"Я не зможу називати війну якимись іншими словами": Хаматова пояснила, чому вона не в росії, та висловила надію, що "сильний" путін визнає помилку

21 березня 2022, 10:54

Російська акторка Чулпан Хаматова підтвердила, що поїхала з росії до Латвії. Залишатися на батьківщині для неї означало би брехати і називати війну проти України "спецоперацією" - або сісти до в'язниці.

Разом із цим, Хаматова не полишає надії на те, що путін, у чиїй передвиборчій кампанії 2012-го року вона брала участь, визнає, що припустився помилки, та зупинить війну.

Про це актриса та очільниця благодійного фонду "Подари жизнь" говорила в інтерв'ю "Скажи Гордеевой".

 
Чулпан Хаматова з дітьми перебуває в Латвії
фото з instagram хаматової

Зі слів Чулпан, яка на момент початку війни перебувала за кордоном, їй "дали зрозуміти, що повертатися небажано".

"Тому що я не змогу називати чуже горе, чужий біль, чужу трагедію, гуманітарну катастрофу чимось, від чогось визвольним. Я не зможу називати війну якимись іншими словами. І я боюся повертатися. Я розумію, що я... Щоби не втратити совість і себе", - зізналася вона.

"Щоби мені повернутися до росії, в мене два виходи зараз. Це перестати говорити про те, що це війна і що це трагедія, не знаю, як не звертати уваги на те, що я бачу на власні очі та отримую від своїх українських друзів інформацію про те, що там відбувається, брехати собі, брехати всьому світові, жити не за правдою - це в кращому випадку, якщо не примусять чорне назвати білим. Тобто піти в таку абсолютну байдужість до всього. Попросити вибачення за те, що я не підтримала початок військової операції. Ну і далі за списком, грати за тими правилами гри, які мені диктуватимуть. Це єдиний спосіб мені повернутися до росії, щоби не сісти до в'язниці, - пояснила актриса.

Як висловилася Хаматова, їй зараз "дивно дивитися на себе ту", яка навіть після вторгнення росії на Донбас та анексії Криму продовжувала йти на компроміси з собою та вірити, що державу можна змінити шляхом "малих" добрих справ та благодійництва. І те, що вона не стала підписувати лист, у якому понад 500 культурних діячів схвалили "приєднання" півосторова, було акторці "достатньо, щоби залишитися людиною, яка може дивитися на себе в дзеркало".

Чулпан каже, що до останнього була впевнена, що війни не буде, і президент її обманув.

 
Акторка вважає, що на батьківщині їй довелося би обирати між життям у брехні та в'язницею

"Я не могла уявити, що сила країни - в тому, щоби в неї була територія, а не в тому, щоби люди на території, яка вже є, жили щасливо, в достатку. Зрозуміти, що різне відчуття сили твоєї батьківщини. Що вона не в в якості життя людей, а кількості територій. Я цього не розуміла навіть до не до Криму і не до Донбасу, а до 24-го лютого, - зазначила зірка.

"Так, безумовно, я відчуваю свою співучасність. Але апелювала до адекватної людини. Ми рівняємо людей по собі якоюсь мірою. Він чинить так само, і зараз я виправдаю, чому він так чинить. Я цією своєю логікою можу виправдати вчинки іншої людини. І, звісно, уявити, що там геть інакша логіка, геть інакша, було неможливо. Тому ті розумні люди, які бачили зачатки того, що станеться сьогодні, звісно, вони зрештою праві. А що можна було з цим вдіяти?", - сказала вона.

На думку Хаматової, серед тих росіян, що підтримують "спецоперацію", є ті, ким рухає почуття самозбереження, страх збожеволіти від усвідомлення, що твоя країна розпочала війну. Деякі ж виступають за війну через "внутрішне невігластво".

 
Чулпан вважала путіна адекватним

"(Вони) правда впевнені, коли кажуть "спецоперація" та обіцяють точкові удари по військовим об'єктах, що це так і може бути в дійсності. Так не може бути в дійсності, бо цю спецоперацію роблять люди, це людський фактор, і помилки неминучі. А зараз уже й не лише помилки, а якась планомірна, вивірена... Для мене було одразу очевидно, що жодної точкової війни, мегасуперточної, де не постраждає жодна безневинна людина, не буває просто, не було і не може бути в історії. Що в будь-якому випадку безневинні люди гинутимуть", - поділилася актриса.

Як наголосила Хаматова, найголовніше, що треба зробити зараз - це організувати гуманітарні коридори. Однозначно відповіла вона й на запитання, на кого сподівається щодо припинення війни.

"На Володимира Володимировича Путіна. На президента Російської Федерації. Що він зрозуміє, що це кров та біль, і смерті, і сльози. Повинні бути зупинені... Для мене сильна людина - це той, хто може визнати, що він неправий і міг помилитися. В цьому буде сила", - заявила вона.

Нагадаємо, деякі селебрітіз, які публічно не підтримали війну та повиїжджали з росії, наполягають на тім, що це просто така відпустка, і не роблять жодних ризикованих для себе заяв.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

"Моя справа - не мовчати": Ахеджакова про війну росії проти України і про те, чи пробачать колись українці

"Света на свете чуть больше, чем тьмы": Макаревич заспівав у прямому ефірі на українському ТБ

Репер FACE назавжди виїхав з росії, попросив вибачення в українців та закликав російську армію одуматися

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів