Авто Мочанова вибухнуло і згоріло вщент. ВІДЕО

22 листопада 2010, 15:47

Гонщик-випробовувач Алєксєй Мочанов не повинен скаржитися на брак адреналіну. За останні два тижні він щонайменше двічі мав шанси як не загинути, то серйозно "підсмажитись" в автомобілі.

Мочанов розповів ТаблоID про те, як на повному ходу зайнялося його авто, а на другий день перекинулася вже інша машина з ним всередині.

"Основа моя діяльність пов‘язана все ж з автомобілями, перегонами та грою на гітарі. Я вже 9 чи 10 років займаюся тим, що вчу людей їздити на Нюрбургрингу. Таких виїздів буває по кілька на рік. Кілька днів тому ми їздили з хлопцями з України вчитися швидкісній їзді", - розповідає Алєксєй по телефону.

Машину Мочанов взяв у прокаті гоночних автомобілів. Сівши за кермо, гонщик демонстрував учневі траекторію руху, коли раптом відбулося займання.


"У машини відірвався масляний патрубок, пирснуло масло і машина зайнялася", - пояснює він.

"Я демонстрував людині траекторію руху. Це було на достатньо високій швидкості. Швидкість і дозволила вогню розгорітися трохи більше. Ми знайшли місце, де нікому не заважали б, зупинилися, зупинили кілька авто - ні у кого вогнегасників не виявилося", - розповідає гонщик.

ДИВІТЬСЯ ВІДЕО:

"Власне, не було б нічого такого екстраординарного, якби за німецькими правилами дорожнього руху вогнегасник був би таким самим обов‘язковим предметом у машині, як і у нас", - додає Алєксєй.

Адже оскільки в автомобілі Мочанова вогнегасника не було, легке займання переросло у пожежу. І хоча, за словами Алєксєя, пожежникам до місця пожежі було їхати менше 7 кілометрів, "пожежка" прибула лише за півгодини.

"Ми переконалися у тому, що усі ці героїчні виїзди німецьких, а можливо, й італійських чи американських пожежників на місце - це все Голлівуд. Це як з Брюсом Віллісом: "Я рятую лише від тисячі осіб і більше". Тобто ми лишилися з цією проблемою сам на сам", - додає Алєксєй.

Першими з вогнегасниками прибули так звані "маршали".

"Я взяв один вогнегасник, почав гасити. Втім, на той момент вогню було вже надто багато, і капот підняти вже не було можливості - він почав плавитися. Я вилив два вогнегасники, але машина однаково згоріла вщент. Колісні диски, коли вони охололи, можна було, наче туалетний папір, відривати..," - запевняє Мочанов.

"Слава богу, машина була застрахована. Лишень алюмінію, пластмаси тощо з автомобіля на трасу для перегонів накрапало - а це відповідальність перед третіми особами і окрема страховка. Тобто з нас зняли гроші за те, що довелося замінювати близько 25 квадратних метрів асфальту", - додає гонщик.

Як каже Мочанов, усе це - ціна тренувань. Та й коли людина працює на гоночній трасі, вона здебільшого налаштована на можливість позаштатних ситуацій.

Так інколи виглядають автомобілі для навчання швидкісній їзді вже після уроку

Як зауважує Алєксєй, люди під час інциденту не постраждали.

"Єдине що, мені довелося повністю зголити бороду, бо обсмалилися брови і борода. "Загорілий" такий вийшов. І коли пожежники приїхали і спитали: "Чому ви тут курите?", я подумав: "О так, єдине, що тут становить небезпеку, це сигарета у мене в зубах", - не втрачає він почуття гумору.

Примітно, що вже наступного дня Мочанов втрапив в іншу пригоду.

"За 10 років це була найвитратніша моя поїздка. Наступного дня мені перевернули автомобіль", - розповідає Алєксєй.

Правда, цього разу за кермом автомобіля був не він, а його учень - мотоцикліст зі стажем.

"Ми проїхали трохи швидше, ніж варто було... Та учень у цій ситуації повівся грамотно - зумів поставити автомобіль так, щоби мінімальні ушкодження отримали люди. Але машину ми таки списали", - розповідає гонщик.

До речі, контакт з німецькими медиками Мочанову приніс так само мало задоволення.

"Приїхала "швидка". Нас одразу "повантажили". Сказали, що нам обов‘язково необхідна госпіталізація. А коли ми приїхали у шпиталь, у нас навіть тиск ніхто не перевірив. Ми заповнили якісь папери, і нам сказали: "По 358 євро, будь ласка. Ось вам чек - ваша медична страховка це покриє", - переповідає він ситуацію.

"Я, чесно кажучи, що пожежниками, що медиками німецькими був вкрай розчарований", - резюмує Алєксєй.

Втім, за останній час, Мочанов мав і позитивну пригоду. Гонщика запросили на зйомки. Для початку - на зйомки відео-ролика до майбутньої стрічки.

Мочанов може зіграти у фільмі "Гра". А що - досвід зйомок у кліпах вже є

Якщо пощастить, автомобіліста можна буде побачити у новому українському фільмі.

"Я впевнений, що хлопці зможуть знайти під нього гроші. Тож не виключено, що ми ще зіграємо у гру у прямому сенсі цього слова", - оптимістично налаштований гонщик.

Відомо лишень, що на все про все фільм-мейкери шукають близько півмільйона доларів.

ТаблоID

Відео з YouTube

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів