Любов у Білому домі розсекретили

13 лютого 2006, 18:13

Дуайт Ейзенхауер писав із фронту Меймі, заперечуючи зв'язок із секретаркою, Рональд Рейган розповідав Ненсі про свій потяг до неї, Джордж Буш-старший просив Барбару посміхатися перед телекамерами.

У книзі "Мій дорогою президент: переписка між президентами і їхніми дружинами", що включає 184 телеграми, каблограми і листи, зібрані істориком Джерардом Гейвольтом, розповідається про переписку між президентами Сполучених Штатів і їхніх чоловіків.

Книга виходить напередодні Дня святого Валентина і є плодом дослідження понад 4000 документів (половина з яких раніше не видавалася), подарованих родинами президентів Бібліотеці Конгресу.


"Я маю доторкнутися до тебе, або я згорю", – визнавався Рональд Рейган Ненсі за кілька років до того, як став губернатором Каліфорнії. А Честер Артур, що прийшов у Білий дім у 1881 році, писав своїй нареченій Елен Льюїс Херндон: "Я відчуваю, що хвилі твоєї любові збігаються з моїми".

Вудро Вільсон переконував Елен Льюїс: "Усякий раз, коли я засипаю, я бачу в мріях поцілунки, якими не можу обсипати тебе".

Ліндон Джонсон, молодий депутат від штату Техас, просив руки леді Берд через кілька тижнів після знайомства з нею. Він писав: "У цей ранок я честолюбний, гордий, я відчуваю, що мене переповняє енергія і що я закоханий у тебе".

Тедді Рузвельт вчинив найкраще: він поставив Елліс Чі на п'єдестал і, ставши перед нею на коліна через п'ять днів після одруження, сказав: "Я тебе обожнюю до такої міри, що навіть дотик до тебе здається святотатством".

Чоловіки, що правили Америкою і приймали історичні рішення, здаються м'якими, уразливими і закоханими, судячи з цих листів, у той час як жінки користаються з можливості змусити себе поважати.

Як у випадку з Абігайл, що у 1776 році написала чоловіку Джону Адамсу, що у той час займався у Філадельфії складанням Декларації про незалежність, що проект положення про те, що "усі чоловіки створені рівними", звучить для неї непереконливо, тому що відсутнє згадування про жінок.

"Це правда, що ваша стать по природі тиранічна, – писала Абигайл чоловіку, що став президентом Сполучених Штатів після Джорджа Вашингтона, – розумні люди будь-якої епохи відкидають таке поводження з нами як з васалами вашої статі".

Найчастіше в цих особистих листах зачіпається тема зради, розкритої або підозрюваної. Гнів із приводу кількаразових зв'язків на стороні Ліндона Джонсона доводить леді Берд до того, що вона порівнює ці образливі дії з "шпиком у весільному торті".

Щоб уникнути подібної реакції, генерал Ейзенхауер, командуючий союзницькими військами в Європі під час Другої світової війни, неодноразово писав із фронту дружині Меймі, щоб спростувати чутки про любовний зв'язок із секретаркою Кей Саммерсбі.

"У мене викликають подив послання, що продовжують доходити до мене через помічників і секретарів, я не можу ходити на пошту всякий раз, коли мені це спаде на гадку, але ти можеш бути упевнена: я ніким не захоплений і не буду захоплений", – писав генерал, заперечуючи факт, що став вже очевидним для його оточення.

Елеонора Рузвельт розкрила зв'язок свого чоловіка Франкліна Делано із секретаркою Льюсі Мерсер за 15 років до обрання його президентом, і коли він зрозумів це, то написав дружині: "Усе почалося, коли не стало пристрасті в наших стосунках".

До числа самих яскравих зізнань у зроблених помилках можна віднести послання молодого Гаррі Трумена, що після бурхливої сцени, улаштованої йому в казармі його майбутньою дружиною Бесс, написав їй: "Вибач мене, я знаю, що поводився як тварина".

Що стосується Джорджа Буша, батька нинішнього президента, то в одному з листів міститься чисто політична вимога. У розпал виборчої кампанії 1988 року, у якій його суперником був Майкл Дукакіс, що в остаточному підсумку зазнав поразки, Буш заздрить здатності суперника виглядати романтично в парі з дружиною Кіті перед телекамерами.

Буш просить свою дружину Барбару зробити над собою зусилля і бути більш відкритою і розкріпаченою перед камерами. "Дорога моя, будь ласка, подивися, наскільки романтично виглядають Дукакіси перед тележурналістами, треба і нам з тобою вивчити підручник любові. Твій Джордж".

Переклад Инопресса.ру

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів