міськради Кракова, містер Лукаш Вантух пригрозив зібрати засідання, щоби просити Раду проголосити мене "персоною ног грата" через мої публічні зусилля, спрямовані на те, щоби всі причетні до катастрофічної війни в Україні, особливо уряди США та росії, працювали разом у бік переговорів про мир замість того, щоби вперто займатися ескалацією, що може призвести до ядерної війни та кінця життя на планеті", - написав Вотерс.

На допис музиканта відповів Вантух - щоправда, з запізненням, позаяк саме перебував із гуманітарною місією в Україні.

"Містере Роджере Вотерс. Поїдьмо з нами в Україну, і ви самі побачите, як ви помиляєтесь. За 60 кілометрів від Києва розташоване місто Бородянка, через яке пройшли російські війська під час воєнних дій в Україні. Ми були там декілька разів із гуманітарною допомогою, я від початку війни був в Україні 27 разів. У центрі Бородянки є 8-поверхівка, в самісінький центр якої влучила російська авіабомба, пробила всі поверхи та вибухнула у підвалі. Побачене неможливо описати. У Європі, в 21-му сторіччі, в двох годинах льоту від Євросоюзу ми бачимо картинки з Другої світової. Ось як виглядає "руській мір", і це той досвід, який змінює людину", - написав чиновник.

 
То чи захоче музикант з'їздити в Україну?

Він запропонував Вотерсу відвідати Бучу та Ірпінь, щоби особисто поспілкуватися з людьми, що пережили російську окупацію.

"Вам не соромно читати лекції та розказувати іншим, що їм робити, живучи в безпечній країні, без бомб, мін та білого фосфору? Хто дав вам моральне право поводитися як пророк із монополією на правду?", - обурився Вантух.

Як відомо, гурт Pink Floyd, чиї шляхи з Вотерсом розійшлися на початку 1980-х, підтримує Україну в війні з росією. Разом із Андрієм Хливнюком музиканти записали композицію "Hey, Hey, Rise Up!".

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: 

Із Симоньян та Соловйовим: Стівен Сігал пишно відгуляв 70-річчя у москві. ФОТО

Z-зашквар Шейк: у мережі закликають "скасувати" супермодель

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів