Шкіль постить в чорному, а Томенко менше матюкається

1 березня 2012, 12:10

З понеділка 27-го лютого розпочався Великий піст, який триватиме до Великодня. За останніми дослідженнями, майже третина українців постують.

До цієї третини входять й деякі українські політики. Хтось з них просто хоче схуднути, для когось це – данина моді. Однак є й такі, хто насправді прагне духовно та тілесно очиститися.

Про те, як постять деякі політичні діячі дізнавалося "ТСН".

Народний депутат Андрій Шкіль дотримується посту вже протягом багатьох років. До цієї традиції політик підходить свідомо. Він навіть має спеціальний одяг на цей період – понад десяток чорних вишиванок.


"Піст для мене – це період обмежень, в першу чергу, у тому, що приносить задоволення. Наприклад, я дуже люблю м'ясо, але відмовляюся від нього, їм рибу. Відмовляюся від алкоголю. Намагаюся менше сваритися, ображатися", - розповідає Шкіль.

Шкіль має спецодяг для посту - чорні вишиванки

За словами депутата, у його родині навіть за радянських часів намагалися зберегти християнські традиції.

А ось ексцентричний депутат Олег Ляшко посту не дотримується. Мовляв, щільний робочий графік не дозволяє.

"На дієті сидіти у мене немає потреби – вага і так нормальна. Якщо я ще і постувати буду, то протягну ноги", - пояснює Ляшко.

Ляшко задоволений своєю фігурою, тому пост йому не потрібен

Що ж до тілесного задоволення, то ним скандальний політик не зловживає і у повсякденному житті. Тому під час посту відмовлятися від сексу з так званою дружиною Росітою не планує.

"Я і так не зловживаю, як ви кажете, тілесними втіхами. Як Бог дасть", - каже Ляшко.

Депутат НУНС Ірина Геращенко постуватиме, але вибірково. Жінка обмежить вживання м'яса та яєць, але від молочних продуктів відмовитися не може.

"Тому що у мене є певні проблеми зі здоров'ям, які не дозволяють відмовитися від кальцію у такому вигляді", - пояснила депутатка.

За словами пані Ірини, піст для неї - це не дієта, а духовне очищення.

Геращенко постить лише частково, бо має проблеми зі здоров'ям

"Перший день посту дуже хотілося провести у світлих думках. Утім не вдалося, адже у понеділок був дуже емоційний день (ми з колегами були у Печерському суді під час оголошення вироку Юрію Луценку), коли не виходило думати тільки хороше про людей", - зазначила Геращенко.

За словами депутатки, вона багато років поспіль дотримувалася суворого посту, і лише останні два роки їй це не вдається.

"У 2010-му році я як раз у цей час годувала дитину. А минулого року – зламала ногу, ходила на милицях і також не могла обійтися без молочних продуктів – потрібно було їх вживати, аби скоріше стати на ноги", - розповіла Геращенко.

Перший віце-спікер парламенту Микола Томенко розповів, що протягом останніх семи років з повагою ставиться до Великого посту і навіть частково його дотримується. Політик намагається менше лаятися та обмежує вживання спиртного.

"На цей період я відмовляюся від вживання спиртного, м'яса, солодощів. Вживання кави зменшую до однієї чашки на день. Хочу утриматися від вживання ненормативної лексики (пагубна звичка ще з часів служби в Афганістані)", - зізнається Томенко.

Томенко намагається менше вживати "міцне слівце"

Також віце-спікер мінімізує власну політичну діяльність, натомість збільшуючи просвітницьку.

Мабуть, всіх інших політиків переплюнув екс-голова Шевченківської райадміністрації Віктор Пилипишин, у якого своєрідний піст триває вже рік.

"Я відійшов від активної діяльності у багатьох сферах, спостерігаю, розбираюся у собі, в оточенні, у суспільстві. Переглядаю ряд своїх цілей, намагаючись не відмовлятися від своїх цінностей", - каже Пилипишин.

Пилипишин каже, що вже рік постить

За його власними переконаннями, відмова від їжі – це далеко не головне, у чому іноді людина має себе обмежувати. Адже під час посту, на думку Пилипишина, треба, перш за все, припинити "їсти один одного".

Фото "Сегодня", з Facebook Ляшка та Facebook Геращенко, з персонального сайту Томенка, "Ліга.Бізнес.Інформ"

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів