Янукович з Хама став Ханом, а його батько любив хряпнути?

24 лютого 2010, 14:42

Новоспеченого президента Віктора Януковича у далекому карному минулому називали Хамом. Ханом Віктора Федоровича охрестили, коли він зблизився з багатими донецькими татарами, олігархом Ахметовим у тому числі.

Про це та про дитинство Януковича написала щотижнева російська газета "Собеседник".

Як пише видання, своєю малою батьківщиною Віктор Федорович вважає Білорусію. Саме з вітебського села Януки, що за 170 кілометрів від Мінська, беруть свій початок усі Януковичі.

Кілька років тому лідер Партії регіонів вперше у житті заїхав у вимираюче родове гніздо. Колись злидні погнали з Януків діда Віктора Федоровича - на заробітки.


"Хан" Янукович народився 9 липня 1950-го року у Білорусії

Пряма батьківщина Януковича, донбаське містечко Єнакієве залишило йому спогади про сирітське дитинство. У 1952-му році Вітя лишився без матері: його мама Ольга Семенівна, яка працювала медсестрою, померла.

Після смерті неньки Янукович жив то з мачухою і батьком, машиністом паротяга, то з бабусею-пенсіонеркою.

"Але, по суті, жили в одному будинку - бараку. Просто входи були з різних торців. Але він більше у бабки залишатися любив, з мачухою не зійшовся, а батько завжди не проти був хряпнути", - цитує російська газета друга дитинства Януковича Юрія Целковського. Останній на пару з Лідером був засуджений по першій тюремній справі регіонала.

Після смерті матері (на фото) Янукович від батька й мачухи тікав до бабусі

Тепер "родове вогнище" зруйноване, а рідна домівка регіонала закинута.

Натомість школа №34, яку відвідував маленький Вітя, виглядає, як і у 50-х: штукатурка, яка обвалилася, та вікна, прикриті від сажі, що витає у повітрі. Хіба що на одних дверях з'явилася новісінька табличка: "У цьому класі вчився В. Ф. Янукович".

"...Я сама вчилася у цій школі, щоправда, добре Віктора Федоровича не пам'ятаю. Можу тільки сказати, що він був гарним хлопчиком, любив спорт, особливо футбол", - запевнила вчителька Надія Мільніченко.

Тільки навчання новоспечений президент, судячи з усього, не любив. Дотепер частенько плутає Бабеля з Бебелем, Анну Ахматову називає Ахметовою, а Чехова взагалі вважає "великим українським поетом"... Зате в анкеті гордо зазначає - "проффесор".

У школі Лідера тепер висить табличка: "У цьому класі вчився В. Ф. Янукович"

Як наголошує "Собеседник", Янукович і правда пройшов університети - тюремні. Так, перш ніж завоювати президентський термін, 17-літній Вітя спершу погорів на грабежі, а потім отримав ще один термін за бійку. Як пише російське видання, він проходив навіть у справі про групове зґвалтування. От тільки, наскільки відомо, жодних доказів по останньому пункту ні в кого наразі немає.

У всякому разі, Людмилу Настенко судимість майбутнього чоловіка не злякала і вона пішла з рецидивістом під вінець. І не прогадала. На час їхнього знайомства, у 1969-му, довгий і худий юнак тягнув лише на 50 кіло, але швидко набрав і фізичну, й апаратну вагу.

Людмила Настенко не злякалася "рецидивіста" і стала Янукович

"Та він і зеком був позитивним найвищою мірою. Ходив не у "бєспрєдєльщіках", а поруч з адміністрацією", - розповів "Собеседнику" Микола Московченко, який відбував покарання на одній зоні з Януковичем.

А відразу після відсидки Янукович якимось чином поїхав брати участь на автораллі аж у буржуазному Монте-Карло, пише видання. Щоб простого кримінальника в радянський час випустили за кордон - нонсенс, наголошує газета. До слова, звідси попливли й домисли про те, що Вітя співпрацював із КДБ.

Далі було більше. Трохи пізніше Януковича прийняли у партію. А перед цим судимості зняли. Як пише видання, у Єнакієвому вважають, що для цього постарався їхній земляк космонавт Георгій Береговий. Пускали навіть чутки, мовляв Береговий - позашлюбний батько Януковича.

"Та ні. До війни у місті діяв аероклуб, де мій батько навчався з Береговим. Звідти вони і на війну разом пішли", - відмахнувся від зоряних родинних зв‘язків Янукович.

Янукович був зеком позитивним. Може, тому і кар'єра так полетіла вгору?

Як відзначає видання, космонавт насправді взяв участь у долі Віктора Федоровича. Клопотав за нього і перед міськкомом, і в суді, не дав зовсім вже опуститися.

До 26 років Янукович очолив автобазу "Орджонікідзевугілля". У 32 роки він був обраний депутатом сільради, а у 37 став заступником директора Донецького державного виробничого об'єднання вугільної промисловості. У 39 "проффесор" посів крісло керівника "Донбастрансремонту".

У травні 1997-го року Янукович указом тодішнього президента Кучми був призначений головою Донецької облдержадміністрації. А у листопаді 2002-го той же Кучма зробив з нього прем'єр-міністра.

На зоні Віктора Федоровича називали Хамом. На злодійському жаргоні прізвисько "Хам" може позначати засудженого, який краде продукти та речі в інших засуджених. Також даний жаргонізм використовується на позначення чоловічого статевого органа або татуювання на цьому ж таки причинному місці.

А до моменту входження до рядів можновладців Хам перетворився на Хана.

Кажуть, на зоні Януковича називали Хамом. Ханом він став пізніше Фото Reuters

Ясна річ, із шикарною резиденцією "Межигір'я" та угіддями з кабанчиками прізвисько Хан "римується" краще.

Текст за матеріалами "Собеседник"Фото "Ревизора", "Сегодня", "Факты. События и люди" та фото з сайту yanukovych.com.ua

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів