"У тимчасовому вигнанні": Фреймут розказала про життя у Лондоні та втрату себе

31 серпня 2022, 17:44

Телеведуча Ольга Фреймут зізналася, що живучи під час війни у Великій Британії, вона втрачає себе. Але і повернутися до України не може через молодших дітей - 6-річного Валерія та 5-річну Євдокію.

Як вона намагається бути "правильною українкою" за кордоном, і чому їй прикро, коли старшу дочку, Злату порівнюють із нею, зірка розповіла у інтерв'ю "КП в Украине".

"Особисто я відчуваю провину за те, що часто нарікала, казала, що в Європі краще. І тільки тепер, коли пожила в Лондоні, розумію, що найкраще – в Україні", - поділилася Оля.

 
"Я горда бути українкою, і впевнена, що достойно представляю націю тут, у тимчасовому вигнанні", - каже Фреймут
фото з instagram фреймут

"Так, у Лондоні я відчуваю, що втрачаю себе. Нещодавно я приїжджала в Україну, була деякий час вдома, і відчуття того, хто я є за кордоном і хто я є в Україні, – це дві різні реальності. За кордоном я – одна "з", моє життя поки що тут нічого не значить. Якщо мене завтра тут не стане, мене просто тихенько поховають, і абсолютно не буде важливо, жила я на світі чи не жила. Тоді як в Україні моє життя, і "я" має значення. В Україні моє ДНК, в Україні моя суть", - зізналася вона.

Зі слів Фреймут, в Україні - її душа, і їй часто сниться Батьківщина та рідне місто.

"Але я не можу зараз і не буду повертатися, поки літають бомби, бо я - мама. І мої материнські інстинкти сильніші за мої егоїстичні бажання повернутися в Україну. Нині я буду в Лондоні оберігати дітей від горя", - пояснила вона.

За кордоном Фреймут бере участь у благодійних заходах та зборах коштів, а ще веде колонку в британській Sunday Express.

Як розповіла телеведуча, вона з молодшою донькою та сином 15-го лютого полетіла з України до Франції, де планувала святкувати свій день народження. Чоловік, Володимир Локотко залишився в Києві. В Олі було передчуття біди, бо вона знала, що родини дітей-іноземців, із якими її малі ходило до міжнародної школи, терміново виїжджають. Про всяк випадок Фреймут прихопила свою скриньку з коштовностями та документи.

 
Оля за кордоном відчуває, що втрачає себе

Уже під час війни вона перебралася до Лондона, де має родичів і отримала тимчасове резидентство.

"Я намагаюся бути правильною українкою. Якщо в Києві я могла вийти з розтріпаним волоссям, то тут я особливо стежу за своїм зовнішнім виглядом. Роблю укладки, намагаюся, щоб все було в порядку – і взуття, і нігті. Бо в Лондоні часто запитують – ти звідки? І коли кажу, що я - з України, хочу, щоб вони бачили перед собою доглянуту українку, а не якусь розгублену дівчину", - зазначила Фреймут.

"Я стежу за своєю зовнішністю, але не стежу за своїм гардеробом. Я забрала з Києва свої сукенки. Тут взагалі нічого не купую з одягу, не можу, у мене навіть якась відраза до магазинів лакшері. І під час війни, напевно, було б дивно щось купувати та наряджатися. Це абсолютно не відповідає тому, що я любила робити до війни. Тому в моєму гардеробі мої старі сукеночки, мої балеточки, декілька сумок. І ось така я ходжу по Лондону, але не ганблю нашу націю", - запевнила вона.

Валерій із Євдокією на початку вересня розпочинають навчання в місцевій католицькій школі. Хлопчик також продовжить здобувати українську освіту онлайн.

"Злата в Америці, вона особливо боляче переживає війну, тому що вона дуже далеко від нас. Але я дуже нею пишаюся, тому що вона дуже багато робить для України", - розповіла Фреймут.

 
16-річна Злата Мітчелл навчається у США

Старша дочка телеведучої давала інтерв’ю на радіо, телебаченні та газетам, добилася, щоби в її школі в Санта-Барбарі провели благодійний аукціон та зібрали 260 тисяч доларів на навчання українців в Америці.

Взагалі вона дуже сильна духом. Їй передалася британська кров, вона дуже мало показує емоції. Але зараз я бачила слабкість. Коли ми були удвох з нею, я прийшла в її спальню, присіла на краєчку ліжка, обійняла її, а вона каже: "Мамо, як важко бути без дому", - поділилася Оля.

Фреймут засмучує, коли Злата отримує образливі коментарі в Інтернеті.

"Мені дуже прикро, що мою Злату обговорюють в інтернеті, навіть коли навколо війна, і нам особливо треба проявляти манери, стриманість і толерантність. Коли вона показала фотографії з бойфрендом, то більшості людям здалося, що в нього не такий колір шкіри. Чесно, це мене обурює, бо зараз увесь світ схилився до України, простягає нам руки, а ми в цей час проявляємо якийсь расизм", - обурилася вона.

 
Злата та її хлопець Оскар
фото з instagram мітчелл

"У Злати прекрасний бойфренд, я дуже люблю Оскара, це нереально розумна дитина з хорошої сім’ї, він теж дуже багато робить для України. У нього всі думки про Україну, у нього в плейлисті – українські пісні. Він допомагав Златі збирати гроші для українських діток, які приїхали за кордон. Тому мені б хотілося, щоб зараз люди навчилися мислити вище, відкинули свої погані звички. Ми повинні навчитися бути цивілізованими", - закликала Фреймут.

Оля дуже не хоче, щоби її донька ламала свою особистість через те, що в неї відома мама.

"Фігура, поза, вираз обличчя, порівняння Злати зі мною – це дуже неправильно, тому що я – є я. Так, я дуже люблю етикет, я досить стримана. А Злата – є Злата. Вона – окремий всесвіт... Навпаки - я у Злати вчуся легкості, любові до свого тіла, до себе, якою я є. Тому що з віком, звичайно, з’являються якісь фізичні недоліки, і саме Злата вчить мене бути природньою і в гармонії з собою", - поділилася вона.

"У Злати дуже красиве серце, вона дуже красива дівчина, у неї високе відчуття стилю, загострене відчуття справедливості, і мені доводиться боротися з цим хейтом. Я б хотіла звернути увагу тих людей, які мучать дітей своїми коментарями: моя Злата сильна, але якщо написати такі образливі речі під фотографіями інших тінейджерів, це велика провокація навіть до самогубства. Діти в такому віці все дуже близько беруть до серця. Тому краще тримати при собі свої злі думки і повертатися у бік світла", - сказала Фреймут.

Оля розповіла, як вона сама змінилася через війну.

"Я захоплююся тією Олею Фреймут, яка була до війни. Вона була сексі, дотепна, вишукана, з гарними манерами, зухвала, не всім до догоди, вона була з характером. Я навіть відчуваю якусь заздрість до тієї Олі Фреймут, тому що більше такої Олі Фреймут немає. Я зараз зовсім інша. Але я собою пишаюся, бо відчуваю якусь глобальність, яка відбулася в мені. Вся поверхневість зникла", - зазначила вона.

Нагадаємо, в червні Євдокії виповнилося 5, і Злата поділилася в мережі рідкісним фото молодшої сестрички.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

"Ти – українка": Фреймут написала лист до жінок в еміграції та закликала гідно поводитися

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів