Шуфрич відібрав подарунки у Ющенка

27 липня 2010, 11:02

"Людина-ураган" Нестор Шуфрич славиться тим, що полюбляє розпускати руки та язик.

У Шуфрича є своєрідний рейтинг антигероїв - людей, для яких він не пошкодує ні критики, ні ляпасу.

Жертвами рукоприкладства Шуфрич ставали нинішній глава адміністрації президента Льовочкін, екс-міністр внутрішніх справ Луценко і екс-міністр транспорту Рудьковський.

Але головний об'єкт нелюбові Шуфрича, за його ж словами - це екс-президент України Ющенко.


Звільнений міністр розповів ТаблоIDу, як він "не словом, а ділом" демонстрував свою нелюбов до Ющенка.

Нестор ще той забіяка

Слава Богу, Шуфрич ніколи не бив Віктора Андрійовича, але щонайменше двічі зіпсував йому свято. Так сталося, що полум'яний Нестор "відбирав" у Ющенка... подарунки.

За розповіддю Шуфрича, у 2005-му році один з друзів запропонував йому придбати картину радянського художника Василя Кричевського.

"На полотні була зображена церква, в якій чи то хрестився, чи то вінчався Михайло Грушевський. Цю церкву намалював Василь Кричевський і подарував Грушевському. І потім полотно висіло у кабінеті першого президента України", - описує Шуфрич історію картини.

Картина Василя Кричеського так і не дісталася Ющенку

Екс-міністр вагався, купувати чи ні.

"Це не зовсім мій профіль. Я збираю українських художників, але тільки закарпатців. А мені кажуть: "Бери, хороша картина". Коштувала відносно недорого - між 10 і 20 тисячами доларів", - згадав політик.

Тож регіонал підскріб заощадження і все ж таки придбав картину. Як раптом через дві години після покупки друг Шуфрича повернувся з проханням викупити картину назад.

"Я бачу, що у нього з'явився якийсь інтерес. Кажу: "Будь ласка, забирай назад". Мій друг не міг приховати радощів: "Ну все, Порошенко буде радий". Я кажу: "А при чому тут Порошенко?". "А Петро хоче її подарувати Ющенку на день народження", - переповів розмову Шуфрич.

Шурфи боксує не лише на рингу

Почувши це, Нестор категорично відмовився продавати полотно. Добре, що хоч не побив нікого поруч.

"Я відповів: "Тоді ніколи ця картина не буде продана назад". І ця картина залишилася в мене", - сказав як відрізав Шуфрич.

Схожа історія вийшла із бюстом Шевченка, який також є в колекції міністра на пенсії. Автором погруддя є відомий скульптор Олександр Архипенко, який прославився на Заході своїми роботами в стилі кубізму.

Бюст Шевченка його роботи мав бути встановлений у Парижі, але не судилося - він встановлений у кабінеті в Шуфрича.

Мовляв, оскільки Архипенко був дисидентом, то радянська влада заборонили ставити у столиці Франції створений ним бюст.

Бюст Шевченка також залишився у Шуфрича

"Цей бюст теж хотіли подарувати Ющенку - вже в минулому році. Я теж відмовив, бо дуже не хотів, щоб єдиний бюст Шевченка, зроблений Архипенком, потрапив до рук Ющенка", - сказав Шуфрич.

Регіонал не приховував, що навмисне хотів насолити Ющенку: "Якщо чесно, то так".

Сам Шуфрич обіцяє показати свої мистецькі закрома народу.

"Найближчим часом я планую зробити експозицію Архипенка. У мене цих робіт не багато, але є, щоб люди могли вивчати його творчість", - скромно зауважив Шуфрич.

А колись, у 2007-му році Ющенка і Шуфрича поєднала пожежа

Фото ТаблоID, Михайла Марківа (прес-служба Ющенка), "Сегодня" та 24.ua

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів