"Англійську вивчити можете, а українську – ні?": Педан прокоментував рішення Полякової та Єфросиніної вести YouTube-шоу російською

14 липня 2022, 15:15

Телеведучий Олександр Педан прокоментував нещодавній інцидент із його колегою Машею Єфросиніною та співачкаю Олею Поляковою щодо російської мови. Обидві артистки запевняли свою аудиорію, що шоу "Взрослые девочки" вони не переводять на українську, адже зникне хімія відвертості.

В інтерв’ю Суспільному Педан зазначив, що не зовсім вірить у подібні аргументи.

"Про колег або добре, або нічо. Але я не до кінця вірю в ту тезу… Англійську вивчити можете, а українську – ні? Тут у мене не збігаться. Питання в чому – важко. Так, важко. А нам не важко зараз буде відбудовувати й воювати? Цей перехід, трансформація в Україну, яку ми здобуваємо, він важкий. Звісно, не буває легко… Це ваш важкий крок, але це потрібно", – сказав він.

 
фото instagram Олександра Педана

Ведучий переконаний, що велику роль у переході російськомовних людей на українську відіграють лідери думок.

"Ми зробили величезний крок з 2014-го року… Але інтернет нас добиває. Якщо державні інституції, канали повикидали російську мову й музику, там є квоти й все таке. То будь ласка, є "ютюбчіки", ITunes. Мене дратувало, що ти заходиш в ITunes-Україна, а серед Топ-50 Україна на 30-му місці. Це неправильно, ми не можемо рухатися вперед. Це те, де ми програли цю війну…

Мова мала абсолютне значення. І лідери думок мають підтримати це… Нарешті українське стало модним. І це стосується всього: музики, телебачення, кіно. Один із наративів, які нам нав’язували спочатку СРСР, а потім росія, це те, що українське – це щось сільське якесь. "Століца не говорить українською", – сказав ведучий.

 
Педан переконаний, що переходити на українську дуже важливо

Педан додає, що перед артистами в Україні постає серйозний вибір.

"Друзі, ми маємо перейти на українську мову. Все, що "віщається" має бути українською… Ми живемо в такий час, що, так, можливо, треба поступитися матеріальним, якщо ти патріот. Тут річ не в тому, що в Україні ти не будеш заробляти взагалі на концертах й таке інше. Будеш, але менше", – сказав ведучий.

Нагадаємо, нещодавно Анастасія Приходько розкритикувала колег, які намагаються "всидіти на двох стільцях".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

"Піду вчитися макіяжу та куплю книжок українською": дружина Павліка розказала, що зробить після повернення в Київ

"Роблю помилки і дуже соромлюся": Крук пообіцяла розмовляти у мережі українською

Приєднуйтесь до дискусії
Загрузка...
Останні матеріали
Більше матеріалів