Рідня Кучми в Давосі "тусила" з Коельо, Хьорстом і принцесою

28 січня 2011, 11:08

За традицією, раз на рік у швейцарський Давос приїжджають українські олігархи та бізнесмени - засвітитися на заходах Віктора Пінчука.

Щоб привабити більше гостей на круглий стіл з питань благодійності, цього разу Пінчук запросив британського художника Демієна Хьорста.

Учасники Круглого столу в Давосі
Український олігарх Віктор Пінчук (праворуч) та американський художник Джеф Кунс (ліворуч)

Пінчука і Хьорста пов’язують близькі стосунки – за інформацією британської преси, Пінчук увійшов до консорціуму, який викупив частину прав на скандально відомий череп, прикрашений діамантами, що зробило цей предмет найдорожчим витвором мистецтва сучасності.

Хьорст прямо в кулуарах створив цех з виробництва картин за допомогою spin-машин.


Технологія проста - на диск, що обертається, кладеш паперову основу, а потім згори на неї починаєш лити фарбу. Під силою інерції фарба розтікається у різні боки. Подібні картини, тільки більшого розміру та круглі, Хьорст створює з комерційною метою та продає потім за сотні тисяч фунтів стерлінгів.

Цього разу родзинкою ДАвосу став британський художник Демієн Хьорст...
...та його spin-машина
Малюнки з Spin Painting Machine

Суцільна комерціалізація Хьорста останнім часом стала предметом сатири у фільмах "Бугі-Вугі" та "Вихід через сувенірну лавку", а також у книзі "Як продати опудало акули за 12 мільйонів доларів".

Таке мистецтво не прийшлося до смаку і харківському олігарху Олександру Ярославському, який прийшов на круглий стіл до Пінчука.

"У мене вдома інші картини висять – Сєров, Коровін, Шишкін", - розповів він.

Відмовився Ярославський і від частування, розкладеного на столах зі словами:

"Це надто дорого для мене..."

Харківський олігарх Олександр Ярославський (ліворуч) та екс-міністр фінансів Ігор Мітюков (праворуч)

Коли йому пояснили, що їжа безкоштовна, він до неї однаково не доторкнувся. Можливо, саме це дозволяє тримати йому форму - 85 кілограмів. А можливо, власний рецепт молодості.

"Хто їсть женьшень, той не старіє", - заявив Ярославський.

Тим часом з засніженої Давоської вулиці всередину зайшла БЮТівка-тусовщиця Наталія Королевська.

"Поки всі відпочивають, я працюю", - розповіла вона та зізналася, що на шопінг у Швейцарії не ходила - ціни зависокі.

Приїхав на круглий стіл і син міністра юстиції Максим Лавринович. На заході юриста можна було побачити у товаристві працівника ООН Гаспара Бергмана, з яким він був і торік.

Син міністра юстиції Олександра Лавриновича Максим (праворуч)

Лавриновичу фартушок до лиця

Також прибув онук Кучми Роман Франчук. Після закінчення школи у Великобританії минулого року він поступив до університету в США. Але назву навчального закладу, де зараз здобуває освіту один з найбагатших спадкоємців України, відмовилися повідомити як він сам, так і його мати Олена Франчук.

Олена Пінчук з сином Ігоря Франчука Романом та дружиною колишнього президента Польщі Олександра Квасьневського

З Ромою Франчуком тепло обійнялася дружина екс-президента Польщі Йоланта Квасьневська, чоловік якої також отримує матеріальну допомогу в свій фонд від Пінчука.

"Як там твоя дівчина?" – запитала жінка в Роми. Рома у відповідь показав їй великий палець – мовляв, все гаразд.

Йоланта Квасьневська

За інформацією обізнаних людей, хоч Рома мешкає у США, його гьорл-френд регулярно приїздить до нього з Києва.

Несподіванкою стала поява на заході у Пінчука... президента Монголії, якого посадили за один стіл з донькою екс-президента України. Раціонально пояснити його присутність не зміг ніхто.

Вести круглий стіл на тему благодійності цього року Пінчук взяв письменника Пауло Коельо. Як зізнався сам бразилець, два роки тому Пінчук дав грошей його інституту в Ріо-де-Жанейро.

"Зробив це лише одного разу", - зазначив з докором Коельо.

Письменник Пауло Коельо та принцеса Катару, її Світлість Шейха Аль-Маясса бінт Хамад бін Халіфа Аль-Тані
Джеф Кунс та Пауло Коельо

Головними гостями Пінчука на панелі стали художники Джефф Кунс і Олафур Еліассон, (останній у травні відкриє виставку в PinchukArtCenter), директор фонду Гуггенхайма Ричард Армстронг, бразильський меценат Бернардо Паз та принцеса Катару Аль Маясса.

Художник Олафур Еліассон (ліворуч) та гендиректор PinchukArtCenter Екхард Шнайдер

Хоч зірковий склад мав гарантувати цікаве шоу, та як такої дискусії не вийшло. Великою мірою тому, що Коельо не захотів більше ні з ким ділитися статусом головного героя.

На відміну від попередніх років, коли у Пінчука був ажіотаж, цього разу половина місць у залі були вільні. Значна частина гостей не прийшла, оскільки в цей час в рамках офіційного Давоса виступав Ніколя Саркозі. Конкурувати з таким важковаговиком Пінчук не міг ані за допомогою саморобних картин від Хьорста, ані за допомогою частувань.

TаблоID

Фото Фонду Віктора Пінчука, фотограф: Сергій Іллін, а також фото "Української правди"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів