Західна преса про пісню Джамали: Відлуння анексії Криму Росією

23 лютого 2016, 11:25

Британські ЗМІ назвали пісню "1944", котра представить цього року Україну на "Євробаченні", сумною розповіддю про страшну сторінку історії, в якій не можна не вгледіти паралелі з анексією Криму Росією. Чи не суперечить це правилам конкурсу, Європейська мовна спілка вирішить після 14-го березня.

У Росії сподіваються на те, що композицію Джамали до конкурсу не допустять, бо вона "надто політизована". Та й усе одно, мовляв, зубожілим українцям не буде за що дивитися те "Євробачення".

Якщо попередня пісня від України на "Євробаченні" була "жартівливою, з тих, що легко забуваються", то цього року відбулося "переключення швидкостей" – так коментує перемогу в нацвідборі Джамали видання "The Guardian".

На думку західних ЗМІ, пісня Джамали для цьогорічного "Євробачення" стала "переключенням швидкостей"

Пісня Джамали про "жахливу сторінку" історії, котра зачепила й її сім'ю, перегукується з "нинішньою геополітичною напругою, коли захоплення Росією Криму в 2014-му році досі свіже в пам'яті людей".


"Українці чують у Джамалиній пісні відлуння анексії Криму Росією… Це сумна розповідь… душевна балада, проспівана гарним сопрано", котрій "гарантується нуль балів принаймні від деяких членів журі", - пише "The Telegraph".

Обравши для "Євробачення" пісню про депортацію кримських татар, Україна "допікає" Росії, адже спогади про жахіття 1944-го року "воскресли" через події 2014-го, - зазначає "The Daily Mail".

На думку деяких німецьких експертів з "Євробачення", Джамала має всі шанси увійти в п'ятірку, а то й перемогти.

"Її пісня чудова, вона звучить інакше, ніж звичний український поп, та має етнічні мотиви. З усіх українських пісень, які я чув, композиція Джамали - найкраща. Вона цілком може виграти - пісня дуже незвичайна та експериментальна", - цитує "Deutsche Welle" Яна Феддерсена.

Автор німецького блогу "Prinz Eurovision Song Contest Blog" Ян Ленгвенат констатує, що 47% читачів оцінили пісню Джамали як чудову, а те, що навколо пісні "1944" у блозі спалахнула активна дискусія - є ознакою вдалого виступу.

Як повідомив речник "Євробачення", рішення, чи буде дозволено представниці України виконати цю пісню, референтна група Європейської мовної спілки вирішить після 14-го березня, коли буде офіційно завершений прийом пісень-претендентів.

"Це вирішується в залежності від кожного конкретного випадку. Не дозволяються чіткі політичні меседжі в піснях, також вони не мають шкодити репутації конкурсу або мати будь-які комерційні меседжі", - додав він.

Після 14-го березня вирішуватиметься, чи не суперечить "1944" правилам конкурсу

Якщо представники Європейської мовної спілки вирішують, що якась пісня порушує правила, то країні може бути запропоновано змінити текст або всю пісню.

Як нагадує видання, так було в 2009-му році, коли Грузія представила на "Євробачення" "антипутінську" пісню "We Don't Wanna Put In". Відмова змінити текст призвела до дискваліфікації.

У 2005-му "надто політичною" була визнана композиція українського гурту "Ґринджо́ли" "Разом нас багато".

Водночас на "Євробаченні" були випадки, коли виступи артистів були відверто політизованими. Наприклад, у 2015 році Вірменію представила група "Genealogy", до складу якої входять співаки, чиї родичі постраждали від геноциду вірмен у 1915-му році. Артисти символізували незабудку - кожен з них представляв пелюстку-континент, на який були вимушені переселитися вірмени. Серцевиною квітки була Інґа Аршакян, співачка з Вірменії.

Під час "Євробачення" 2014-го та 2015-го року виступи російських конкурсантів були "зафукані", нагадує "The Telegraph", називаючи ймовірними причинами цього "вторгнення Москви в Україну", а також висловлювання Володимира Путіна щодо прав сексуальних меншин.

Тим часом свою думку щодо композиції Джамали поквапилися озвучити і в російській Держдумі. Перший заступник голови комітету з інформаційної політики Вадим Дєньгін висловив сподівання, що "Євробачення" не допустить її до конкурсу.

У Росії сподіваються, що пісню Джамали на "Євробачення" не пропустять

"Дивний вибір. Я певен, що там (голоси) накрутили спеціально, щоби зайвий раз дошкулити Росії", - цитують Дєньгіна "РИА Новости".

"Більшість громадян (України), котрі не отримують ні зарплат, ні пенсій, дозволити собі дивитися "Євробачення" не зможуть, оскільки, по-перше, в них нема чим платити за електрику, по-друге, їм узагалі плювати буде на це "Євробачення", - наголосив політик.

На думку Дєньгіна, такий вибір композиції доводить політизованість самого конкурсу.

"Звісно, ситуація в Європі вкрай політизована і напружена, але, мені здається, цю пісню можуть і не допустити до конкурсу "Євробачення", оскільки вони завжди наполягали на тім, що конкурс не політизований. "Євробачення" зовсім не про музику, а швидше про спорт, а спорт, як відомо, поза політикою", - сказав у коментарі виданню відомий російський музичний критик Артемій Троїцький.

Він зазначив, що Україні зі свого боку може аргументувати, що пісня "1944" не про політику, а про історичну пам'ять. Також Троїцький пропустив, що пісня Джамали може викликати симпатію в глядачів Туреччини, а також Німеччини, Австрії та країн Бенілюкса, де живе численна турецька діаспора.

Нагадаємо, Джамала перемогла в нацвідборі за результатами глядацького голосування, тоді як журі найбільше балів віддало гурту "The Hardkiss". Як відомо, читачі ТаблоID теж обрали своєю фавориткою Джамалу.

Фото з Facebook Джамали

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів