Шуфричі перебудували дачу Хрущова та бомбосховище при ній

21 березня 2013, 16:30

Родина регіонала Нестора Шуфрича цього року планує завершити відбудову історичного об'єкта, більше відомого у народі як дача Хрущова.

За словами Нестора Івановича, маєток придбали його батьки менше, ніж за 100 тисяч доларів.

Місцеві мешканці кажуть, що Шуфричі добудували ще один поверх історичній будівлі та перефарбували її у біло-червоні кольори.

Реконструкція дачі Хрущова відбувається вже протягом 8 років, йдеться у сюжеті "ТСН. Особливе".


Садиба Шуфричів знаходиться під Ужгородом, неподалік села Кам'яниця. Саме у цьому маєтку у далеких 60-х генсек СРСР Микита Хрущов влаштовував мисливські посиденьки, а пізніше тут відпочивала еліта компартії.

"Після Микити Хрущова вона з рук до рук переходила. Тепер вона дача Шуфрича, відбудовується... Все перебудували повністю. Все нове там. Майданчики, паркани", - розповідають місцеві жителі та кажуть, що краще б віддали це мальовниче місце посеред хвойного лісу на санаторій для хворих дітей.

Так тепер виглядає колишня дача Хрущова

До речі, до хвойних лісів, кам'яних схилів та гірських річок веде розбита дорога. Ями зникають лише за кілометр від самої дачі.

Селяни розповідають, що раніше дача Хрущова була огороджена сіткою. Триметровий паркан з каменю з'явився у 2005-му, відколи дачу почала обживати мати політика – 73-річна Марія Шуфрич.

Саме на неї була оформлена ділянка у майже пів гектара, але дачу вони так і не приватизували.

У 2005-му дачу оточили кам'яним парканом

Ще у 2008-му році Шуфрич казав, що його родина викупила садибу приблизно за 450 тисяч гривень.

"Я знаю, що мама і батько хотіли її викупити і викупили у нашого знайомого підприємця. Ми не приватизували Хрущовську дачу. Можливо, ми б взяли участь у приватизації, але ми проґавили приватизацію", - каже політик зараз.

Сьогодні біля дачі Хрущова-Шуфрича чергує лише один охоронець із собакою. Сам Шуфрич тут з'являється нечасто.

Востаннє Шуфрича бачили на дачі ще у січні.

А старший син Нестора Івановича Олександр хоч і буває в Ужгороді часто, але на дачу не приїздить.

"Не буду вам брехати, 14 років навіть не знав туди дороги. Футбол – це така справа, що у нього входиш з головою. І тому поки я тут, я нікуди, як-то кажуть, наліво не дивлюся", - каже віце-президент ужгородського футбольного клубу Олександр Шуфрич.

Садиба Шуфричів стоїть біля підніжжя двох карпатських гір за півтора кілометра вже Словаччина. Головна прикраса ділянки - бурхлива річка, яка протікає через весь двір.

Через двір тече гірська річка

Навпроти головного будинку розташована ще одна будівля, яку будівельники називали об'єктом для водних процедур. У ній має бути басейн, душові, кімнати відпочинку.

Поруч знаходиться бомбосховище довжиною 30 метрів. Селяни кажуть, що його збудували у горі ще за часів Хрущова. Шуфрич тут лише облицював стіни.

Шуфрич відреставрував бомбосховище поруч з дачею

Сама ж дача до входин поки не готова. Шуфрич стверджує, що будівлю його родина лише відреставрувала.

"Зараз проводять її реконструкцію. Постараємося відновити максимально той вигляд, в якому вона була. Ми хочемо зберегти цей об'єкт. Я вважаю, що це пам'ятка, яка не повинна загинути", - зазначив депутат.

Але місцеві згадують, що у Хрущова була жовта двоповерхова дача, а у Шуфрича вона вже біла і триповерхова.

Так будинок виглядав за часів Микити Хрущова

Колись тут нібито були і дорогі картини, і килими, і меблі з червоного дерева. Селяни розповідають, що відтоді, як Шуфрич почав реставрацію, партійне добро зникло.

Сам політик запевняє, що дача родині дісталася без даху і зі зруйнованими стінами. А чутки про партійне майно - це селянська легенда.

Наразі ж будівля готова тільки ззовні. Відновлення потребують і решта об'єктів - це і тенісний корт на задньому дворі, і 11 ставків поруч з ним.

Втім, Нестор Шуфрич хрущовську дачу своєю не вважає, бо ділянкою опікується його батько.

"Цього року, наскільки я знаю, тато планує закінчити там реконструкцію. Це дійсно історичне місце, і воно мало не загинуло. Завдання - його зберегти. Я вважаю, що такі об'єкти повинні бути доступні для всіх людей, хто цікавиться історією краю", - запевнив політик.

Батько Шуфрича займається відбудовою дачі Хрущова

Нагадаємо, у 2007-му році дача Шуфрича в горах біля села Лопухове згоріла вщент.

Стоп-кадри з відео "ТСН" та фото з сайту "Kievgrad.com"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів