Щоби не відволікатися від перегляду на крихти на колінах, миття рук тощо, наїдки бажано робити розміром із один максимум два укуси. Солоне, кисле, гостре, копчене – кожна закуска повинна мати якусь цікаву смакову "родзинку".
Що саме готувати, пропонуємо визначатися, відштовхуючись від напоїв вечора. Так, наприклад, світлий лагер або сухе совіньон блан, тобто напої з низьким вмістом танінів, добре поєднуватимуться з жирними, ситними наїдками.
Гіркота червоного чи бурштинового елю красиво виспівує дуетом зі стравами, де є копчені нотки, а фруктове пиво вимагає, щоби його супроводжувало щось із травами та спеціями.
Копчене м'ясо і риба, вершкові та солоні сири гарно стануть до пари з горілкою. Віскі любить м’які сири на кшталт брі, а от горгонзола з її чіпким, агресивним післясмаком, навпаки, погрожує його "забити".
Власне, жодне з правил не є викарбуваним на кам’яній брилі, тож довіряти треба, передусім, власному смаку та інтуїції, не боячись імпровізувати. Наприклад, ось декілька варіантів закусок, процес приготування яких не буде надто марудним, перелік інгредієнтів не буде довжелезним, а от смак обіцяє порадувати.