Огризко катається на лижах, грає в теніс і виховує "дракона"

2 квітня 2008, 17:21

Міністр закордонних справ Володимир Огризко до останнього часу залишався одним з найменш публічних людей в українській владі. Його посада диктує дипломатичний і досить сухий стиль поведінки в усьому.

Проте нещодавно Огризка "прорвало". В інтерв'ю "Фактам" він розповів про подробиці свого сімейного життя, свої захоплення і мрії. Можливо, на таку відвертість міністра наштовхнула святкова подія у його житті. 1 квітня, коли всі звикли глузувати одне над одним, Огризко святкує день народження.

"У дитинстві я дуже радів, коли приходили друзі по двору, сусіди. Ми сідали за стіл. Усе було дуже просто, адже наша родина не з тих, хто купався в розкоші. Але все одно було здорово. Пам'ятаю, кілька днів народження ми святкували з друзями всім двором... Що ж стосується жартів, то бувало і таке. Правда, ці розіграші ніколи не були злими", - розповідає Огризко про своє свято.


Свою першу і останню любов, дружину Ольгу, Володимир Станіславович зустрів у кіно.

"Оля була, як і я, студенткою Київського державного університету. Якось ми з однокурсником, який до того ж виявився її однокласником, пішли в кіно. Уже на виході з кінотеатру ми зіштовхнулися прямо в дверях з Олею та її подругою - вони ходили на цей же фільм. Так і познайомилися", - каже він.

Огризко з дружиною на прийомі у Ющенка

Подробиці періоду залицянь Огризко ретельно приховує, а от з сімейним - усе зрозуміло. Огризки довгий час жили закордоном, зокрема у Відні. Зараз у міністра - троє дітей, дві доньки і син. Молодшій Лесі - шістнадцять років, Жені - дев'ятнадцять, Ростиславу - двадцять вісім.

"Намагаюся як мінімум один день на тиждень побути з родиною. Ростислав вже одружився, живе окремо. Але мені дуже приємно, коли вони з дружиною приходять до нас. Як би пізно я не прийшов з роботи, намагаюся вислухати те, що мені хочуть розповісти рідні. Старша донька - студентка, займається міжнародною інформацією. У неї виникає маса питань, на які я можу відповісти. Молодша закінчує школу, і в неї теж є питання до батька. А неділю я присвячую рідним повністю", - розповідає Огризко.

Каже, що батько він "адекватний", намагається "зрозуміти своїх дітей, їхні потреби, інтереси".

"У нас у родині стосунки між батьками і дітьми побудовані на взаєморозумінні. Відверто кажучи, на якомусь етапі життя починаєш усвідомлювати, що найголовніше - діти. Якщо вони в тебе розумні, виховані, освіченні, то, мабуть, це найбільший капітал. Коли тобі кажуть, що твій син - відмінний хлопець, добре працює, розмовляє іноземною мовою краще, ніж корінні жителі країни, як цим не пишатися? І я щасливий, що приклав до цього руку. Хоча, безумовно, заслуга дружини в цьому більш значна. Мама в нас особлива. Діти - її все!", - хвалиться міністр.

Свою дружину Ольгу Огризко зустрів у кіно

На свій день народження Огризко зазвичай отримує від родини щось "щире". Доньки часто дарують йому щось зроблене своїми руками.

"Вони спочатку вчилися в німецькій школі, потім в австрійській. І, що мені подобалося, там їх учили працювати руками. Це й аплікації, і вишивка... Дуже щирі речі, зроблені від душі. У мене ціла колекція таких виробів. Буває, перебираєш їх і думаєш: "Боже, це ж мені Леся подарувала, коли їй було років сім...", - каже розчулений міністр.

Найулюбленіше заняття Огризків - гірські лижі. "П'ять років підряд ми щозими вибиралися на тиждень в Альпи. Спочатку доньки були дуже обережними, але після відповідної батьківської роботи ситуація зовсім змінилася", - розповідає він.

Сам Огризко катається на лижах з дитинства. "Ми жили в Києві на Чоколовці, поруч з Караваєвими Дачами. Там є кілька маленьких гірок, на яких ми з другом каталися. А в той час лижі були дерев'яними і важкими в управлінні. Пам'ятаю, друг якось роздер ногу - півсхилу в крові було! Утім, нас це не зупиняло... Ну а після того, як я покатався в Австрії на нормальному спорядженні, просто захворів гірськими лижами. Це ж швидкість, відчуття польоту, азарт...", - каже він.

Огризко з дружиною люблять класичну музику. На концерт "Наше Різдво" пішли разом з іншими міністрами
Проте зараз вихідні у міністра випадають нечасто. Його робочий день починається о п'ятій - півна шосту ранку.

"Частенько вмикаю музику, думаю. Дуже важливо на початку дня налаштуватися на роботу. Проаналізувати, що вчора було зроблено правильно, а що - ні, зрозуміти, як потрібно вчинити сьогодні", - каже він.

В основному Огризко слухає класику. Каже, "підсів" на неї ще у Відні, "де класична музика як повітря".

"Часто ходили з дружиною у філармонію і слухали видатних музикантів сучасності. У нас вдома величезна колекція класичної музики", - розповідає він.

Іноді Огризку вдається трохи пограти у великий теніс. "Це теж моє захоплення. Сподіваюся і мрію, що все-таки зможу приділяти кілька годин на тиждень цьому заняттю", - каже він.

Образ зразково-показового сім'янина Огризко доповнює сентиментальними розповідями про тварин, які постійно жили в них вдома.

"У дитинстві це були собаки. Я їх дуже любив. Це такі створіння, з якими можна по-особливому спілкуватися. А останнім часом у мене оселилися папуги. Було два, але один, африканський жако, на жаль, не витримав нашої зими - занедужав, і його не вдалося врятувати. Він уже почав говорити, став майже ручним... Другий папужка австралійського походження. Таких ще називають німфочками. Наша Дракоша трошки більша, ніж звичайний хвилястий папуга", - розповідає він.

Огризко зі своїм папужками
Огризко стверджує, що з дикуна Дракоші він зробив "славне створіння", знайшов з нею "спільну мову".

"Спочатку вона була як дракон: до неї не можна було підступитися, вона видзьобувала до крові мої пальці. Але потім виникло взаєморозуміння. Дуже славне створіння. Дракоша ще раз доводить те, що з будь-якою твариною можна знайти спільну мову. Тим більше, якщо воно ще і трошки розумне", - каже він.

"Мене Дракоша чомусь виділяє з усіх домашніх. Знаєте, щодня, коли я приходжу з роботи, вона з криком летить мене зустрічати. Прилітає, сідає на плече, смикає за вухо... А коли збираються гості, то Дракоша в нас перша особа на святі - вона повинна обов'язково пройтися по столу. Причому йде, не вибираючи дороги і не звертаючи уваги на те, що перед нею стоїть якась страва. Чого-небудь подзьобає, потім злетить на карниз і спокійно буде спостерігати зверху за тим, що відбувається. А якщо, не дай Боже, її не пустиш у кімнату, лемент стоїть страшний. Взагалі, вона в нас живе на кухні. Але не в клітці - вільно літає по всій квартирі. Дуже суспільно-активна пташка", - розповідає Огризко.

Огризко сам собі купує костюми
На відміну від багатьох інших міністрів, Огризко не любить "світити" дорогими прикрасами.

"Костюми купую сам. Мене часто запитують і про одяг, і про годинник, і про інші аксесуари. Відповім так: маса людей в Україні рахує копійки, щоб вижити. Тема одягу для мене не актуальна. Мені здається, що я досить непогано виглядаю, але ніколи цим не хизувався. Думаю, що в нинішніх умовах хизуватися дорогим одягом було б недоречно", - каже він.

Фото Дмитра Амідова, прес-служби президента, МЗС, "Газети по-українськи" та "Фактів".

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів