"Не треба виправдовувати агресію": Вайкуле назвала путіна винним у війні та заявила, що не поїде в росію

30 березня 2023, 10:45

Зірка радянської естради, латвійська співачка Лайма Вайкуле упевнена, що у війні росії з Україною винен президент володимир путін.

Артистка заявила, що поки росіяни не визнають свою провину, вона до них з концертами не поїде.

Про це Лайма говорила в інтерв'ю "И грянул Грэм".

Згадуючи перші дні повномасштабної війни, Вайкуле запевнила, що її реакція була не на рівні роздумів, а на рівні емоцій.


"Це на рівні почуттів. Коли почалася війна, це були тільки емоції, тому що не можна було уявити, що таке буде. Будь-яка нормальна людина не може просто зараз сприйняти війну. На жаль, я мовчала якийсь час. Не тому, що я не знала, що сказати, а тому, що я не могла говорити, я була не в формі", - зауважила співачка.

 
Вайкуле обурюється, що хтось не може зрозуміти, що саме росія і путін винні у війні

Свій перший пост в мережі про війну Вайкуле зробила після того, як побачила відео, на якому плакала Світлана Лобода.

"...А я в цей день поговорила зі своїм музикантом, який живе в Києві. Я не знала, які слова підібрати, щоб його вітшити. Я проридала всю розмову з ним і потім зрозуміла, що мені треба викласти це в інстаграм. Але вийшло нібито нещире звернення, без сліз...", - згадала Лайма.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Laima LV Vaikule (@laima_vaikule_official)

"Я тоді подумала, як я співатиму свої пісні російською мовою? Це були емоції. Мені було страшно, що я не зможу більше співати російською", - додала вона.

"Страшна несправедливість. Ти розумієш, що ти нічого не можеш зробити, хочеться просто кричати. Але це нікому не допоможе. Для мене це жахлива, несправедлива війна. Я не можу це сприйняти. І не розумію, як люди можуть не розуміти, що відбувається. Усім, хто зі мною на цю тему починає говорити, – я говорю: "Не лізьте до нетрів! Хто розпочав війну? Розпочав путін. Більше нічого не треба говорити – він винен", - заявила Вайкуле.

"Не треба виправдовувати агресію. Ми завжди знайдемо (виправдання - ред.). Він вчинив неправильно. Я розумію росіян, це їхня батьківщина. Чому вони не можуть сказати путіну, що він не правий? Ти маєш вміти критикувати. Ми ж критикуємо своїх рідних. Тому в масштабі держави ти можеш говорити: так, я люблю свою батьківщину, але мій правитель вчинив невірно", - поміркувала співачка.

 
Лайма вважає, що росіяни мають говорити своєму правителю, що він не правий

На запитання, чи поїде вона до росії, Вайкуле сказала:

"Я жодного разу не була в Криму. "Що ви робили 8 років?" - Я не була в Криму. І так само це пов'язано з Росією. Поки Росія не визнає, що вона не права, - ноги моєї там не буде".

Нагадаємо, у серпні минулого року під час концерту у Литві Вайкуле підняла прапор України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вайкуле: Я не хочу бути в політиці

Вайкуле: Нестерпно слухати, як все починають змішувати з політикою

Вайкуле послала журналістку через питання про концерти в Україні

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів