Вітовська до переселенців: Треба мати гідність і не ганьбити нашу країну

4 травня 2022, 10:49

Актриса Ірма Вітовська вважає, що деяким українським переселенцям краще мовчати за кордоном, аби не ганьбити країну. Це особливо стосується тих, хто поїхав у Західну Європу та погано знає українську історію.

В ефірі "Радіо НВ" акторка розказала про поодинокі випадки, коли українські жінки озвучують наративи російської пропаганди, зокрема, в Італії.

Говорячи європейців, які приймають українців у себе, Вітовська поділилася досвідом роботи з неапольською громадою, куди вона відправила понад 500 переселенців.

"Вони (європейці – ред..), дякувати Богу, переступили свій комфорт, кави зранку і газети, понабирали в будинки наших мам із дітьми. І я можу сказати, що їх підштовхнуло до цього. Це те, що мені говорять італійці. Вони подивилися, що наші чоловіки повертаються воювати. Їх дуже вразило, що чоловіки садять на потяги дітей із матерями, а самі йдуть воювати за Україну. Бо серед біженців з інших країн, на жаль, були переважно чоловіки", - зазначила Ірма.


 
Вітовська також зауважила, що італійці були приємно здивовані європейськістю українців
скріншоти з відео радіон Нв

Актриса також наголосила, що не так звана втома європейців від війни найнебезпечніша. На її думку, більш небезпечні слова деяких переселенців.

"Це стосується в першу чергу жінок, які досі не розуміють, що вони представляють країну, коли вони перебувають в біді. І треба все-таки тримати удар і мати гідність, не позорити свою країну. Незважаючи на те, що у вас там не закриті якісь інтелектуальні зв’язки з приводу того, як усе це почалося (війна – ред..), то краще мовчати, тому що вам дають прихисток. І ви ж не поїхали на територію росії, а приїхали до Західної Європи", – зауважила Вітовська.

 
Вітовська з перших днів війни звераталася до українців і допомагала

"Гадаю, нам треба буде ще обговорити поведінку щодо гуманітарного стану нашого суспільства. Бо ці випадки, слава богу, поодинокі, але вони дуже кричущі. Я особисто була свідком того, коли дві рідні сестри кардинально різняться в поглядах щодо того, що сталося, і вони це починали озвучувати.

Наративи російської пропаганди, Радянського союзу, коли Україну бачать через росію – вони ще існують. Їх розбивати надзвичайно важко. І коли самі українці продовжують говорити ці наративи – це робить трішки дезорієнтацію тих європейських родин, які приймають цих українців", - зазначила актриса.

 
Актриса радить переселенцям гасити російькі наративи одне одного за кордоном

"Давайте визнавати – у нас є проблема занепаду просвітницької історії серед українців, яку ми не вирішили за ці 30 років. Дуже багато радянських кліше, російських кліше в українців у головах. І те, що це підіграє наративам російської пропаганди в Італії – це справді так.

Що стосується Східної Європи – тут нема питань, бо східні європейці достатньо добре знають, з ким має справу Україна. Вони всі прекрасно знають, що таке росія", - підкреслила Вітовська.

Нагадаємо, раніше актор Тарас Цимбалюк теж звертався до біженців із закликом не принижувати себе і свою країну.

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів