"Через "митців"-зрадників": TVORCHI висловилися щодо ускладнення виїзду за кордон для артистів-чоловіків

11 березня 2023, 10:45

Після скандалу навколо стендапера Андрія Щеголя, який утік із України, скориставшись отриманим дозволом від Мінкульту, стало складніше виїжджати на закордонні заходи і решті артистів.

Так, днями про те, що її колеги отримали відмову і благодійний концерт у Лондоні під загрозою, написала у Instagram солістка гурту Kazka Олександра Заріцька. Згодом вона повідомила у сторіс, що виступ таки відбудеться, але в зміненому складі.

Висловилися стосовно проблеми з виїздом і учасники гурту TVORCHI, які у травні мають представити Україну на "Євробаченні" у Великій Британії.

 
TVORCHI під дописом затегали сторінки Офісу президента, Мінкульта, Верховної ради та міністра культури

"Весною 2022 року ми, як і усі свідомі українські артисти, почали давати благодійні концерти по всьому світу на підтримку України. Збирали кошти на військову амуніцію, автівки, медичне обладнання, речі першої необхідності для тимчасово переселених осіб та інше. Ми об’єдналися та стали армією культурного фронту. Нам вдалося залучити мільйони доларів, вести просвітницьку роботу, зустрічатися з лідерами країн-партнерів, розповідати правду, просити про допомогу та говорити слова вдячності", - написали Джеффрі Кенні та Андрій Гуцуляк.

"Але сьогодні подальша робота усіх артистів у цьому напрямку під питанням через "митців"-зрадників, які виїхали та не повернулися в Україну", - наголосили вони.

Артисти зазначили, що під питанням, зокрема, їхній виступ у місті Найробі, куди їх запросили виступити на відкритті муралу і "повпливати там на рівень антиукраїнської пропаганди".

 
Виїзд хлопців на благодійний виступ у Кенії під питанням

"Під питанням наша участь у всіх промо-заходах перед "Євробаченням" та можливість представити свою країну і творчість там найкращим чином. Ми маємо надію, що справедливість візьме гору, зрадники будуть покарані, а нам дадуть можливість працювати на благо країни та на бренд України", - підсумували вони.

Зазначимо, що думки коментаторів під дописом розділилися. Хтось погоджується з тим, що неправильно з боку держави чинити перепони артистам, які не дозволяють світові забути про війну в Україну та допомагають Батьківщині. Дехто ж вбачає несправедливість у тім, що артисти можуть виїздити з країни під час війни, а, наприклад, студенти чоловічої статі - ні.

Нагадаємо, Чехію на цьогорічному "Євробаченні" представлятиме гурт, у складі якого є росіянка. Обурилися в мережі не лише через це, а я через карикатурний образ українки у кліпі на конкурсну пісню про "слов'янських сестер".

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

"Коля Котлета тепер Коля Том Ям": у мережі висміюють таїландський вояж Тищенка

"Покинули країну": Огнєвіч різко висловилася про колег, які виїхали в закордон від війни

Влад Яма розповів, як під час війни виїхав за кордон та що вони з дружиною думають про всиновлення

"Тут моє життя": Джеффрі Кенні з TVORCHI пояснив, чому під час війни вирішив бути в Україні

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів