СТБ: у правилах Нацвідбору немає жодного пункту про громадянську позицію та гастролі у РФ

26 лютого 2019, 16:12

Телеканал СТБ, який уже 4 роки проводить Національний відбір на Євробачення згідно з правилами, встановленими НСТУ, дав офіційний коментар щодо ситуації навколо MARUV.

Зокрема, на СТБ зауважили, що непідписання угоди між MARUV, за яку у фіналі проголосувала більшість глядачів, та Суспільним – це сигнал про те, що потрібно змінювати правила відбору.

"1. Ми прагнемо організовувати та проводити чесний і прозорий конкурс з метою відбору найкращої пісні, яка представлятиме Україну на "Євробаченні". 2. Усі умови, які виконавець пісні має підтвердити у випадку перемоги у Нацвідборі, мають бути повідомлені йому до подачі заявки для участі у конкурсі. Будь які додаткові умови чи зміна умов під час проведення відбору – забороняється", - йдеться у заяві телеканалу.

 

Також представники СТБ наголосили, що у правилах НСТУ немає жодного пункту, який стосується громадянської позиції учасника відбору, його гастролей у РФ, професійних або родинних зв'язків.

"За 4 роки необхідність внесення такого пункту не ставилася. Цьогорічні обговорення наглядно демонструють, що у нас є серйозний запит стосовно того, який артист може чи не може представляти Україну на міжнародному конкурсі Євробачення. Цей момент потребує врегулювання, аби не допустити подібних дискусій під час майбутніх Нацвідборів", - йдеться у заяві.

 

Крім того, на СТБ пояснили, чому цього року учасникам Нацвідбору влаштували на сцені "перевірку" на патріотизм.

"Протягом чотирьох років, які ми проводимо Національний відбір на Євробачення, команда СТБ отримує прямо протилежні коментарі на одну й ту саму ситуацію. Не задаєш якесь питання – "чому ви не спитали?", задаєш – "нащо ви таке питаєте?". Ті, хто дивляться Національний відбір з 2016 року (коли його почав виробляти СТБ), знають, що на цій сцені учасникам ставлять всі питання, які хвилюють українську аудиторію. Навіть найгостріші і незручні", - заявила на телеканалі.

"Обираючи свого представника, ми не маємо права закривати очі на гучні обговорення у соціальних мережах та заяви самих артистів. Мова не про перевірку на патріотизм, а про реакцію на запит громадськості. Цього року перед фіналом він був саме таким. Так, це болючі питання, але їх потрібно було озвучити, аби надати кожному артисту можливість висловитись перед глядачем", - наголошують речники СТБ.

 
Досі невідомо, хто замість MARUV представить Україну на Євробаченні-2019

"Проте, як бачимо, отримавши всю інформацію із перших вуст та відповіді на усі гострі запитання, глядачі все одно проголосували саме за ту учасницю, чий виступ їм сподобався найбільше", - зауважили у заяві.

Нагадаємо, раніше ситуацію навколо Євробачення коментувала член правління НСТУ Саша Кольцова.

Фото СТБ та з Instagram

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів