Скрипка розповів про роботу в полях та перші експерименти

21 серпня 2008, 15:17
Обличчя сучасного етно-року Олег Скрипка у дитинстві мріяв грати зайчика, збирав вату і був зірковим баяністом.

Перші сім років життя головного "ВВ-шника" пройшли у таджицькому Ленінабаді, нині Ходженті. Саме там довелося пережити першу свою трагедію майбутній зірці.

Як пише "Сегодня", тамтешні азіатські дітлахи були худенькими, тому роль Ведмедика у дитсадку завжди діставалася Олегові. А тим часом, маленький Скрипка потай мріяв про ролі Зайчика.

Олег Скрипка мріяв стати зайчиком, але йому довіряли лише роль ведмедика

Пам‘ятає музикант і як у дитсадку вивозили дітей на поле збирати бавовну. Малеча вибирала з сухих бавовняних коробочок вату і акуратно, аби не подряпатися, складала її у фартухи-кишені.

І звісно, чи не найбільше спогадів пов‘язано у Скрипки з музикою. Як він зізнався пізніше, артистом Олег став, тому що цього підсвідомо хотіли його батьки, "навіть тоді, коли голосно декларували: "Було б добре, якби ти став інженером або лікарем".


До слова, батько Скрипки Юрій Павлович - лікар, працював начальником лабораторії відділу профзахворювань. Мама співака Ганна Олексіївна була вихователькою у дитсадку. А зійшлися батьки Олега саме завдяки музиці.

У зірки Скрипка потрапив через батьків

Як пише видання, у батька був дуже гарний голос. Цим голосом він і спокусив свою майбутню дружину, у якої на той час був інший залицяльник.

Тато й відрядив сина у єдину в маленькому Кіровську Мурманської області музичну школу. Навчання там було недешевим. Доки підібрали Олегу музичний інструмент довелося поламати голову.

Від піаніно малий Скрипка відмовився категорично. Класу гітари не було, мандаліни з балалайками здавалися йому несерйозними. Скрипку теж не захотів.

"Скрипка - складний інструмент і не мій, і характер у мене, вибачите за тавтологію, не скрипковий", - казав пізніше Скрипка. Слово "акордеон" Олегу здавалося важким у вимові. Врешті вибір зупинили на баяні.

Олег заграв на баяні, бо слово "акордеон" важко вимовлялося

Педагоги навіть закрили очі на те, що 7-річному Скрипці не вистачало одного року для вступу до музшколи - казали, був музично обдарованим. За зізнанням Олега, йому дуже подобалося там.

"Коли дізнавався, що хтось з дітей не дійшов до уроку, а баян використовував як футбольні ворота, то дуже дивувався. Ще мені пощастило з учителем. Він був молодий і грав у рок-команді. Не мучив мене гамами, а відразу запитав: "Що ти хочеш грати?" Я сказав: "Музика з програми "Время", "Smokie" і "ABBA", - розповідає Скрипка виданню.

І коли додому до Скрипок приходили гості, 7-річний Олег дивував їх тим, що сідав і виводив популярні тоді "Money, money, money..."

Скрипка обожнював село. Усі його літні канікули проходили у Гільцях Чернухінського району Полтавської області

"Потім почав підбирати сам. А в 4-му класі мене до себе викликав директор музшколи: "Хочемо створити експериментальний композиторський клас і тебе запросити у нього. Це був ще один додатковий урок, напевно, з цієї причини ніхто більше у клас ходити не захотів, і я був єдиним учнем. Два роки поспіль директор викладав мені композицію. Свої перші твори пам'ятаю дотепер", - згадує зірка.

У звичайній школі Олегу баян теж згодився. На ньому він грав музичну композицію по Твардовському "Василь Тьоркін". Він, власне, і був Тьоркіним - грав, танцював і співав.

А перший "груповий" рок-досвід фронтмен "ВВ" отримав у КПІ

"Модним хлопцем у селі я став з 8 років. Кликали на всі місцеві гулянки: хтось хату побудував, заміж виходить, дитину народив..," - веде далі фронтмен "ВВ".

Десь у той же час у його репертуар увійшла "Ти ж міні підманула" і неканонічні куплети. А у 15-16 років у Скрипки почав ламатися голос. Тьоркіна співати він вже не міг і думав, що ніколи вже не заспіває. Але потім прилаштувався до своїх нових голосових можливостей.

Але оскільки музикантом Олег бути й не збирався, то пішов у КПІ на радіоінженера, а потім працював у НДІ. Та перша рок-група для Скрипки теж була у КПІ.

Фото з сайту "Сегодня"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів