Вакарчук двома мовами наголосив, що не варто сіяти паніку

2 березня 2014, 11:04

Лідер гурту "Океан Ельзи", концерт якого скасували у Росії, звернувся до всіх українців. Двома мовами – російською і українською – Святослав Вакарчук спробував переконати усі регіони України в тому, що нам нема що ділити і саме зараз час об’єднатися.

Також в ефірі телеканалу "1+1" Вакарчук запевнив, що немає причин сіяти паніку.

Починаючи звернення, музикант подякував своїм колегами у Росії за підтримку.

"Если есть возможность меня услышать российским коллегам или кто-то им передаст, огромное-огромное спасибо всем: и Андрею Макаревичу, и Юре Шевчуку, и Николаю Расторгуеву, и Земфире конечно же, и всем-всем музыкантам, которые лично ко мне обращались, поддерживая и нас, и всю Украину", - сказав Вакарчук російською.


"В такие моменты понимаешь, что простые люди противостоящих держав – братья. И хотелось бы, чтоб политики слышали голос народа в своей стране и научились по-настоящему договариваться. И вот то, что мы имеем сегодня, чтоб это навсегда осталось в прошлом", - наголосив музикант.

Вакарчук назвав росіян і українців братами

Після цього Вакарчук знову перейшов на українську мову та звернувся до українців по всіх регіонах.

"Якшо спробувати абстрагуватися від подій у Криму і поглянути на все це ширше, у нас зараз є шанс на нову парадигму, нові правила гри для нації. Останні 10 років ми прожили розділені по лінії схід і захід, по лінії історії, по лінії мови, культури, по лінії ставлення до героїв. І ми жили так, ми голосували так, ми були політично роз’єднані. Мені здається, ці події всі, що відбуваються зараз, мають об’єднати країну", - зазначив Славік.

Він зауважив, що українцям нема, що ділити, бо всі однаково хочуть жити добре.

"Именно сейчас каждый может понять, насколько он любит свою страну. И вместо того, чтоб в такие критические моменты ругаться и выяснять кто прав, а кто виноват, мы должны объединиться", - додав Вакарчук.

"Звертаюся до західної України з тим, що вже час почати слухати, про які проблеми нам говорить схід. Навчитися слухати один одного у цей час не просто можливо, але й необхідно! Тому що це єдиний шанс залишитися не просто єдиною, а й безпечною державою", - сказав Вакарчук.

Музикант закликав українців навчитися слухати один одного

"Настане той день, коли ми вийдемо усі, обнімемось і подумаємо: "Господи, про що ми всі сперечалися, у нас же нема що ділити". Ми ж справді маємо одні цінності, ми ж справді одна нація, ми ж справді одна країна та одна сім’я", - наголосив лідер "ОЕ".

Святослав також зауважив, що зараз варто зберігати спокій і мудрість.

"І хоча події непрості, але поки що ці події можуть вирішити дипломати. І вони вирішують. І українська влада не сидить, склавши руки… Дипломати, я впевнений, скажуть своє слово. Я хочу нагадати, що непорушність кордонів України гарантована офіційним договором, який підписали три країни – Росія, Великобританія і США. Нікому не потрібна ескалація. Зараз ми маємо спокійно виважено, без непотрібних рухів, рухатися у мирному напрямку. Нема підстав для паніки", - запевнив Вакарчук.

"Немає підстав для паніки", - наголосив Вакарчук

Крім того, Святослав зауважив, що, на його думку, двомовність населення ніколи не була гострою проблемою. Він сказав, що однією з помилок нового уряду було скасування Закону про мови, яке, до речі, Турчинов наче і не збирається підписувати. Тож підстав для загострення проблеми нема.

А у своєму Twitter Вакарчук додав, що музика "ОЕ" завжди була близька і росіянам, і українцям.

Стоп-кадри з відео "1+1" та скрін-шот з Twitter

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів