Джамала відмовилася від показушного "суперфіналу" через корупцію

1 березня 2011, 18:07

Співачка Джамала відмовилася брати участь у показушному "суперфіналі". Втім, за чутками, не лише з високих переконань. Адже рішення "увімкнути задню передачу" Сусанна Джамаладінова прийняла тоді, коли Перший національний перерахував голоси нацвідбору на "Євробачення-2011".

У вівторок сайт Першого національного вирішив показати, як би виглядало sms-голосування на Національному відборі до пісенного конкурсу "Євробачення" згідно з правилами Європейського мовного союзу. А за правилами EBU, смс-голосування враховує тільки 20 повідомлень, відправлених з одног (!) телефону.

За даними Першого національного, за кількістю sms перемогу однаково отримала Міка Ньютон. Друге місце посіла Злата Огнєвіч, а вже третє дісталося яскравій Джамалі.

Національний відбір. Таблиця результатів за кількістю голосів за правилами EBU:


Таблиця результатів за кількістю голосів за правилами EBU

Втім, як відзначив сайт каналу, ці правила не діють при національних відборах, і не є рекомендаційними. Кожен національний мовник має право встановлювати власний регламент відбору та оцінки учасників.

У випадку, якщо б СМС-голосування в нацвідборі проводився за правилами Європейського мовного союзу, то частина голосів, не була б врахована.

Нагадаємо, вночі з 26-го на 27-е лютого після оголошення результатів голосування у прямому ефірі на Першому Національному стало відомо, що Україну на "Євробаченні-2011" представить Міка Ньютон.

Міка Ньютон мала представляти Україну, але хто ж їй так просто дасть

Втім, незадоволені й обурені результатами нацвідбору представника України на "Євробачення-2011" розмістили в інтернеті петицію до Першого національного. Після цього НТКУ вирішила провести переголосування за фіналістів відбору на "Євробачення".

Водночас заступник глави адміністрації Ганна Герман заявила, що наполягатиме на розслідуванні проведення відбору кандидатури від України на "Євробачення".

Також трьом лідерам попереднього голосування - Міка Ньютон, Злата Огнєвіч, Джамала - запропонували виступити у четвер, 3 березня з 21:30 до 23:00 у прямому ефірі.

Однак у вівторок, як пише "Обком", Джамала, вона ж Сусанна Джамаладінова, відмовилася брати участь у повторному голосуванні нацвідбору на міжнародний пісенний конкурс.

Герман вимагала розслідувати, чи чесно провели нацвідбір до "Євробачення"

У своєму відкритому листі Джамала заявила, що участі в цих розвагах не братиме. Заразом співачка подякувала і своїм прихильникам.

"Я щаслива, що за мене проголосувало в тричі більше людей, ніж за артиста, якому присудили перше місце. Для мене ваша довіра - це найголовніше. Я не хочу мати нічого спільного з маніпуляціями, корупцією та амбіціями окремих особистостей, чиїми інтересами вони б не прикривалися ", - написала Джамала у листі.

Співачка зазначила, що сумнівається у щирості тих, хто оголосив про проведення повторного голосування.

"Я більш ніж упевнена, що люди, які намагаються провернути це, зроблять все, щоб довести свою правоту і вкотре принизити мене та інших артистів. Я розумію, що у них немає іншого виходу", - зазначила співачка.

"Навіть якщо їм доведеться визнати, що люди проголосували за мене, вони зроблять все, щоб вилити на мене потоки бруду і переконати всіх, що переголосування робилося спеціально "під Джамалу", - додала артистка.

За словами Джамали, вона прийняла "непросте для себе рішення - не брати участь у жодних показових розбірках, недоголосуваннях, єдина мета яких, заробити ще трохи грошей на ажіотажі навколо "Євробачення".

Джамала спасувала через страх програти знову чи через корупцію?

"Я приношу щирі вибачення всім своїм шанувальникам, які розраховували побачити мене у так званому "суперфіналі", але піти на це означало б перестати бути самою собою. Я роблю тільки те, у що вірю сама. Довіри до людей, які будуть організовувати і контролювати це голосування, у мене немає ", - резюмувала Джамала.

Цікаво, чи не злякалася Джамала того, що їй не вдасться переплюнути Міку Ньютон за кількістю смс-голосів.

За чутками, над екзотичною Джамалою маячить неслабкий "регіональний дах", який, втім, не найкращим чином спрацював у фіналі Нацвідбору. Хоча й на протеже донецького Тимофія Нагорного нарікають, буцімто, Міка Ньютон могла "владнати" питання з перемогою в смс-голосуванні на пряму з мобільними провайдерами.

Ілюстрація з сайту Першого національного, "Медіаняні"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів