Януковичу повісили вузол на шию і приліпили до Калігули

4 серпня 2010, 13:47
Доки письменнику Андруховичу сниться, що він мусить застрелити Януковича, на шию президенту вже повісили вузол.

У вівторок луганський скульптор Микола Шматько презентував свою нову роботу - погруддя Віктора Януковича у бронзі.

Робота під назвою "Серед імператорів" стала цвяхом нової виставки луганчанина. Як напередодні поділився скульптор, виліпити Януковича його надихнули образи Калігули й Олександра Македонського.

"Я взяв дві фігури - Калігули і Македонського. Сьогодні прийшли часи Калігули: розвал людських стосунків, розвал України. Прийдуть інші покоління і, вдивляючись у погруддя Януковича, вони будуть аналізувати: що це була за людина - монстр, як Калігула, чи Македонський, котрий міг чинити подвиги, що залишилися у століттях?" - пояснив Шматько, пише "Комсомльська правда в Україні".

Скульптор вже роздягав Ющенка і Тимошенко, але з Януковичем вирішив не ризикувати. Економив на матеріалах?

Над погруддям Януковича скульптор працював близько місяця. Каже, більше за все часу пішло на вивчення фотографій, щоб точно передати риси обличчя "проффесора". На те, що "його високість" президент особисто буде позувати, Шматько не розраховував.


Коло основи бюсту Януковича автор розмістив вузол з металевих стрижнів.

"Це символічне зображення Гордієва вузла проблем, які поплутали Україну. Приблизно таке ж положення було й у Римській імперії за часів Калігули. Полководець Олександр Македонський подібний вузол просто розрубав мечем", - каже Шматько.

"І питання в тому, чи зможе Янукович його розв'язати", - додав скульптор, пише "Сегодня".

З "проффесора" Шматько зняв лише голову

Чи буде Шматько продавати бронзового Віктора Федоровича, художник ще не знає. Принаймні, запевняє, що оголошення про продаж Януковича зробить не раніше, ніж покаже погруддя особисто президентові.

Ціну бюсту скульптор також не ризикнув називати.

"Нехай вони її самі призначать! От і подивимося, як у нашій країні цінують мистецтво", - заявив скульптор, певно, маючи на увазі оточення президента.

Погруддя Януковича Микола Шматько презентував у своїй майстерні, де знаходяться скульптури й інших українських політиків: Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка і оголеної Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, два роки тому Шматько виліпив оголену Леді Ю у мармурі, яку оцінив у мільйон євро, але так і не зміг продати.

Фото "Комсомльської правди в Україні", "Сегодня" та AP

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів