Януковичу поскаржилися на Лазаровича. Герман пообіцяла розібратись

10 березня 2010, 11:52

Український шоубіз терпів-терпів і не стерпів - пожалівся Януковичу на Васю Лазаровича та президента Національної телекомпанії України Василя Ілащука.

У свою чергу заступник голови адміністрації Януковича Ганна Герман заявила ТаблоIDу, що обурена рішенням НТКУ на користь Лазаровича і цими "корупційними підходами".

На адресу президента Віктора Януковича та голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Ганни Герман було написано "Відкритого листа з приводу визначення учасника від України для участі в пісенному конкурсі Євробачення 2010".

Під листом на адресу Януковича і Герман підписалися: співачка Таїсія Повалій та її чоловік-продюсер Ігор Ліхута, гендиректор "Нового каналу" Ірина Лисенко, композитор і продюсер Костянтин Меладзе, лідер гурту "Брати Карамазови" Олег Карамазов, акторка і телеведуча Руслана Писанка, телепродюсер Олексій Гончаренко та інші.


"Ми, діячі культури України звертаємося до вас із проханням звернути увагу на ситуацію, що склалася навколо визначення представника України на цьогорічному пісенному конкурсі Євробачення, який має пройти 24-29 травня в Осло, Норвегія", - йдеться у листі.

Лазарович впевнено перетворюється на найскандальнішого кандидата від України на "Євробачення"

Підписанти листа до Януковича наголошують, що визначення представника від України набуває неабиякого значення.

"29 грудня 2009 року в Україні сталася безпрецедентна подія. Розпорядженням Президента НТКУ Василя Ілащука було фактично призначено наближеного до нього Василя Лазаровича учасником від України на Євробаченні 2010", - йдеться у листі.

Представники вітчизняного шоубізу обурені рішенням президента НТКУ Ілащука

Далі учасники підписання звернення до президента та заступника голови його адміністрації Ганни Герман, підкреслюють:

"Ми глибоко обурені таким зухвалим рішенням, яке позбавило сотні обдарованих українських виконавців можливості позмагатися за високе право представляти нашу країну на ПКЄ в Осло".

Наостанок підписанти просять Януковича розібратися із ситуацією з обранням Лазаровича.

Януковича попросили розібратися

"Просимо вас терміново втрутитися в цю ситуацію, змінити підходи, які були застосовані для визначення представника України на пісенному конкурсі Євробачення і в стислий термін провести відбірковий тур на загальнонаціональному рівні, який дав би правдиву відповідь на питання, хто найдостойніший бути учасником ПКЄ від України у цьому році", - йдеться у листі.

З повним текстом відкритого листа можна ознайомитися нижче:

У телефонній розмові з ТаблоID заступник голови адміністрації Януковича Ганна Герман зізналася, що обурена рішенням НТКУ на користь Лазаровича, і назвала це корупційним підходом.

"Я отримала цього листа сьогодні і я сьогодні ж проінформую про нього президента України відразу після його зустрічі з представниками фракції, яка відбудеться ось-ось", - пообіцяла у коментарі ТаблоID Герман.

"Я обурена таким підходом. Я обурена, що повторюється історія з "Ґринджолами", коли, ви знаєте, призначені були - не вибрані людьми, не визначені на умовах конкурсу - учасники "Євробачення", і в такий спосіб Україна з тріском провалилася і програла на цьому конкурсі. Ви пам‘ятаєте, яка це тоді була ганьба", - нагадала пані Ганна.

За її словами, влада зробить усе, аби уникнути ганьби 2005-го року.

"Зараз мені дивно, що пробують повторити цей досвід і ми зробимо все, щоб усі представники, усі бажаючі взяти участь у цьому конкурсі мали можливість на чесні змагання, і щоб Україна визначила свого представника, свого учасника на "Євробаченні" не шляхом якихось корупційних підходів, а шляхом демократичного конкурсу, в якому може взяти участь кожен, хто забажає", - наголосила заступник голови адміністрації Януковича.

"Ми абсолютно рішуче припинимо практику корупційних підходів в цьому важливому питанні. І повторення досвіду і ганьби такої, як було з "Ґринджолами", звичайно, не буде", - заспокоїла Герман.

Герман пообіцяла щодо Лазаровича і "Євробачення": "Ми абсолютно рішуче припинимо практику корупційних підходів в цьому важливому питанні"

В принципі, майже жоден конкурсант від України на "Євробачення" не обійшовся без скандалів у себе на Батьківщині: і "Ґринджоли" були криві, і Сердючка "ні мужик-ні жінка", і Лорак не така, і Лобода "позорище".

Однак Василь Лазарович ризикує переплюнути всіх і побити усі рекорди.

Претензій до Лазаровича було багато: і спосіб його обрання для поїздки на міжнародний конкурс, і критерії, за якими вибирали Васю, і те, як команда Лазаровича намагалася перешкоджати здійсненню професійної діяльності журналістів, і врешті пісня Лазаровича для конкурсу.

Залишається чекати, що витече з останнього скандалу зі зверненням представників шоубізу до президента Януковича.

Фото Дмитра Амідова (ТаблоID), стоп-кадр 5-го каналу, скани джерел ТаблоID, фото "Захід.нет"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів