Січкар: Кажуть, що у мене буде ще четверта дитина

16 жовтня 2012, 13:47

Схоже, у ресторатора Маргарити Січкар з'явився коханий. Принаймні Рита вже не сумнівається, що у неї буде четверта дитина.

Про це та про те, як варто виховувати дітей, вона розповіла сайту Evita FM.

"Я завжди мріяла, щоб у мене було троє дітей. Власне, так і вийшло. Правда, зараз мені кажуть, що у мене буде ще четверта дитина... А я і не сумніваюся (сміється). Якщо в тебе є коханий чоловік, завжди хочеться мати від нього дітей", - заінтригувала Січкар, яка зовсім нещодавно розлучилася з футболістом Ващуком.

Власне, в союзі зі спортсменом Рита народила двох своїх молодших дітей - Віталіка і Василісу. Старшу доньку Євгенію рудоволоса тусовщиця виховувала від взаємин з іншим чоловіком.


"Коли народилася старша донька Женя, я вчилася в інституті на стаціонарі, і тому до трьох років донька постійно була з моєю мамою. Озираючись на цей час, розумію: взагалі, дітей народжувати краще за все після тридцяти, коли до жінок приходить нормальне усвідомлене батьківське почуття", - стверджує Маргарита.

Рита Січкар завжди мріяла народити трьох дітей. А тепер не проти і четвертого. Фото Дмитра Ларіна

"Після першої дівчинки я дуже хотіла хлопчика. Буквально марила цим, і коли народився Віталик, була шалено щаслива", - згадує вона.

За словами бізнесвумен, вона дуже любить дітей.

"Настільки, що коли згадую про них, у буквальному сенсі починається тремор. Коли дивлюся на них, особливо на молодшу Василісу, серце заходиться. Донька питає: "Мам, чого ти на мене так дивишся?". Я відповідаю: "Ти така гарна", і вона починає маніритися: "Так, я така", - сміється колишня дружина Ващука.

На думку Січкар, дітям постійно треба казати, що вони найкращі, талановиті, кохані. Їх у жодному разі не можна критикувати.

"На помилки вказувати м'яко і делікатно, нічого не забороняючи, а пояснюючи, чому слід вчинити так, а не інакше, надаючи при цьому право вибору вчинку, попередньо, звичайно, роз'яснивши наслідки", - уточнює вона.

"Я вважаю, дітям обов'язково потрібно надавати можливість набивати шишки (у тих випадках, коли це не загрожує здоров'ю та життєдіяльності). Не можна захищати дітей від життя, виховуючи їх "у стерильних умовах". В іншому разі вони просто прийдуть у дійсність непідготовленими", - впевнена Рита.

У Січкар від дітей - тремор
А від дочки Василіси у рестораторки взагалі серце заходиться

А ще ресторатор наполягає, що виховувати дітей потрібно лише на особистому прикладі.

"Жодні догми і супергувернантки не принесуть бажаного результату, це чиста механіка", - підкреслює Січкар.

"Приміром, якщо мама стежить за собою, доглянута, освічена, намагається йти в ногу з часом, стежить за новинками, читає книги, то і донька її буде точно такою самою. Моя Василіса, наприклад, коли я вбираюся у гардеробі, радить мені, які туфлі взувати. Вона сама одягається у садок, де я попередила: не звертайте увагу, як вона приходить, вона так самовиражається", - зізнається бізнесвумен.

Любителька демонструвати свій гардероб у соцмережах впевнена, що дітей треба виховувати на власному прикладі
"Моя Василіса, наприклад, коли я вбираюся у гардеробі, радить мені, які туфлі взувати"

Причому, за словами Рити, її Вася може вбратися, як фея з казки:

"Дочка може надягти бальну сукню, туфлі у стразах, на голову корону, в руки взяти чарівну паличку, прийти і сказати: "Я - фея, я виконую бажання".

"Вдома ми, звісно, посміюємося, але так, щоб вона не бачила. Я кажу: "Василісо, ти принцеса!". А вона відповідає: "Я - королева! Це ти - принцеса!". Дівчатка народжуються не для того, щоб мити посуд чи прибирати, а щоб прикрашати життя чоловіка. Із них не потрібно робити рабинь Ізаур", - впевнена Січкар.

На переконання екс-дружини Ващука, дітей взагалі не слід примушувати до чогось.

"Зараз діти інші. Вони - індиго, насильства не сприймають. Тож, якщо хочете, щоб ваша дитина виросла самодостатньою особистістю - не змушуйте її. Не хоче прибирати - не треба!" - каже вона.

Дочка Січкар і Ващука може і кішечкою замаскуватися, і феєю вбратися
Василіса матері: "Я - королева! Це ти - принцеса!"

"У мене, приміром, Василіса роздягається на ходу, від дверей починає скидати речі, а я йду слідом і збираю на стільчик. Але я не лаю її, бо знаю, коли прийде час, у неї у кімнаті і у шафі буде повний лад, як у мами", - упевнена Січкар.

При цьому, як зізнається дамочка, її старша донька Женя взагалі свого часу матір шокувала.

"Або моя старша донька. До її п'ятнадцяти років я взагалі була в шоці: вона не читала книжок, не готувала, у неї був жахливий "срюльник" у кімнаті. Я весь час казала: "Женю, ну в кого ти така?". Психолог порадила: "Не підганяй, прийде час - вона сама "вистрілить", - згадує рестораторка.

"І коли у 18 років дочка почала жити самостійно, окремо, я приїхала до неї в гості і прозріла: вона ідеальна господиня, ідеальна мама. Вона пам'ятає, що до трьох років була з бабусею і тому своїм дітям приділяє максимум уваги. При цьому ще паралельно вчиться. Вона чистюля, добре одягається, дуже добре готує. У ресторані в меню у нас є два десерти - шоколадний чізкейк і тірамісу - це Женіни рецепти", - вихваляється Січкар.

Рита впевнена, що з дочок не треба робити рабинь Ізаур

За словами Рити, вона пишається своєю дочкою.

"А вона мені каже, що я найкраща мама на світі. Ми з нею великі друзі. Вона може розповісти мені все, що завгодно, і знає, що я не буду на неї кричати, дам пораду. Я ніколи не критикую і не обговорюю її оточення", - розкриває секрет бізнес-мама трьох дітей.

Посилаючись на слова письменника Оскара Уайльда, Рита каже: "Хочете, щоб ваші діти були щасливими? Самі будьте щасливі". Любіть ваших дітей. Якщо хочете, щоб вони зробили щось, зробіть так, щоб вони захопилися".

"Ось мене, наприклад, у дитинстві змушували весь час прати і прасувати. Внаслідок я донині прасування і прання ненавиджу, у мене на них алергія, за мене це робить хатня робітниця. Я до цього навіть не торкаюся, уявлення не маю, як машинка вмикається", - зізнається вона.

У результаті набуття особистого досвіду Січкар винесла для себе урок:

"У жодному разі не намагайтеся нав'язати дітям якісь свої нереалізовані мрії".

У дитинстві Риту змушували прати і прасувати, тепер вона скинула все це на хатню працівницю

За словами Січкар, зі своїм екс-чоловіком Владиславом Ващуком вона воює саме з цієї частини.

"У мене з колишнім чоловіком саме боротьба з цього приводу. Він намагається закохати сина у футбол, а Віталік - не футболіст зовсім! Якщо чоловік спав із футбольним м'ячем, син навіть не дивиться у ту сторону. Ми приходимо на стадіон, він дивиться куди завгодно, але тільки не на футбольне поле", - скаржиться Рита.

Натомість, за словами рестораторки, її Віталік - фанат велосипеду.

"Такі трюки виробляє на ньому! Коли я поцікавилася, чи не хоче він піти до школи, де професійно навчають таким велосипедним "фінтам", у нього просто загорілися очі! Тепер шукаю йому цю школу (сміється) і хочу купити супернавороченний велосипед, щоб він займався і став крутим пацаном", - зізнається вона.

"Треба просто шукати те, що подобається дитині, а не вам. Уважно спостерігайте за нею і все зрозумієте", - повчає Січкар.

Ващук із Січкар воюють через підхід до виховання сина
А Віталік до футболу байдужий - він любить велосипеди

А ще Маргарита впевнена, що діти обов‘язково мають бути бажаними.

"Діти мають бути бажаними. У жодному разі не "інвестицією в яйцеклітину". Це категорично заборонено! Все це потім відбивається на дітях. Такі діти злобні і потім своїм батькам помстяться за це", - наостанок прорікає Січкар.

Фото з Facebook Маргарити Січкар

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів