Янукович застрелив кабана і так співав, що мікрофон зламався

8 листопада 2011, 11:48

Президент Віктор Янукович не лише по пеньках, наче заєць скаче, а й у караоке любить волати.

Хвалебну оду про те, як Віктор Федорович кабанів стріляє та вовченят рятує виклав газеті "Сегодня" його колишній охоронець з Межигір'я Сергій Площинський.

От тільки інтерв‘ю з силовиком аж надто скидається на "постановочне": і президент у ньому такий спортивний, людяний, тваринок диких любить, і ніщо людське (таке, як пристрасть до нічного караоке) йому не чуже, і син Януковича - такий собі веселий добрий дядько.

Сергій Площинський працював в Управлінні держохорони з 2002-го по 2006-ий рік. Перевівся сюди з Першого окремого полку (президентського) при Міноборони.


"В УДО я відразу потрапив в четверту комендатуру на об'єкт "Межигір'я". У той час Віктор Федорович там ще не жив. Резиденція була порожня і навіть трохи запущена", - розповідає Площинський.

Екс-охоронець Януковича змалював його "у шоколаді"

"Тамтешня територія мене вразила - вона величезна, понад 70 гектарів точно. Більшість території займає ліс: там і лисиці живуть, і зайці, і дикі кабани, і косулі", - каже Сергій.

До слова, Полощинський, як повідомляється, народився і виріс у селі Нові Петрівці, де й знаходиться резиденція Януковича.

"Наприкінці 2002-го року в Межигір'ї з'явився постоялець - тоді Янукович став прем'єром. Перша зустріч у нас з ним була досить дивна. Янукович йшов по території зі своїм помічником, про щось розмовляв, а ми по кущах ховалися", - розповідає колишній УДОшник.

Десь у кущах Межигір'я Янукович вперше явився своєму екс-охоронцю

"Сиджу я за ялицею і передаю по радіостанції інформацію, що об'єкт рухається в таку-то сторону. І ось він доходить вже до того місця, звідки мені вже слід піти, і мені вже якось негарно ховатися: він тут поруч, а я за деревом сиджу", - переказує чолов‘яга.

"Загалом, я набрався мужності, вийшов з-за ялиці, прийняв стійку струнко: "Бажаю здоров'я, пане прем'єр-міністр", - кажу. Він до мене підійшов: "Здрастуй. Як служба? Не ображають?" - "Ні". - "Ну ладно". Тоді й відбулося моє перше з ним рукостискання", - просто таки із трепетом згадує Площинський.

Також чолов‘язі запам'яталася перша зустріч із сином Януковича, Віктором-молодшим.

"Він взагалі часто приїжджав у Межигір'я - частіше, ніж старший Олександр. І ось, Янукович тільки-тільки оселився в Межигір'ї, до нього приїхав син і рано вранці пішов на полювання. А мене про це не попередили. І ось уявіть: ранок, я заступив на пост в держрезиденції, як раптом бачу на території незнайому людину з рушницею..," - веде собі оповідь мужчина.

Янукович - молодець, не побоявся поручкатися з мужиком з кущів

"Причому ви ж розумієте, в якому вигляді людина зазвичай виходить на полювання - на вигляд він нагадував місцевого жителя, який забрів сюди із зброєю. Ну я відразу за інструкцією: "Стій, хто йде?". Він посміхнувся: "Та свої-свої, я син Віктора Федоровича". Загалом, я перевірив ще раз по рації цю інформацію, і все вляглося", - каже він.

Втім, на цьому зустріч із Януковичем-меншим не скінчилася. "Пан" та "служник" мило потеревенили про полювання.

"Потім він мене запитав: "А чиї це сліди?" - І показав на слід лисиці. Я кажу: "Лисячі". Він сказав: "Як цікаво, я ще таких ніколи не бачив. А що думаєте, я ще встигну вполювати лисицю, вони ж свіжі". "Свіжі, - киваю, - спробуйте". Але пострілів я не чув. Напевно, він розминувся з лисицею", - припускає Площинський.

За словами охоронця, сам Віктор Янукович-старший теж любить полювання. Правда, ходити з рушницею полюбляв не в Межигір'ї, а в Сухолуччі. Причому тут Площинський ні та й розхвалив спритність нинішнього президента.

"Стріляє він добре. Я сам бачив, як він з відстані 100 метрів кабана застрелив. А річ у тому, що кабана застрелити складно, у нього шерсть щільна - якщо влучити у напрямку росту вовни, куля може зрикошетити", - пояснює він.

Янукович-молодший хотів підстрелити лисицю, хоча навіть слідів її не розпізнав

Мало того, Янукович у розповіді Площинського постає чуйним сердобольним дядьком, який рятує від лютої смерті маленьких тварин.

"Якось на полюванні ми знайшли лігво вовків, але вовчиці не було, були тільки вовченята. Віктор Федорович каже: "Давайте заберемо їх, інакше вони пропадуть". Так вовченята оселилися в Межигір'ї у вольєрі для собак. А коли вони досягли підліткового віку за вовчими мірками, ми їх відпустили", - розповідає охоронець.

Взагалі, поряд з Януковичем Площинський не терся, але міг протягом року спостерігати за ним з боку. При чому, видання зазначає, що після 2004-го Сергія перевели на інший об'єкт.

"Він і раніше щоранку робив зарядку. Правда, пеньків для бігу на території тоді ще не було (сміється). Він бігав навколо озера. Пам'ятаю, виходить якось вранці на поріг. Вдихнув так повітря глибоко-глибоко. "Добре, - каже. - Правда, добре?" - І на мене дивиться", - згадує Площинський.

"Він взагалі спортивний: пригадую, як до нього в гості приїжджав Черномирдін, і вони разом грали в теніс. Одного разу Путін приїжджав, сім'я бувала, він з онуками біля будинку гуляв", - також розповідає чоловік.

До славетних пеньків Віктор Федорович бігав навколо озера

Мало того, охоронець додав Януковичу ще й співочих талантів. Як виявляється, у Межигір'ї Віктор Федорович співав так, що аж мікрофони ламалися.

"Напевно, тоді святкували його день народження. Пам'ятаю, як він з гостями до другої години ночі в караоке співав. Так співали, що навіть мікрофон зламали. Довелося охоронцеві серед ночі їхати шукати інший мікрофон. А ще Віктор Федорович любив грати на гітарі. Я , правда, цього не бачив, але чув ", - згадує колишній працівник УДО.

Водночас Площинський понарікав на те, що через щільний графік Януковича, а відповідно, і свій, навіть мусив розлучитися з дружиною.

"Графік у прем'єра був дуже напружений. О 8-9 ранку він уже їхав і раніше 22-ої з'являвся рідко. Міг і до 2-ої ночі засидітися у Кабміні", - каже він.

Ну співав. Ну зламався мікрофон. Ну з ким не буває?

"А напередодні виборів 2004-го року було дуже важко. Мені доводилося їздити з ним по регіонах. Я через це навіть розлучився з першою дружиною. Одружився я у 2004-му, а в лютому 2005-го вже розлучився. Бо вдома я з'являвся один-два рази на тиждень, та й то - тільки переночувати. Дружині це не сподобалося. Ну і розлучилися", - переповів охоронець свою особисту трагедію.

Наразі ж, як пише видання, Площинський намагається створити власний бізнес. Чолов‘яга одружився вдруге, а його сину пішов вже третій рік. Причому дитину він вирішив назвати Віктором. "Гарне ім'я. Віктор - це переможець", - каже. Таке от пафосне завершення "дифірамбованого" інтерв‘ю.

Фото надане помічником Віктора Януковича-молодшого, фото прес-служби президента, а також скріншоти з "Української правди"


Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів