Гребенщиков: Ми не збираємося порушувати законів ні України, ні Росії

5 квітня 2018, 09:51

Російський музикант Борис Гребенщиков днями скаламутив інтернет-простір заявою про те, що з великим задоволенням виступить і в Донецьку, і в Луганську, якщо його запросять і "грамотно організують" концерти. А у Криму з 2014-го року він, мовляв, не бував лише тому, що "не надходило жодної розумної пропозиції щодо гастролей".

Логічно, що ці слова викликали купу запитань до БГ, адже йдеться про тимчасово окуповані території. Та ось нарешті лідер гурту "Аквариум" вирішив дати офіційний коментар. Гребенщиков запевнив: ні закони України, ні кордони він не порушуватиме.

Гребенщиков вирішив прояснити свою заяву щодо Криму та Донбасу

"Усім, кого це схвилювало. Друзі мої! Спробую сформулювати іще раз, для повної ясності, про що саме мова. МИ НЕ ЗБИРАЄМОСЯ ПОРУШУВАТИ ЗАКОНІВ ні України, ні Росії, ні якихось іще загальновизнаних країн світової спільноти. Ми не збираємося порушувати кордони, які існують та є визнаними усім світом", - наголосив Гребенщиков.

"І ми визнаємо та поважаємо також і Будапештський меморандум 1993-го року. З початку цивілізації досягаються домовленості між країнами і народами, і нехтувати цими домовленостями - означає розгойдувати підвалини цивілізації. Ми не маємо наміру це робити", - додав музикант.


Водночас Гребенщиков зазначив, що впевнений: усі люди мають право слухати музику, котра їм потрібна, відтак "розумні політики будь-якохї країни, які піклуються про свій народ", здатні знайти можливість донести до людей цю музику.

"Аквариум" обіцяє не порушувати законів України

"Ми чекаємо на можливість принести людям музику і СПОДІВАЄМОСЯ, ЩО ТАКА МОЖЛИВІСТЬ БУДЕ. СПАСИБІ", - закінчив музикант свою заяву.

Нагадаємо, раніше на своїй сторінці в Facebook Гребенщиков зазначив, що "Аквариум" готовий співати "в будь-якому місці планети", де його бажають слухати, і чекає лише "на сприятливі умови". Відповідаючи на питання під своїм дописом, які-такі сприятливі умови він має на увазі, музикант неодноразово зазначив, що "політики повинні домовитися про недоторканість музики".

Як відомо, немало російських артистів на кілька років утратили можливість в'їжджати на територію України через те, що перед цим вони, порушивши державний український кордон, відвідали окупований Крим та/або окуповані частини Донбасу. Торік у Балаклаві виступив німецький гурт Scooter, і прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальну справу проти музикантів.

Фото прес-служби

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів