УНІКАЛЬНІ ФОТО: Весілля та вінчання Януковичів

19 лютого 2010, 11:49
Новопризначений, але ще не інавгурований, президент Віктор Янукович, імовірно, свою першу леді показуватиме нечасто. Як стало відомо, Людмила Янукович перебиратися у стольний град Київ не збирається.

Натомість інформація про "темне минуле" жінки у столицю потроху просотується. Так у ЗМІ нарешті з‘явилися унікальні світлини з весілля та вінчання Януковичів. Окрім того, журналістам вдалося знайти досить балакучих товаришів Люсі та Віті.

Як пише "Комсомольська правда в Україні", Людмила Янукович, у дівоцтві Настенко, народилася у 1949-му році у Єнакієвому, що на півночі Донеччини. Рідний дім Люсі - двоповерхова сталінка на вулиці Шевченко, колишній Горького. А батьків майбутньої першої леді, як з‘ясувалося, сусіди тримали за аристократів.

"Їхню сім‘ю у місті називали аристократами. У них у родині освічені були. Мама Люди - юрист, а тато, хоч і працював простим робітником на цементному заводі, дуже був вихований і начитаний. Усе Єнакієве ходило до них за книгами", - розповідає кума Людмили Янукович Світлана Чуб.

А от у школі єнакіївську "аристократку" майже і не пам'ятають.


"Так, я пригадую цю ученицю. Як же, випуск 1966-го року - 10-А клас. Зразкова дівчинка і вчилася старанно... Люда, вибачте, нічим мені не запам'яталася - така тиха і непримітна була..," - сказала "Комсомолці" Рада Аркадіївна Фрідман, яка колись вчителювала у школі №1.

У шкільному фотоальбомі 17-річну Людмилу Настенко (Янукович) фотограф помилково підписав "Кастенко"

Водночас друзів-"ментів" новоспеченого президента вчителька пам‘ятає непогано:

"Я ж викладала тоді й у багатьох друзів Віктора Януковича, які перейшли до нас у старші класи з його восьмирічки. Толіка Зоріна, який потім став начальником міської міліції, добре пам'ятаю, дружив з Януковичем зі школи".

Рада Фрідман, як пише газета, єдина вчителька Людмили Янукович, яка ще жива.

А диплом інженера-будівельника Людмила Настенко отримувала у Макіївському інженерно-будівельному інституті. Після "вишки" Люся повернулася додому і влаштувалася інженером у проектно-кошторисне бюро при Єнакіївському метзаводі.

Судячи з атестаційних оцінок Люсі Настенко, майбутня дружина Януковича вчилася на "4" і "3" за п'ятибальною шкалою

Екс-колега Людмили та колишня однокласниця Віктора Януковича Лідія Брагіна каже, що дуже добре пам'ятає першу зустріч Люсі та Віті.

"У заводській їдальні ми випадково зіштовхнулися з Вітєю Януковичем - він тоді працював у нас на заводі газівником. Я зраділа! Давно не бачилися, а у школі все-таки за однією партою сиділи. Почали розпитувати одне одного, що та як", - почала вона.

"Ну а коли попрощалися, до мене відразу Люда підійшла і спитала, хто це. Я їй відповіла, що однокласник. І пожартувала: що, сподобався тобі? І Люда зненацька чесно зізналася: "Так", - каже однокласниця Віктора Федоровича.

Як виявилося, Януковичу молода брюнетка Настенко теж прийшлася до душі. Він з другом навіть просив майбутню куму познайомити його з Люсею.

А вже потім сталася легендарна історія, коли на метзавод привезли партію цегли. Розвантажувати її тоді вигнали навіть інженерів. Люся з необережності впустила цеглину собі на ногу, а Вітя, як у казці, помчав рятувати "принцесу".

"Після цього "героїчного" порятунку Люда з ним вже не розставалася", - згадує однокласниця "Лідера Регіоновича".

Януковичі зліва-направо: бізнесмен, майбутній президент, домогосподарка і депутат

За словами Лідії Брагіної, Янукович з дитинства подобався дівчатам: "Високий, чорноволосий, лідер школи, відмінний футболіст, рішучий. Про що ще мріяти? І погляд у нього з дитинства був особливий. Не кожен витримував".

Аби довершити феєричний героїко-романтичний образ "проффесора" Януковича, його однокласниця розповіла історію про кішку:

"Пам'ятаю, випадок був, коли у школі хлопці піймали кішку і, щоб налякати дівчат, почали її мучити. Віктор це побачив. Підійшов до шкуродера і спокійно, але твердо сказав одне слово: "Кинь". І так він це сказав! Ніхто не посмів навіть суперечити".

Далі історія одразу переходить до шлюбу парочки. Як пише газета, весілля Люсі та Віті гуляли до глибокої ночі всім двором. Причому обличчя нареченого, як зазначає його однокласниця, тоді просто світилося: "Ви б бачили, як він посміхався!"

"Віктор до Люди жити перебрався. У них була дружна сім‘я, а Віктору саме домашнього тепла і бракувало. Він і традиції сімейні прийняв, і навіть страви фірмові так полюбив, що завжди просив саме їх готувати. Люді Янукович дуже вдавався капусняк. А ще вона дивовижно готувала їхній фірмовий холодець!" - згадує кума Януковичів, Світлана Чуб.

Одружилися Вітя і Люся у 1971 році. Тоді і почалося: капусняки, холодці...

А коли у молодих народився первісток, на вихідних Віктор Федорович, за легендою, сидів з дитиною на лавці. Тоді ж Людмила пішла з роботи і "перекваліфікувалася" на домогосподарку і маму.

Цікаво, що побожність до Людмили Олександрівни, кажуть, різко прийшла після вінчання з Януковичем у 1997-му році.

"Вінчалися ми 19-го вересня. Таїнство робив батько Зосима, і було таке враження, ніби на душі Великдень", - згадувала цей день майбутня перша леді в одному з інтерв'ю.

"Першим з панотцем познайомився Віктор Федорович у травматологічному відділенні єнакіївської лікарні, де тоді лікувався і батько Зосима. І панотець справив на нього настільки сильне враження, що, коли ми вирішили пройти таїнство церковного вінчання, він категорично вирішив, що буде це у Микольському в отця Зосима..," - каже Людмила Янукович.

За словами жінки, вона зателефонувала панотцеві, і той пояснив, що необхідно для таїнства і сказав: "Дивися, на голову нічого не чіпляй, а лише покрий смиренно шарфиком". Та з Люсею Янукович так просто не буває:

"Я, звісно ж, за своєю жіночою логікою намагалася обійти пораду і купила капелюшок, зробила зачіску. Але коли ми під'їжджали до Микольського, з жахом відчула, що вся ця конструкція з мене з'їжджає. Довелося все знімати і покрити голову шарфиком. Назад ми, здавалося, не їхали, а летіли, якісь окрилені були".

Попри поради отця, Людмила Янукович на вінчання ледь не нахлобучила капелюшок

Зараз майбутня перша леді живе у своєму будинку у Донецьку. При цьому вона частенько навідується у Єнакієве, провідати старих друзів.

Як запевняє кума Людмили Янукович, жінка й односільчанам своїм допомагає, і якось ремонт поліклініки ініціювала за рахунок місцевих бізнесменів. А ще Людмила Олександрівна начебто навіть один дитячий будинок охрестила, отримавши за раз одразу 40 похресників. Отака от вона до жаху правильна - нова перша леді.

А от у Київ, за словами куми, Людмила Янукович переїжджати не збирається. Мовляв, жінка головного регіонала якось сказала: "Ні. Київ прийняв мене недружелюбно". Та й ходити за новонародженим онуком Людмилі Янукович теж треба.

Нагадаємо, у новоспеченого президентського подружжя двоє синів: старший Олександр - бізнесмен і молодший Віктор - депутат Партії регіонів і любитель поганяти на машинках.

Текст за матеріалами "Комсомольської правди в Україні"

Фото із сімейних архівів Світлани Чуб і Лідії Брагіної з сайту "Комсомольської правди в Україні"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів