Лобода: Я дуже винна, що не цікавилася тим, що відбувалося в Україні з 2014

6 вересня 2022, 13:27

Співачка Світлана Лобода дуже рідко дає інтерв'ю. Лише тоді, коли хоче донести до людей правду своїми словами.

Артистка поговорила з російською журналісткою Катериною Гордєєвою, яку днями мін'юст рф визнав іноземним агентом. Розмову записували в Ризі, де Лобода нині живе з дітьми та мамою.

В інтерв'ю Світлана зізналася, за що їй соромно, та розказала, чому досі приховує ім'я свого коханого чоловіка.

На згадку Гордєєвої, що Лобода будувала кар'єру в росії після анексії Криму і початку війни на Донбасі, Світлана сказала те, що від неї чекали в Україні вже давно.


"Я розумію, що дуже помилялася. Я дуже винна, що була байдужа. Я дуже винна в тому, що не цікавилася тим, що відбувається в моїй країні. Зараз я бачу, що все однозначно, що є війна, я її відчуваю на собі, на своїх рідних. І тепер моя позиція не може бути іншою. Вона однозначно на боці моєї батькіщини, моєї сім'ї, моєї команди...", - заявила артистка.

 
"Я всередині відчуваю себе набагато дорослішою ніж пів року тому", - каже Світлана

"Як я могла залишитися в росії і робити вигляд, що нічого не відбувається? Виходити на сцену, співати і посміхатися, коли в моїй країні таке горе?", - дивується Лобода.

На зауваження журналістки про те, що є і такі українські артисти, які залишаються та виступають у Москві, Світлана зазначила:

"Ми всі маємо розуміти, що все рано чи пізно закінчиться. І в нас є діти. І з часом ми почуємо від них запитання: "Мамо, а що ти робила, коли росія напала на Україну?" І я хочу відповісти, що я вибрала сторону світла, свою країну... Я хочу, щоби мені не було соромно перед ними".

"Так, я втратила дуже багато. Я була артистом №1 у росії. Я не применшую значення того кар'єрного зростання, того шляху, який був там. І той успіх, який мені дала росія. Але я не можу іти на угоду зі своїм сумлінням. Я хочу залишитися людиною", - наголосила Лобода.

 
Лобода запевнила, що не виступатиме в росії ні за які гроші навіть на приватних вечірках

Але разом із тим артистка зауважила, що не проти тих людей, які живуть у росії та не підтримують цю війну.

"Я знаю, що цих людей багато. Так, на жаль, це менша частина країни. Але ці люди є, і в них теж болить душа. І я не можу від них відмовлятися. Тому що вважаю, що ми, українці, маємо бути милосердними", - зазначила Світлана.

На запитання Гордєєвої, чого українці чекають від росіян та що росіяни можуть зробити, щоби зупинити війну, Лобода сказала:

"Я вважаю, що росія може іти проти, тільки якщо всі люди скажуть: "нас уже за*бало все це, ми не хочемо жити в рабстві". Але я в це не вірю. Там інша ментальність людей".

 
Свєта розуміє, що всі росіяни не постануть проти влади, бо їм зручніше і безпечніше робити вигляд, що нічого не відбувається

Протягом інтерв'ю Лобода кілька разів повторила, що їй соромно за свою байдужість до подій в Україні після 2014 року.

"Я відчуваю провину за те, що не усвідомлювала, що 2014 рік був початком того, що ми отримали сьогодні. Я не думала про це, я не цікавилася, я займалася собою і своєю дитячою мрією. Я нічого не розуміла. Мені соромно сьогодні за це", - підкреслила Світлана.

"Але я думаю, що ніхто з нас не міг таке передбачити. Всі розуміли, що це теріторіальний конфлікт, але це не була повномасштабна війна. Більша частина творчої інтелігенції України працювала в росії. І найкращий продукт, який створювався в росії, на мій погляд, створювався українцями. Але 24-го числа все стало надто однозначним", - додала Лобода.

 
Схоже, Лобода досі не дуже розібралася в подіях 2014-го, якщо називає їх "територіальним конфліктом"

Як виявилося, вже кілька місяців Лобода з мамою, доньками, нянями та двома помічницями живе у Ризі. Старша Єва пішла до школи, а 4-річна Тільда ходить у місцевий садочок.

На запитання, чи знає менша донька свого батька, Лобода відмовилася відповідати.

"Мені дуже подобається, коли навколо мого життя багато загадок", - пояснила своє рішення артистка.

Так само Світлана досі не називає імені свого коханого.

"Я дуже хочу, щоб цей острівець був моїм. Не показувати, не розказувати, не робити з цього піар. Мені це не близько, я не люблю ці речі", - запевнила вона.

 
Як відомо, за чутками, коханий Лободи - Артур Гранц

"Він патріот України, дуже любить Україну, тому з цим нам було легко. Але він не українець. Мені з ним дуже комфортно. Мене не затискають, не ставлять у рамки. У нас у кожного є свій простір і життя. Мені взагалі не подобається метушня в особистому житті. Мені подобається стабільність", - поділилася Лобода.

Гордєєва також запитала співачку, чому вона не давала сольних концертів в Україні після 2017-го року. На це Світлана відповіла, що, за чутками, це було замовленням деяких людей. На уточнення, чи пов'язані ці люди з Тіною Кароль, Лобода сказала:

"Я не можу це стверджувати. Я знаю це лише тільки через чутки. Усі казали, що мене конкретно топлять".

 
"Я почала пити антидепресанти. Допомагають. Три роки мені лікарі говорили пити, але я боролася. А після війни почала", - зізналася Лобода

Щодо російськомовних пісень, з яких складається майже весь її репертуар, то Лобода запевнила, що із задоволенням співатиме пісні українською. Але додала, що російська мова не належить російській владі.

"Вона належить російськомовній аудиторії, російськомовній людині. Я думаю російською мовою. Я бачу сни російською мовою і говорю нею все своє життя", - заявила Лобода.

Нагадаємо, у червні Світлана приїздила до свого рідного Ірпеня. Також вона випустила пісню, присвячену війні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Лобода з сестрою і дочкою вигуляли патріотичні луки на концерті Океану Ельзи в Ризі

Лобода: Росія – це країна, яка сьогодні дуже заблукала

Лобода розказала, чи повернеться до росії, та розсекретила повне ім'я молодшої доні

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів