Герман замість поратися на городі сиділа на печі й ганяла на мотоциклі

27 вересня 2010, 13:59
Одна з перших соратниць Януковича Ганна Герман свою любов до імпортного одягу пестила ще з юнацьких років. Так, замолоду Ганна Миколаївна або, як її кликала рідня, Галя надавала перевагу товару закордонних перекупників перед речами першої необхідності.

Про те, якою була мотонаїзниця Ганя Герман, розповіли її подруга дитинства і мама.

У рідне село Колодруби, що на Львівщині, заступниця адміністрації президента Ганна Герман приїжджає нечасто. Втім, як розповіла "Сегодня" тітка політика пані Ольга, минулої неділі її племінниця з родиною приїжджала на малу Батьківщину.

"Заїхала до матері побачити буквально на годину по дорозі з Карпат, поспішала у Київ. Вона не приїжджала в Колодруби більше року. Перед цим була у червні минулого року на святі села, і в той же день відбулася та страшна трагедія з її молодшим сином", - розповіла тітка Герман.

Герман приїжджала у рідне село на його свято

Нагадаємо, 15-го червня 2009-го 16-річний Роман Герман загинув в автокатастрофі.


Мама Ганни Герман, Катерина Григорівна у свої 74 роки досі завідує сільським клубом або, як його ще називають, "народним будинком". Там жінка організовує художню самодіяльність, гуртки і дискотеки для молоді.

За словами Катерини Григорівни, її дочка з дитинства була передовою, у шкільних виставах завжди грала головні ролі, а на ялинці була Сніжною королевою. Роботою ж на землі юна Ганя Герман гребувала - надавала перевагу тому, аби на печі із книжечкою посидіти.

"Вона не дуже любила займатися домашнім господарством, це було не її. Замість цього забиралася на піч і читала книжки допізна з лампочкою, проковтнула всю закордонну літературу із сільської бібліотеки - Стендаля, Ґете, Драйзера. Казала: не буду я в землі копатися, краще книжку прочитаю", - розповідає мати Ганни Миколаївни.

У 13 років, за словами Катерини Герман, її дочка сама вперше поїхала у місто. Там Ганя знайшла гурток для юних журналістів і надрукувала свою першу статтю "Моя найдорожча людина", присвятивши її матері.

Мама Герман "здала" любов дочки відсидітися на печі

Втім, коли дочка пішла у журналістки, мати хвилювалася, щоб з нею нічого не трапилося.

"Наприклад, про голову колгоспу, за яким грішки водилися, писала правду, а не хвалила. Я їй: "Галюню, тебе ж вбити можуть". А вона: "За правду вмру нині", - зітхає мати, яка ледь не героїзує свою доньку.

Як пише видання, хата матері Ганни Герман виглядає скромно, без "євроремонтів". А у рідному селі, що славиться вирощуванням хряків, Катерині Герман через дочку в політиці довелося натерпітися.

"Найтяжче було відразу після Помаранчевої революції. Сільським хлопцям радили не ходити на заняття у мої гуртки. Анонімні листи негарні надсилали. Відкрито нічого не казали, але могли під вікнами крикнути "Ющенко!". Або позаочі Галю "москалихою" обізвати", - бідкається жінка.

Водночас, за словами Катерини Григорівни, щойно Янукович вийшов у президенти, ставлення змінилося:

"Тепер до мене постійно звертаються по допомогу і наші місцеві, і з сусідніх сіл - по дві-три машини на тиждень приїжджає, просять доччин телефон. Галя передає гроші на церкву, кращим учням, нашим жінкам до 8 Березня. Коли дочка прилетіла на вертольоті на свято села, деякі подумали, що це її особистий гелікоптер. А вона летіла у справах з Івано-Франківська і просто вирвалася нас побачити".

Герман вдома і "москалихою" називали, і гелікоптер їй особистий приписували

Між іншим, як розповіла подруга дитинства Ганни Герман, вчителька Любов Єзерська, мати Галю ніколи й не сварила особливо.

"Взагалі, мама ніколи її не сварила за бажання бути не такою, як усі. У 10-му класі на випускний Галя сама намалювала ескіз сукні, а її бабуся пошила - такої ні в кого не було. На танцях вона завжди виділялася - усі кращі залицяльники були її", - розповідає жінка.

Нагадаємо, і сама Герман якось розповідала про свої дизайнерські й швацькі таланти.

"Одного разу Катерина Григорівна дала їй гроші на зимові чоботи, ми поїхали за ними у місто. І раптом побачили поляків, що вивантажували з машини джинси, щоб продати з-під поли. І вона з ними домовилася (польську сама вивчила по журналах) і купила модні брючки. Вдома їй за це трохи дісталося, мовляв, будеш тепер у туфлях взимку ходити, але потім однаково купили чоботи", - розповідає колежанка Герман.

Галя Герман відривала кращих залицяльників й імпортні джинси

За словами Єзерської, Герман у молодості була такою собі бунтаркою:

"Раніше люди у селі були ще консервативнішими, ніж зараз: дівчина зобов'язана була носити спідницю, і жодних штанів, коси мали бути акуратно заплетені. А Галя ходила у штанях, з розпущеним хвилястим волоссям середньої довжини, навіть ганяла на мотоциклі. Пересудів ніколи не боялася. Стояла на своєму: "А мені подобається так!"

Нині ж, схоже, люди вже втомилися точити ляси стосовно біло-блакитної односельчанки. Як пише газета, у рідному селі Герман вже не лають, "перелаяли", заспокоїлися.

Фото "Сегодня", "Телекритики"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів