Як Табачник та інші депутати наколекціонували цілі статки

24 березня 2011, 14:47

Серед українських олігархів, бізнесменів, політичних діячів чимало поціновувачів мистецтва, а як не мистецтва - то його вартості.

У приватних колекціях окремих VIP-ів зберігаються картини, скульптури та інші цінності на мільйони доларів США. І лише деякі з них готові розповісти про частинку власного "скарбу". Інші 90% колекціонерів, як стверджують деякі експерти, ведуть закритий спосіб збирання цінних експонатів.

У колекції міністра освіти ДМИТРА ТАБАЧНИКА, як пише "Сегодня", добре представлені роботи багатьох з найдорожчих російських живописців - художників, які писали на рубежі XIX-XX століть.

Тож цілком можливо, що в закапелках у Табачника можна відшукати картини Іллі Рєпіна, Еля Лисицького, Костянтина Маковського, Івана Шишкіна, Костянтина Коровіна, Віктора Васнєцова, Карла Брюллова або ще когось з цієї плеяди.


У міністра Табачника, кажуть, вдома чимало дорогих російських живописців. Фото Дмитра Амідова

Хоча, як свідчать експерти, міністр любить і картини українського Сергія Васильківського. Втім, відкрито свою любов до колекціонування Табачник ще не виказує.

Ще один мисливець за живописом і фотографією - бізнесмен і депутат Київради ДМИТРО АНДРІЄВСЬКИЙ.

"Моя колекція налічує близько 30 робіт найвидатніших фотографів ХХ століття. Наприклад, Роберта Мапплеторпа, Мана Рея, Робера Дуано, Джоел-Пітера Віткіна та інших", - похвастався Андрієвський.

Депутату Андрієвському дорогі портрети Коко Шанель і Мерилін Монро

"Мені особливо дорогі портрети Коко Шанель і Мерилін Монро, а також дивовижна Ліза Лайон, яка позувала для Мапплеторпа і Віткіна. У моїй колекції є Ліза з удавом і в образі Геркулеса. Є фото Пікассо і його муз - Франсуази Жило, Дори Маар, а також унікальні знімки Сальвадора Далі чи Володимира Маяковського, 1924 року, зроблені Олександром Родченком", - видає інформацію депутат-скромник.

Коко Шанель
Мерилін Монро
Ліза Лайон

"А ось Густав Ле Грей зобразив будівництво Нотр-Даму. Я купував цей знімок років 5 тому, коли його роботи коштували порядком нижче, ніж зараз, а нещодавно його аналогічна робота була продана за півмільйона фунтів! Цікава робота Робера Дуано "Поцілунок коло Паризької мерії", яку було зроблено у 50-х роках", - похвалився Андрієвський.

Цей знімок Дуано, як зазначає газета, на аукціоні в Парижі був проданий за 155 тисяч євро.

Свою колекцію депутат-любитель мистецтва поповнює, в основному, з аукціонів. А почалося хобі із захоплення театром.

"Крім того, за 15 років я сформував серйозну колекцію живопису - роботи сюрреаліста Міро (за його роботи платять мільйони), Утрілло (картини коштують у середньому кілька сотень тисяч доларів), гравюри Кандинського (ціна - сотні тисяч доларів)", - перелічує Андрієвський.

Робота Робера Дуано "Поцілунок коло Паризької мерії"

Та особлива сторінка його колекції - роботи Марка Шагала - "Жінка з букетом", "Маяковський", Коровіна - "В порту", Реріха, Рєпіна, Кустодієва.

"У колекції є і вітчизняне мистецтво: сучасні художники і наші класики. Загалом - більше 500 живописних робіт. Я збираю все, що пов'язано зі срібним століттям у мистецтві, але не обмежуюся лише цим періодом", - зазначає Андрієвський.

З дитинства захворів на колекціонування депутат ІГОР ГРИНІВ.

"Я цікавлюся всім, що пов'язано з історією країни. І, перш за все, збираю книги, видані в Україні, про Україну та українських авторів. Скільки їх у мене - ніколи не рахував. Але серед них є і "Апостол" Федорова (1574 р), і його "Острозька Біблія". До речі, саме на неї клав руку Віктор Ющенко, коли давав першу присягу в парламенті, відразу після Майдану", - ділиться Ігор Олексійович.

Є у Гриніва й книжки, які видавалися за життя авторів - "Кобзар" Шевченка, лірика Івана Франка, "Енеїда" Івана Котляревського.

Депутат Ігор Гринів

А колекція ікон Гриніва, найбільш цінних, на його думку, становить близько 300 старих видань.

"У мене є ікони - від дрібної пластики часів Київської Русі. Є екземпляри XV-XVI століть і навіть "Богородиця з дитям" XIII-го", - каже Гринів. До речі, експерти зауважують, що якщо справжність цієї ікони доведена, вона може коштувати навіть мільйони доларів.

"Ікона "Св. Параскева П‘ятниця з житієм" була знайдена у церкві - вона була поличкою у підсобному приміщенні одного з храмів. А інша - "Св. Миколай з житієм" взагалі лежала у ящику церковної дзвіниці, її використовували як підсобний матеріал. Коли ж я віддав ці "дощечки" на експертизу, то вони виявилися іконами ХVI століття!" - ахає Гринів.

"Богородиця з дитям" XIII століття з колекції Гриніва може коштувати мільйони доларів?

Депутат Партії регіонів та відомий акордеоніст ЯН ТАБАЧНИК непогано поповнює свої домашні колекції за рахунок щедрості знайомих.

"У мене вдома висять картини Козельського, Цвєткової, Ачкасова, є етюд Брюллова, є й більш старі імена", - хизується Табачник.

Ян Табачник поповнює колекцію завдяки щедрим друзям. Фото "Української правди"

"Пристрасть" політика - статуетки музикантів, які він колекціонує з 1987 року. Їх йому і дарують, а буває і сам купує:

"Зараз у мене вже понад 200 штук, розмір одних - всього пару сантиметрів, інших - 1,5 метри. В основному, це просто статуетки музикантів з різними музичними інструментами, серед яких - повна колекція музикантів скульптора Франка Майслера (мені Кобзон подарував), будинку L'LADRO, але є і впізнавані персоналії - наприклад, Луї Армстронг у бронзі і з трубою", - розповідає регіонал.

Екземпляр з колекції регіонала Яна Табачника

Друзі та знайомі, знаючи пристрасть політика до статуеток, не раз дарували йому його зображення з акордеоном в руках.

Ще один відомий колекціонер - депутат ОЛЕКСАНДР ФЕЛЬДМАН. У нього є колекції вин, зброї, унікальних морських мушель. Та передусім це японські скульптурки окімоно, вирізьблені зі слонової кістки.

Фельдман - колекціонер різноплановий

На думку фахівців аукціонного дому Sotheby's, зібрання окімоно з більш ніж 350 фігурок є найзначнішою у Європі колекцією. Її "перлини" - роботи кращих японських різьбярів Удагави Кадзуо, Ісікава Комей, Моріно Коріна і Андо Рекудзана.

Окімоно Фельдмана

Окремі фігурки Фельдмана коштують від 1000 доларів, а міні-колекції окімоно продають на аукціонах за сотні тисяч доларів.

Також у Фельдмана є зібрання, яке, за деякими оцінками, налічує 1500 предметів живопису, скульптури та графіки. Серед них, наприклад, бронзові виливки "Жіночої голови" Модільяні, літографії Шагала "Єврей, що молиться", Пікассо.

"Соломон" з архіва Фельдмана

Фото "Сегодня" та прес-служби Андрієвського

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів