"Стан шоку та безпорадності": Кухар розповіла, де їх із чоловіком застала війна та як діти вибиралися з України

9 травня 2022, 15:40

Прима-балерина Національної опери України Катерина Кухар відверто розповіла, як війна увірвалася у життя їхньої родини.

У недавньому інтерв’ю Кухар зізналася, що їх із чоловіком не було в Україні 24-го. За тиждень до початку війни вони поїхали до Європи: Катерина повезла учнів балетної школи на конкурс до Німеччини, а її коханий (Олександр Стоянов – прем'єр Національної опери України – ред.) поїхав на гастролі до Франції.

"Крайній спектакль мав бути 23-го числа у Ментоні у Франції. Я прилетіла до нього (чоловіка – ред.) напередодні…і 24 лютого мали повернутися до Києва…", – розповіла Катерина.

 
Війна розлучила пару із дітьми
фото instagram Олександра Стоянова

О 5-й ранку, 24-го лютого подружжю зателефонувала няня їхньої дочки та повідомила, що почалася війна й окупанти бомблять Бориспіль.

"Стан повного шоку та безпорадності… Я взагалі не розуміла, що робити, як мені дихати та рятувати дітей", – згадує Кухар.

Діти подружжя у той час перебували у різних місцях. Син Тимур катався із кумами Катерини й Олександра на лижах у Закарпатті. А донька залишилася у Києві.

 
фото instagram Катерини Кухар

Хлопця вдалося забрати на кордоні з Угорщиною вже за два дні.

"Вони (син та кум – ред.) йшли пішки вісім годин, тому що черга з машин була в 40 кілометрів. Ми забрали Тимура з кордону в його день народження. Коли я його зустріла, дуже сильно плакала", – сказала балерина.

"А він ще зі своєю дитячою безпосередністю: "Мам, ну що ти плачеш, зараз за кілька днів закінчиться війна. Ми ж поїдемо додому, відсвяткуємо мій день народження? На мене ж там чекають друзі", – згадує вона.

 
Зі слів Катерини, син дуже хоче повернутися додому

Дорога донечки та няні виявилася куди більш небезпечною. Дівчата разом із друзями Катерини подолали шлях через пів країни.

"Зламалася машина. Їхали через Білу Церкву, де все відбувалося на той момент – я дуже хвилювалася, думала збожеволію. Вони ночували у якомусь старому будинку без світла, води, добиралися на перекладних... Я горіла в пеклі", – розповіла Катерина.

Зрештою, за кілька днів вдалося вивезти і доньку.

 

Катерина також зізналася, що її батьки навідріз відмовилися їхати з Києва.

"Вони сказали "Це наш дім, ми тут будемо до кінця". Єдине, чим вони мене заспокоїли, це те, що поставили крісла у, на думку експертів, найбезпечнішій зоні квартири. Надсилають мені фотографії. Навіть відмовляються йти до бомбосховища, коли звучать сирени. Кажуть "Все добре, слухаємо Арестовича", – розповіла Кухар.

Нагадаємо, нещодавно Оля Полякова розповіла в інтерв’ю Собчак, як вивозила доньок з-під Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Думала, це кінець": Панова розповіла, як їй вдалося вирватися із окупованого села під Києвом

"Вони люблять вас усім серцем": Кухар попросила людей не кидати тварин під час війни

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів