"Народився передчасно і важив всього 1 кг 400 г": Мірошниченко розповів важку історію свого прийомного сина
Телеведучий Тімур Мірошниченко та його дружина Інна, які стали багатодітними батьками, всиновивши хлопчика, офіційно представили нового члена своєї родини широкому загалові.
Про випробування, які за своє невеличке життя вже встиг пережити малюк, як прийняли його старша сестра Мія та брат Марк, Тімур розказав у інтерв'ю Viva! Він поділився фото молодшого сина та розкрив його ім'я: Марсель.
"Марсель народився на Житомирщині. Народився передчасно і важив всього 1 кг 400 г – це було критично мало. Від нього відмовилися в пологовому будинку. Наступного дня провели операцію, тому що деякі органи були нерозвинені настільки, що це було несумісно з життям. Після цього його перевели в інтенсивну терапію на 4 місяці. Тільки ближче до 5-го місяця він вийшов на показники, з якими мав народитися. Коли лікарі його стабілізували, перевели до дитячого будинку, де він і жив, допоки не зустрів нас. У цей проміжок часу його біологічні батьки жодного разу не з’являлися", - розповів телеведучий.
Як пояснив Тімур, людей, які відмовилися від Марселя та жодного разу не поцікавилися його долею, держава позбавила батьківських прав лише через півтора року. І лише тоді хлопчик отримав статус на всиновлення. Так само відбувається і з тисячами дітей, які живуть у дитбудинках.
"У дитячих будинках, які б вони класні не були, немає індивідуального підходу до дітей. Тому в Марселя багато супутніх проблем через це. Там є різні вікові групи: наприклад, діти від 0 до року всі дружно роблять все, що мають робити у такому віці. Ніхто не дивиться на те, наскільки малеча розвинена. В наступній групі від року і старше всі діти мають сидіти на горщику. А те, що ця дитина не відповідає за своїми показниками дітям в рік, усім байдуже. Його все одно посадять на горщик. Тепер у Марселя від цього проблеми з хребтом", - поділився багатодітний батько.
Як висловився Мірошниченко, життя дітей у дитбудинках - це "конвеєр", де малюки звикають не видавати жодних емоцій. Тиша, ніби там узагалі не живуть діти, це було те, що здивувало їх із Інною, коли вони вперше приїхали на зустріч із сином.
"А ще він взагалі не вміє грати в іграшки. Єдине, у що можемо пограти з ним, це м’ячик. У Мії з Марком усі кімнати завалені іграшками, але йому вони не цікаві, бо немає цього досвіду. У дитбудинку багато іграшок, але вони просто лежать в ігровій кімнаті – дітей не вчать, як з ними гратися. І діти там не бувають. Підозрюю, її відкривають тільки тоді, коли приїжджають комісії або потенційні батьки. Коли ми зайшли туди з Марселем, по ньому було видно, що він уперше в цій кімнаті", - пригадав Тімур.
Розповідаючи про процес адаптації Марселя в сім'ї, телеведучий відзначив, що малюк весь час хоче їсти, реагуючи в такий спосіб на стрес, але помалу заспокоюється та прилаштовується до свого нового життя.
"Перший час – це адаптація. Щодня і щохвилини можуть змінюватися обставини. Тому що до цього 2 роки Марсель не знав нічого іншого, ніж лікарня і дитячий будинок. Зараз для нього абсолютно все нове. У мене склалося враження, що дітям в дитбудинку навіть зуби не чистили. Коли в перший ранок ми хотіли йому почистити зуби, він не розумів, що від нього хочуть. Але вже коли побачив, як це роблять його брат і сестра, то погодився і не пручався", - поділився Мірошниченко.
"Зараз треба його водити до остеопата, аби вирівняти хребет – напевно, через те, що його рано почали висаджувати на горщик, у нього проблеми зі спиною. Тож треба зробити рентген, потім УЗД внутрішніх органів і налагодити систему травлення. Через те, що він передчасно народився і деякі внутрішні органи були нерозвинені, йому було зроблено операцію, і не дуже вдало. Майже всі інші проблеми пішли саме від цього", - зауважив телеведучий.
Старших нащадків, Мію та Марка до появи прийомної дитини в родині батьки почали готувати заздалегідь, десь із березня 2022-го. Тімур із Інною розповідали їм про діток, у яких з тих чи інших причин немає батьків, бабусь, дідусів, і вони живуть в спеціальних закладах.
"Донька з сином дуже давно чекали на появу братика чи сестрички. Коли ми з дружиною пішли на перше заняття на курси для всиновлювачів, вони вже тоді стрибали від радості, бо чекали, що ми ввечері приїдемо з дитиною. Довелося пояснювати, що це так швидко не відбувається. І коли на початку червня вперше приїхали до Марселя, в цей день бабуся залишилась вдома з Марком і Мією, ми їм скинули фотографії, відео. Діти і тоді чекали, що ми відразу з ним повернемось. Вони навіть посварилися між собою, вирішуючи, з ким буде спати братик", - розповів Мірошниченко.
Діти одразу прийняли Марселя. Хоча, не став приховувати Тімур, із боку Марка іноді проявляються ревнощі, бо він звик бути єдиними хлопчиком, а тепер має ділити вагу батьків.
"А Мія – природжена старша сестра: навколо Марсіка в’ється, в усьому допомагає, годує його, безперестану обіймає і цьомає. Якщо в перші дні він ще пручався, то зараз зрозумів, що це той, хто його дуже любить", - поділився Мірошниченко.
"Для Марселя таке життя зовсім нове. Наприклад, у перші дні, коли не міг заснути, Інна намагалася його заколисати, а він пручався, бо не звик до такого. Не звик, що його обіймають – не розумів, що це. Він сам себе загойдував, бо так робили усі дітки в дитбудинку", - додав він.
"Я в захваті від реакції Мії та Марка на появу Марселя. Як мені здається, діти в один момент стали більш свідомими. Наприклад, Мія бачила, як спочатку Марко з’явився у мами в животику, а потім народився, і бачить зараз, як з’явився Марсель. Є процес, коли дитина народжена в животі матері, а є процес, коли дитина, як ми це називаємо, народжена серцем – це Марсель. І Мія все це розуміє. Марко теж розуміє, що Марсель прийшов до нас не звідкись з вулиці – в нього таким чином склались життєві обставини, що тільки ми змогли подарувати йому сім’ю", - розказав Тімур.
Телеведучий переконаний: нинішня система дитбудинків в Україні є вкрай недосконалою і вона "не для дитини і не про дитину". Він сподівається, що, завдяки реформам, такі заклади з часом перестануть існувати, і діти виховуватимуться в родинах.
"... Держава робить все для того, щоб ти передумав. Починаючи від збору документів, коли максимально затягуються всі процеси, які можна затягнути, закінчуючи непрозорістю умов черги до курсів для всиновлювачів", - наголосив Мірошниченко.
Зі слів Тімура, чинна система працює таким чином, що потенційні прийомні батьки можуть роками чекати на свою дитину, тоді як сертифікат, який дає право на усиновлення, дійсний рік, а в умовах війни – півтора року. Коли ж спливає цей час, усі бюрократичні процедури потрібно проходити наново, а на це зважується не кожен.
"У тебе є інший шлях – ти можеш шукати дитину самостійно. Інна обдзвонила абсолютно всі області, й всюди відповідь одна – дітей немає. У дружини навіть є записник з помітками, кому вона один раз дзвонила, а кому двічі-тричі, та що їй відповідали", - згадав Мірошниченко.
"Другий шлях – сайт Мінсоцполітики. Там з’являються діти, від яких відмовились на місцевому рівні. Інна знала напам’ять усіх дітей, які там були. Вона по кожній подзвонила, і жодна з цих анкет не була активною. Чому? По комусь вже йшов процес усиновлення, по комусь – відновлення батьківства (умовно кажучи, батько вийшов з тюрми і відновлює права), хтось евакуйований…", - пояснив він.
Лише наполегливість Мірошниченків дозволила їм пройти весь шлях до зустрічі з сином лише за півтора року.
"Вам будуть усіляко заважати, а ви все одно прямуйте до своєї цілі", - таким є ключовий урок, який виніс із процесу всиновлення Тімур.
Про першу зустріч із Марселем, під час вони зрозуміли, що знайшли свого сина, розказала у Instagram Інна.
Нагадаємо, телеведучий та захисник України Даніель Салем теж збирається стати прийомним батьком.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
Влад Яма розповів, як під час війни виїхав за кордон та що вони з дружиною думають про всиновлення
"Будемо любити дуже сильно": MamaRika розказала про мрію всиновити дитину
Подкопаєва, Джолі, Джекман: зірки, що виховують дітей, народжених серцем