Дружина Льовочкіна: Я хочу правильно сформувати сприйняття українців у світі

4 вересня 2014, 15:38

Дружина екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, дизайнерка і художниця Зінаїда Ліхачова розповіла про те, як шукає фрагменти українських традицій, чому пішла на Майдан та на чому зосереджена її творчість.

Виявилося, Ліхачова прагне сформувати правильне сприйняття українців у світі.

"У мене є своя позиція, яку я не міняю під впливом зовнішніх обставин. Мої проекти з самого початку були спрямовані на українізацію суспільства", - зізналася мисткиня в інтерв’ю модному виданню "L’Officiel".

не могла не вийти на Майдан. Я вийшла за людей, вийшла до людей. Це був не політичний вихід, як багато інтерпретували", - заявила дружина екс-голови Адміністрації Януковича.


Зінаїда своєю творчістю прагне українізувати суспільство

Зараз Ліхачова їздить у так звані експедиції з метою пошуку етнічних деталей, які потім втілює у своїй творчості.

"За традицією треба триматися, шанувати, оберігати, трансформувати знання про них так, щоб зацікавити цим сучасне покоління", - зауважила мисткиня.

"У свої експедиції я іноді беру дітей і дуже хочу прищепити їм любов до української культури. Я вчу їх правді, любові до оточуючих, етиці, духовності", - додала вона.

Зінаїда поділилася, що в українській культурі шукає перш за все красу, глибину і духовність. І саме це вона і знаходить.

Ліхачова прищеплює своїм трьом дітям любов до всього українського

Крім того, художниця пояснила, що вся її творчість зосереджена навколо жіночого аспекту.

"Всі мої роботи спрямовані на виявлення та оспівування глибини і духовності української жінки", - сказала Ліхачова.

"Українська жінка - це жінка, здатна на вчинок в ім'я любові, лебедиця. Вона має силу і здатність змінювати простір навколо себе", - сказала Зінаїда.

Дружина Льовочкіна намагається оспівувати духовність української жінки

Ліхачова також зауважила, що дуже цінує власну свободу.

"Я як творча людина дуже ревно оберігаю свою свободу, з деяких часів розуміючи: ти несеш відповідальність за той талант, який маєш", - пояснила вона.

Незважаючи на схильність творчих особистостей до експериментів з різними речовинами, Ліхачова запевняє, що не стимулює себе нічим.

"Точно знаю, що ніколи не буду вживати наркотики і алкоголь, тому що мені подобається стан чистої свідомості, мені не потрібно його стимулювати нічим. Я можу змінювати його самостійно, своєю волею", - підкреслила жінка.

Свій творчий і життєвий меседж Зінаїда окреслила так:

"Для мене особисто дуже важливо правильно сформувати сприйняття українців у світі".

Нагадаємо, два роки тому Ліхачова відмоивлася від участі у Венеціанській бієнале.

Фото з Facebook Ліхачової

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів